Erkan Sözeri

Sevgili arkadaşlar,
Gerçekten yirmi yıl önce… 1 Mart 1998’de radikal iki’de yayımlanmış. Erkan Sözeri’yle söyleşi yapıp hakkında bir röportaj yazmıştım.
ilişikte yükledim. (Başarabildiysem.)
(23 ve 24. sayfalarda Gürsel Korat’ın futbola gıcık bir yazısı var, onu silemedim!)

Güzel bir sürpri z olacağını umarak, halkımıza arz ediyorum!

5 Beğeni

Emeğinize sağlık Tanıl Abi pek güzel…

1 Beğeni

Eline sağlık Tanılcığım, 20 yıl önce çok güzel bir söyleşi ve anı olmuş. Gürsel Korat’ın yazısını da beğendim. Futbolsever bir yazı… Anladığım kadarıyla abartılmış takımseverliğe ve şiddetli-küfürlü fanatik taraftarlığa karşı bir duruş sergilemiş.

Erkan Sözeri, geçmişteki iyi futbolculuğunun yanı sıra teknik adamlık kariyerinde de alt liglerde başlayıp adeta iğneyle kuyu kazarak ve merdivenleri tek tek çıkarak bu seviyeye gelmiş, görev yaptığı takımlarda farkını ortaya koyan başarılı bir hoca… Bu sezon yaşadığımız rezillik ve felaketten sonra isabetli bir seçim. Ama iyi bir takım oluşturulabilecek mi, hoca takıma hakim olabilecek mi, olası kötü sonuçlarda başkan hocanın yanında durabilecek mi, yoksa hocayı göndermek ve yerine bizi küme düşüren teknik direktörü getirmek için fırsat mı kollanacak? Çünkü maalesef başkan geçen sezon bu konuda çok kötü bir sınav verdi ve bu yüzden hiç güven vermiyor.

3 Beğeni

Bu nasıl bir ileri görüşlülüktür Tanılcığım, gerçekten helal olsun.
20 yıl önce seninle şahsen tanışmıyorduk. Ayrıca yazılı basının spor sayfalarını okuma alışkanlığım da yoktu. Dolayısıyla Radikal’de yayınlanan bu röportajı okumamıştım.
Ama Erkan Sözeri’yi Gençlerbirliğ’ne geldiği günden beri hep ilgiyle ve beğeniyle takip ettim.
Zor günlerimizde teknik sorumlu olarak onun tercih edilmesi olumlu bir gelişme. Bakalım bunu süper lige çıkarak taçlandıracak mıyız.

Bila bedel halkımıza arz ettiğin bu yazı umarım alkaralar camiasınca da çok okunur.

2 Beğeni

Radikal 2 yi de özlemişim onu fark ettim @tanilbora abi :frowning:
Yazıyı keyifliyken okumak istiyorum

1 Beğeni

Ümit Yaşar’a, Necdet ve Ozan abilere şükranlarımı sunuyorum…

O yıllarda ben Ozan abi ve Necdet abiyi tribünde hatırlıyorum. Tanışmamıştık ama hep görürdüm. Zaten epey azdık. Hepimizin kesişim noktası sanırım rahmetli Hamdi abi olmuştur.

Erkan Sözeri’yi futbolculuğunda gerçekten çok severdim. Tam bir “iyi niyet” timsaliydi. Yazıda da geçiyor, kendini geliştirmek, “üstüne koymak” bakımından emsal teşkil edecek bir profesyoneldi.

Hafıza kuyusundan Erkan Sözeri’yle ilgili iki bakraç daha:

• Bu yazının gazetede çıktığı pazar gününün ertesinde, ona bir nüsha vermek için buluşmuştuk. Hangi gündü biliyor musunuz? Trabzon’u deplasmanda 5-4 yendiğimiz maçın ertesi günkü pazartesi! Tabii çok sevinçliydi. Ama çok iyi hatırlıyorum, 5-4’ü kesinlikle romantize etmiyordu, kırk yılda bir olacak mucizevi bir olay olarak, biraz da iyi talih olarak görüyordu, gayet gerçekçiydi.
  • Diyadin’le beraber Fenerbahçe’ye transfer olmasına üzülmüş, bir yandan da kariyerinin son deminde biraz para kazanacak diye teselli bulmuştum. Onun transfer olduğu sezon, o gün İstanbul’daydım, Fener maçımıza gittim (tek başınaydım, ses çıkaramadan izledim). O sezona iyi bir kadroyla girmiştik, biraz da ümitli gitmiştim doğrusu. Ama erkenden iki gol gol yedik ve 3-0 yenildik. Erkan pek iyi bir maç çıkarmadı, dahası ikinci yarıda kırmızı kart gördü. Tribündeki Fenerlilerden (zaten hepsi öyleydi!) eski takımına karşı bir nevi kıyak yaptığına dair “yorumlar” da çalındı kulağıma. Bence öyle değildi, zaten Erkan’ın Fener dönemi pek başarılı geçmedi (Buna mukabil Diyadin müthiş oynamış, bir de gol atmıştı!)

Velhasıl, ben de Erkan’ın tekrar “burada” olmasından memnunum!

4 Beğeni

Yazıyı keyifle okudum.

Hoca saat 20:00’de beinsports haber’de olacakmış .

1 Beğeni

Sesse ise aynı saatte lig radyoda. Taraf seçmek zorunda bırakmışlar bizi :slight_smile:

1 Beğeni

TRT Sporda da Boluspor td ü var.
Bizi konuşıyorlar :slight_smile:
Erkan Sözeri için ayrı methiye düzdüler :slight_smile:

1 Beğeni

Tanıl hocanın nasıl genclerli oldum yazısından

"
Bu kasavetli sezonlarda, sahada kendimizi hemdert hissettiğimiz -hissetmek istediğimiz- bir oyuncu vardı: Erkan Sözeri. Takıma abilik yapan bir emektar daha vardı, kaptan Metin Diyadin - fakat Erkan’ın yeri başka. Onun ciddiyetine, oyun aklına, futbolunu yıldan yıla geliştirmesine kurban oluyorduk. Takımın şahsiyetini, oyun iştahını, direncini, “başka türlü bir şey olma” potansiyelini temsil ediyordu gözümüzde. Trabzonspor’u Avni Aker’de 5-4 yendiğimiz rüya maçtan dönüşte onunla yediğimiz öğle yemeği, güzel bir hatıramızdır. "

3 Beğeni

Erkan Hoca sadece kulübe değil bulunduğu her ortama pozitif bir enerji katıyor. Bugünkü program da bunun bir örneğiydi. Gelecek yıl için de sözleşmesinin olduğunu öğrenmek sevindirici oldu. Ligi küçümsemeyen ama takımın kalitesinin de hakkını veren çok güzel bir noktada duruyor hoca. Sahadaki mücadele ve puan tablosu bizi iyimser yapıyor elbette ama hocanın bu karakterli duruşu da ayrı bir iyimserlik kazandırıyor bana.

2 Beğeni

Erkan hoca, programda çok güzel şeyler söyledi ve futbolumuz için olumlu mesajlar verdi. Rakipleri küçümsemeyen ve saygı duyan tavrı da takdire şayan.

Erkan Hocanın katıldığı programı izlemenin bir yolu var mıdır ?

Beinconnectte beinsports haber kanalında 12 saat geriye giderek eski yayınları izleyebiliyorsunuz Serkan.

Şu anda programın tekrarı yayınlanıyor.

erkan hocam mevcut sistemde şu ana kadar iyiydi.
ama sanki yeni manevraların zamanı geldi gibi.
hepimizin içinde tıkanma hissi korkusu hakim…
hoca bize göre daha bakıyor rahat gibi.
yol haritasında neler var merak ediyorum.
şu ana kadarki süreç hakkında ne düşünüyor, son 6 maça nasıl bakıyor, 2. yarı için neler öngörüyor???

2 Beğeni

Hemen az yukarıda yer alan ve hislerimize tercüman olan soruların Erkan Sözeri’ye iletilmesini öneriyorum. Maç sonu canlı yayın ekibimizi bu konuda göreve davet ediyor ve acilen gerçekleştirilecek bir söyleşide bu soruların hocaya aynen ve birebir yöneltilmesini alınan yanıtların da bu başlık altın yayınlanmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Haydi arkadaşlar bu işi siz yapmayacaksınız da Batlas mı yapacak?

1 Beğeni

Sevgili gardaşım, bir geldin pir geldin. Hoş geldin… :blush:

Anadolu Ajansı’ndan Halil İbrahim Avşar, Erkan hoca ile röportaj yapmış.

https://genclerbirligi.org.tr/genclerbirliginde-olmak-ayricaliktir/

Röportajdan bazı cümleler ve mesajlar:

“Acı tecrübeler olduğunu bilenlerdeniz. ‘Gençlerbirliği bu işi bitirdi.’ yorumuna asla katılmıyorum. Futbolun ne derece ciddi bir iş olduğunu bilenlerdeniz. Matematiksel olarak garantileyene kadar hiçbir zaman, ‘Bu işi bitirdik.’ demeyeceğiz. Futbol öyle acımasız bir oyun ki tam şampiyon oldum derken, şampiyonluğun gittiği maçlar vardır. Bunların futbolda çok örnekleri var.”

“Altyapı oyuncularımızı ilgiyle takip ediyoruz. Hak eden kimse ona formayı veririz. Genç oyuncularımız konusunda hassasız. Ancak onlar da daha hırslı olmalılar, performanslarını yukarı çekmeliler. O zaman formaya aday olurlar.”

“Gol sayımız biraz daha artabilirdi. Girdiğimiz gol pozisyonlarının sayısı gerçekten hatırı sayılır düzeyde. Bunları değerlendirmede biraz eksik kaldık. Gol sayımızı artırmamız gerekiyor. Bu bir gerçek ancak goller birkaç futbolcuda toplanmıyor. Demek ki takım oyunu oynuyoruz.”

“Bolu’da iyi bir kalabalık vardı arkamızda. Bu desteğin giderek büyüdüğünü görüyoruz daha da artmalı. Sadece Gençlerbirliklileri değil Ankaralıları da davet ediyoruz. Bu tribünlerde ne küfür var ne kavga var. Ailenizle küçük çocuklarınızla gelebileceğiniz bir yer Gençlerbirliği tribünü. Böylesine bir futbol ortamında bu kültürü yaşattıkları için taraftarımıza teşekkür etmek gerek."

2 Beğeni