2018-19 TFF 1. Lig 19. Hafta / Gençlerbirliği - Altınordu

Geçen sezon da gerekli tedbirleri zamanında almadığımız için küme düşmüştük. Ligin bitimine 12 hafta kala küme düşme hattından 7 puan uzaktayken, teknik direktör bilmem kaç haftadır yenilmiyoruz diye övünüp caka satarken deplasmanda Kardamir Karabükspor’a yenilen Alanyaspor’a kendi sahamızda yenildikten sonra bir daha toparlanamayıp kümede kalma mücadelesi veren bütün rakiplerimize yenilmiştik ve ligin bitimine iki hafta kala küme düşmemiz kesinleşmişti. Ve yönetimimiz maalesef bu süreçte hiçbir şey yapmamış, tedbir almamış, olan biteni adeta bir seyirci gibi izlemişti. Başarılı olmak istiyorsak geçmişten ders almamız lazım. Aynı şeyleri bir daha bir daha yaşamamamız lazım.

1 Beğeni

Sezon başında da memnun değildim
8 de 8 diye bağırırken de memnun değildim
Şimdi de memnun değilim.

Ama beni en çok korkutan:
İçerik olarak zayıf ve sorun/çözüm odaklı olmayan maç sonu teknik direktör açıklamaları.

1 Beğeni

bencede çok geç kaldık necdet abi. o kadarda basit değil bu lig…
sezon başındaki yaşlı ve tecrübesiz kadrodan memnun değildim. erkan hoca ile kimse uyanmadan müthiş bir çıkış yakaladık. devre arasında gerek takım kadrosundaki, gerekse alt yapımızdaki yeteneklerden takviye edeceğimiz 11’imizle bu işi iyi kötü götürürüz diyordum. ilk 11’de çok fazla bi değişiklik olmayıp, takviye de yapılmayınca hüsran basıyor…
ocak ayının bitmesine bir kaç gün kala bizi toparlayacak kalitedeki oyuncuyu hangi cahil takım elinden çıkarır?.
yada bu oyuncudan vazgeçmesi için kaç para vermemiz gerekecek bu kurnazlara?.
devre arası transfer bunun için zor… bir tek menejerlerin (simsarların) işine yarayan bu sistem derhal kaldırılmalı… herkes hatalarından ders çıkarıp eksiklerini tamamlıyor, ıskartalar boşa çıkıyor…
hiçmi okey oynamadık?. ıskartalar dışarı… hemde ihtiyaç sahiplerine büyük paralara… birbirine benzeyenlerle takım yapanlar okeyde bitmiyormu?.

tekrar edecek olursak; biz geçen sene düşmedik…
bu konuda büyük bir yanılgı var ki; eşyanın tabiatına terso bir durum…
bizim düşmemiz tam 15 sene sürdü ve ilk günden beri klavyemizi yırtıp, başımıza geçirdik; başkan bizi aldığı yere bırakacak diye…
ve bu gün görüyoruz ki başkanın bizi 40 sene önce aldığı yerdeyiz…

konu açılmışken: düşmek nasıl ki birdenbire ve ansızın gelişmiyorsa, çıkmakta hemen aynı sezonda gerçekleşmesi son derece hatalı…
en yakın komşumuz ankaragücü’nün bu gün itibariyle yaşadığı sıkıntılara dikkat…
üstelik onlar tam altı yıllık birikimin sonunda çıktılar… gerçi kısıtlı imkanları bunu gerektiriyordu ama takviyesiz çıkmaları dikkat edilmesi gereken en büyük örnek…
hemen bu sezon arkamızdan gelenlerle desteklenmeden çıkarsak bizimde olacağımız aynısıdır…

1 Beğeni

Cok dogru tesbitler…Hicbir kulup bir sezonda dusmez uzun surede alinan yanlis kararlarin sonucunda geri donulmez bir girdaba takilir gider.

Yanlis hoca oyuncu secimleri vs degisen zamana ayak uydurmak yerine izci adimi kit’a durdan sonra hala yerinde saymakla bosuna enerji israfi ile istigal ederken digerleri seni coktan kilometrelerce geride birakmis sen ise ileri degil hep omuzunun uzerinden gelen varmi derdindeysen sonuc gecen sezonki husran oluyor.

Ankaragucu mecburen cikti firsati tepemezlerdi Ismail Kartal dahi bu sezon masanin altina ayaklarimizi bir uzatma sezonu olsun derken cikiverdiler. Simdi kotu tavsiyelerin sonucuna katlanmak zorundalar. Yinede taraftar gucu destegi derken umut tazeliyorlar ancak umutlar Super ligde oldukca pahali. Bir duserlerse bu defa amatore Gokceksizde gitme ihtimalleri buyuk. Hani bu yorumun bir Ankaragucluden gelmesi tuhaf ama gercek ortada.

Mehmetçiğim geç kalmadık derken son sekiz haftada aldığımız sonuçlarla varlığı ortaya çıkan sorunları bir an önce tespit edip, gerekirse transfer de yaparak bu sezonu kaybetmeyecek şekilde geçici de olsa çözmeye çalışmayı kastediyorum. Göçü yolda düzelim anlayışı… Ben aslında transfer yapalım da demiyorum. Sadece bu takımda sezon başından beri bir sorun var ve bu sorun artık oyunumuzu ve sonuçları olumsuz anlamda etkiliyor, bir an önce çözüm bulunmalı diyorum. Birçok taraftarımızın sosyal medyada övünerek dillendirdiği, “Muhteşem bir takımımız var, bu ligin çok üstünde bir takımımız var, bu lige fazla gelen bir takımımız var, bu ligde bize rakip yok, şöyle bir bakmaya gelmiştik, açık ara şampiyonuz, bu takım nisan ayında şampiyonluğunu ilan eder at fava bekle” gibi sözlerin karın doyurmadığı, sorunun çözümüne katkı sağlamadığı çok açık bir şekilde anlaşılıyor. Son sekiz haftada, hele hele son iki haftada aldığımız sonuçlar kan tahlili, akciğer filmi, tomografi, emar sonuçları vs. gibi göstergelerle bize bir şey anlatıyor. Bundan sonrası teşhis ve tedavi… Sevgili doktorcuğum Ümit Yaşar Öztoprak kardeşim, bundan sonrası senin meslek alanına girdiği için burada kesiyorum; söz sende… :blush: