Hacettepe - Mor Menekşeler

Dün Hacettepe sezonun ilk maçında Utaş Uşakspor ile 0-0 berabere kaldı. Maç Ostim stadyumundaydı. Oyun güzeldi çok kaçırdı, Veyis Hoca açıklamasında amaçlarının futbolcu yetiştirmek olduğuna vurgu yapmış.

Hacettepe bu sezon maçlarını Ostim’de oynayacak, elimden geldiğince gitmeye çalışacam. Aklınızda bulunsun.

1 Beğeni

Ostim bizim stadımız olabilirdi :frowning:
Eğer güzel yönetiliyor olsaydık!!!

1 Beğeni

Abi zemini güzel. Tribünler berbat, kapasite düşük ama Cebeci gibi mahalle arasında değil. Sağlam bir elden geçmeyle güzel bir butik stat olur. Ulaşımıda çok zor değil. Ben araçla gittim ama metroyada yakınmış .

1 Beğeni

Ulaşımı çok kolay. Stad ile metro arasında yaklaşık 1 km yol var. Metronun önünden kalkan ring (234, bir tane daha var, numarasını hatırlamıyorum ancak aynı yerden kalkıyor) veya metronun yanından geçen dolmuş (Çeşme dolmuşu) ile stada ulaşılabilir. Ancak; hafta sonları mesai olmadığı için ring ve dolmuşlar seyrek geçiyor.

1 Beğeni

Bugün 16:00 Ostim Stadı Hacettepe- Sakaryaspor maçı var. Gelen olursa görüşürüz.

Bugün Hacettepe- Bayrampaşa maçındaydım 6-1 kazandılar. İlker Karakaş 2 gol attı.

3 Beğeni

Bravo İlker’e. Veyis hoca bu sezon İlker’i ilk 11’de oynayacak kıvama getirirse görevini çok iyi bir şekilde yapmış olacak.

2 Beğeni

Uzun zamandır böyle keyifli maç izlememiştim. 2. yarı resmen gol yağmuruna dönüştü. :wink:

2 Beğeni

Arkadaşlar bitime 2 hafta kaldı. Hacettepe düşme hattının 1 puan üzerinde yalnızca. Altında Bayrampaşa ve Ankara Demir var aynı puanda, fark sadece 1.
Bu hafta Keçiören deplasmanına gittim. 2-0 kaybettiler. Haftaya Sarıyer, sonraki hafta Niğde deplasman maçları çok kritik.

Kalan maçların her ikisi de deplasman ise sıkıntılı
Passolig protestocuları da mı gelmiyor
Demek ki futboldan uzaklaştırmayı başarmışlar onları :frowning:

Abi maçlarda ben, Sabri ve Taci Amcalar, İnferno grubu(10 kişi kadar oluyorlar), futbolcu aileleri, sokaktan geçen 3-5 kişi oluyoruz. Tribün toplasan 100 kişi etmez. Sarıyer maçı pazar Etimesgutta, gitmeye çalışacam.
Sonra Niğde deplasmanı.

1 Beğeni

Niğde Anadolu - Hacettepe maçı 2-2 bitti ve Hacettepe ikili averajla ligde kaldı. :blush:

Keçiörengücü şampiyon oldu ve 1. Lige yükseldi.

1. Lig Beyaz Grup 34. Hafta Puan Cetveli

1 Beğeni

Altyapımızdan yetişen genç futbolculardan kurulu Hacettepe’yi ligde kaldığı için kutluyorum. Bu sezon Gaziantepspor karşısında 3 puan kaybetmeseydi bu sıkıntılar yaşanmayacaktı. Büyük bir tecrübe kazandılar. Önümüzdeki sezon daha iyi olacaklarını düşünüyorum.

