Türkiye Kupası 2018-2019

Gençlerbirliği - Bergama Belediyespor (Türkiye Kupası)
27.09.2018 Perşembe
14.30
Yenikent Stadı

Ankaragücü de 26 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 19.00’da Serik Belediyespor ile oynayacak.

Sonra 30 Eylül 2018 Pazar günü biz Afjet Afyonspor ile oynayacağız. Ertesi gün de Ankaragücü Antalyaspor ile mücadele edecek.

Şimdi bu saha 5 günde 4 maçı kaldırır mı? Ondan sonra yine başlasın Eskişehir’de, Afyon’da oynama arayışları… Lig maçları çok önemli olduğu için Yenikent Stadından vazgeçilemeyeceğine göre hiç olmazsa kupa maçları Passolig gerektirmeyen başka bir sahada (örneğin Ostim Stadı, Aktepe Stadı, Etimesgut Stadı) oynatılamaz mı? Zorluk ve ilgi düzeyi düşük bu iki karşılaşmanın neden Yenikent Stadında oynatıldığını anlayamıyorum.

Ayrıca Türkiye Kupasında tek maçlı sistemde Süper Lig ve 1. Lig takımlarının 3. Lig takımlarıyla eşleştiklerinde kendi sahalarında oynamaları zaten büyük bir saçmalık. Böyle maçların otomatik olarak alt lig takımının sahasında oynanması birçok bakımdan daha iyi ve adil olur bence.

Normal bir çim sahanın bu trafiği kaldırması imkansız.
Ancak maç temposunu biraz daha artırılırsa çim zemin tamamen ortadan kaldırılabilir ve biz de özlediğimiz toprak sahalarda maç izleme keyfini yaşayabiliriz.
Eskiden çok kullanılan kale önleri ve orta sahası toprak diğer tarafları çim olan sahalar oldukça yaygındı şimdiki sahalar bozulduğunda da bir şey anlaşılmıyor garip bir dengesizlik oluyor.

1 Beğeni

Maça gelmeyi düşünen var mı?

Hafta içi saat 14.30 da başlayan maça gelmek çalışanlar ve öğrenciler açısından oldukça sıkıntılı bir durum.
Passolig kartı aranmadığı için Arda ve onun gibi “kupa maçı olsa da gitsek” diyenler dışında pek rağbet görmez gibi geliyor.

Senin gidesin var galiba Ahmet, ya da yanına arkadaş arıyorsun.

2 Beğeni

Paso yoksa bir arkadaşım var aslında getirmek istediğim

Stadin cimleri yenilendi o yuzden kapatilmisti. Yeni serilen cimler Ankara Belediyesi Park ve Bahceler mudurlugunden getirilmediyse Eryaman stadi yapilana kadar idare edilebilir… Buna ingilizce Wishful Thinking derler…Umidin bittigi yerde Ankara futbolu baslar o gercegin ta kendisi malesef. Biraz sosisi makineye iteleyip diger taraftan inek cikmasi gibi birsey hani bu stadyum isi.

1 Beğeni

Ankara futbolu maalesef çok kötü yönetiliyor. Bir başkentin bu kadar stat yoksulu olması, statların yıkılması, bakıma alınması, maçlar için organize edilmesi ve hazırlanmasında bu kadar duyarsız davranılması, başkenti Süper Lig ve 1. Ligde temsil eden iki tarihi ve güzide takımın lig maçlarını oynamak için Afyon ve Eskişehir’e gitmek zorunda kalması karşısında ne söylenebilir ki! Ankaragücü ve Gençlerbirliği geçmişte Etimesgut, Ostim, Gölbaşı ve Aktepe Statlarında oynadılar. Gençlerbirliği bir Türkiye Kupası maçında Etimesgut Belediyespor ile Etimesgut Stadında oynadı. Ankaragücü 2. Ligdeyken Ostim, Aktepe ve Gölbaşı Statlarında Bugsaş, Keçiörengücü ve Gölbaşı ile oynadı. Durum böyleyken Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin Türkiye Kupası maçlarının Yenikent Stadında oynatılmasının sebebini ve mantığını anlamak çok zor.

Istenirse Ostim Stadi cok rahatlikla tribun eklemek, Isiklandirma ve turnike sistemleri takilmasi yoluyla rahatlikla yeterli bir alternatif stadyuma donusturulebilir. 19 mayisin Turnike ve isiklandirma sistemlerinin Ostime takilmasi cok zor bir durum olmasa gerek.Kapasiteyi 5 bin -8 bin arasi artirarak Ankaraya kullanisli bir alternatif kazandirilabilir.Ildei Spor Yoneticisi sifatli beylerin mensei ve mesrebi buna engel oluyorsa belkide stadyumdan once Sporun yoneticisi olarak simdiki faydasiz sahislar yerine yeni isimler gerekli olabilir. Konyayi Ankaranin uzantisi olarak gorerek bundan rahatsiz olanlar makam isgal etmesin.

1 Beğeni

Gençlerbirliği: 2 - Bergama Belediyespor: 0
Dakika 12 - Matei (Asist Halil İbrahim)
Dakika 43 - Nadir (Asist Halil İbrahim)

1 Beğeni

Kupada yola devam. Ligde süre almayan oyuncularımızı görmek adına iyi oldu.

1 Beğeni

Türkiye Kupası 4. Eleme Turu kura çekimi bugün gerçekleştirildi. Rakibimiz Diyarbekirspor AŞ…

Gençlerbirliği - Diyarbekirspor AŞ

Maçlar 30, 31 Ekim ve 1 Kasım 2018 tarihlerinde oynanacak.

Her zaman savunduğum gibi, Türkiye Kupasında tek maçlı sistemde Süper Lig ve 1. Lig takımlarının 2. Lig ve 3. Lig takımlarıyla eşleştiklerinde kendi sahalarında oynamaları büyük bir saçmalık. Böyle maçların otomatik olarak alt lig takımının sahasında oynanması birçok bakımdan daha iyi ve adil olur bence.

Uygun bir saate olur umarım. Yedek oyuncularımız şans buluyor, iyi oluyor.

Maç Gün ve saati belli olmuş
1 Kasım 2018
GENÇLERBİRLİĞİ DİYARBEKİR SPOR A.Ş. OSMANLI STADI 20.30

1 Beğeni

Saati hoşuma gitti. Mesaiye denk gelmediği çok iyi oldu.

Rahmi’yi ve Berat’ı izlemek nasip olur inşallah akşamki maçta.

2 Beğeni

Rahmetullah ile Berat’ın oynayacağını düşünüyorum. Ayrıca altyapıdan birkaç futbolcumuz daha ilk 11’de yer alabilir.

İlk onbirimiz. Canberk, Rahmi, Cengizhan ve Berat sahada. 30 Ekim itibariyle profesyonel sözleşme imzaladığımız genç oyuncumuz Metehan da yedeklerde.

İlk onbirde 6, toplamda 9 altyapı oyuncumuz var kadroda bugün.

1 Beğeni

Takim secimi yanlis bence. Bu tur maclarda sadece 2. 11 ve gencleri oynatmak cok dogru degil sahaya bir iki tecrubeli agabey surerek tecrubesizleri biraz desteklemek gerek. Bu 11 ile iki takim arasindaki farki nutralize ederek bir yerde rakibe tur sansi veriyoruz. Oyunu dikta edecek bir orta saha agabeyi gerekirdi.

2 Beğeni

Abi katılıyorum. Takımın iskeletini tamamen bozarak oynattigimiz genç oyuncular ne yazık ki gerçek potansiyellerini sahaya yansitamiyorlar. Turu geçmek vs. de önemli tabii de ben buna daha çok üzülüyorum.

1 Beğeni

Deniz, ne yapıyorsun, bunlar nasıl vuruşlar böyle?