Sosyal medyada bazı taraftar arkadaşlarımızın, Hacettepe’nin ligde kalmasını küçümseyen ve eleştiren yorumlarını okuyunca doğrusu şaşırdım ve üzüldüm. Arkadaşlar, bu kibir ve büyüklenme bizi öldürecek. Çoğunluğunu şehir takımlarının oluşturduğu 2. Ligi bu kadar küçümsemeyi doğru bulmuyorum. Her ligin kendine göre doğası, atmosferi, dinamikleri var. Hiçbir lig sanıldığı kadar kolay değil. Hacettepe’nin bulunduğu grupta Keçiörengücü, Kastamonuspor, Samsunspor, Sakaryaspor, Sarıyer ve 2. Lig ölçeğinde çok güçlü daha birçok takım var. Hacettepe’nin ilk yarıda kendi sahasında 6-1 yenip ikinci yarıda deplasmanda 3-1 yenilerek ikili averajda üstünlük sağladığı için ligden düşen Bayrampaşa arkasında belediye desteği olan bir takım. Bu sezon oluşturulan Hacettepe kadrosu U 21 takımımızdaki genç futbolculardan oluşuyor. Bu kadar genç ve tecrübesiz bir takımın bu kadar zor bir ligde tutunmuş olması bile başlı başına bir başarı bence… Kaldı ki küme düşse bile bu kadrodan bir ya da birkaç futbolcu Gençlerbirliği (A) takımına kazandırılabilirse hedefine ulaşmış demektir.

Halen mücadele ettiğimiz 1. Ligi de böyle küçümsedik; bu takım bu ligin çok üstünde bir kadroya sahip dedik, bu ligin en iyi kadrosu bizde dedik, biz bu lige fazlayız dedik, bir bakıp çıkacağız dedik ama futbol tanrıları o kadar koruduğu halde hâlâ içerideyiz, henüz çıkamadık. İlk yarıdaki Eskişehirspor ve Karabükspor maçları ile ikinci yarıdaki Karabükspor maçı dışında şöyle rahat rahat döşümüzü kaşıya kaşıya izlediğimiz bir maç olmadı.

Bazen biz taraftarlar gerçeklikten kopuyor ve bir hayal alemine dalıyoruz. Tuttuğumuz takımın bulunduğu ligi ve rakiplerini küçümsüyoruz. Ama er geç gerçeklerle yüzleştiğimiz zaman geliyor.

Hacettepe’de oynayan genç futbolcu kardeşlerimi bir kez daha kutluyorum. İnşallah önümüzdeki sezonda daha iyi olacaklar ve onlardan birkaçı Gençlerbirliği (A) takıma kazandırılacak. Yarın da Gençlerbirliği’miz Süper Lig hedefine ulaşır inşallah.

6 Beğeni

Tarihe geçen kongremiz sonrası kulübümüzden kötü haberler gelmeye devam ediyor.
Doğru değildir diye düşünüyordum. Ama konu hakkında bilgiler internete de düşmeye başlamış:

HACETTEPE SATILAMAZ!
Hacettepe zaten geçen sene hem finansal hem de futbol açısından güçsüzleştirildi.
Bu sene de satılma dedikodusu…
Hacettepe nin satılması; Gençlerbirliği’nin alt yapı paradigması sona erdi demektir.

1 Beğeni

Umarım haber doğru değildir. Hazır bir pilot takımın elden çıkarılmasını anlamak mümkün değil. Yılda Gençlerbirliği ne 1 futbolcu verse maliyetini çıkartır zaten.

4 Beğeni

Yönetim ne yapacağını şaşırdı galiba.
Altyapıya önem vermekten başka çaresi yok bu işin

4 Beğeni

murat cavcav oyuncak mı sanıyor kulübü. Bi kulüp nasıl yönetilir hiç bir fikri yok adamın. yaptığı bütün eylemler ile babasının senelerce temelini attığı şeyleri (bir iki sene de)yıktı geçti. valla mektup yazalım annesine şikayet edelim çok ciddiyim. Hacettepe kulübümüzün ayağıdır. Hiç ayak satılır mı bre önünü görmez adam.

3 Beğeni

Denizlispor nasıl bi kadroyla çıkmış öyle.

souryu denizlinin nasıl geniş bir kadrosu varmış öyle diye sormak lazım galiba :slight_smile: Recep Niyaz hariç hepsi yedek

2 Beğeni