2019-2020 Teknik-Taktik | #21 Gençlerbirliği-Trabzonspor

Kasımpaşa kazanıp ligde kalırsa ve Allah korusun bu üç puandan dolayı biz düşersek çok üzülürüm Coşkun kardeş. Onun için bir maçlığına “Bastır Cimbom!” diyorum. Israrlıyım. Son kararım. :blush:

Daha henuz Faust olmadik Agabey.

Kendi sokugumuzu kendimiz dikeriz Tanri’nin izniyle.

1 Beğeni

İnşallah Coşkuncuğum. İnşallah kendi göbeğimizi kendimiz keseriz, kendi söküğümüzü kendimiz dikeriz.

1 Beğeni

Kasımpaşa yenildi, düşme hattı puanı 17… Şu anda düşme hattından 4 puan uzaktayız. İnşallah bir an önce toparlanıp rahatlayacak puanları toplarız.

Ama sayın hocamızın psikolojik olarak dağılması, maç sonrasında amatör bir takımın hocasının bile konuşmayacağı şekilde konuşması, yaptığı yanlışların doğru olduğunu ve doğruları yapmaya devam edeceğini söylemesi sıkıntıları ortadan kaldırabileceğini kuşkulu hale getiriyor. Önce yanlışlarınızı görüp vaz geçeceksiniz ki futbolun doğrularını yapabilesiniz. Nerede Malatyaspor maçında gol atıp seni kurtaran Rahmetullah? Hazır durumda teslim aldığınız ve sizin döneminizde şimdiye kadar daha da geliştirilmiş olması gereken Berat nerede? Mats neden hazır hale getirilemedi? Stancu’yu ara ki bulabilesin! Diğer sakatlar neden iyileşip devreye giremiyor? Neden Nadir ve Yasin hak etmedikleri, hatta takımdan uzaklaştırılmaları gerektiği halde ilk 11’de sahaya çıkıyorlar? Bir maçta takımın 8 futbolcusunun sarı kart görmesi normal mi? Yaptığınız ve yapmaya devam edeceğinizi belirttiğiniz doğrular bunlar mı sayın hocam? Bunlarsa şimdiden söyleyeyim bundan sonraki maçlarda da Murphy kanunlarını çalıştırmaya devam edip bol bol santra yapacağız demektir. Bir an önce yanlışlarınızı tespit edip düzeltmenizi diliyorum. İşin şakası kalmadı çünkü.

3 Beğeni

bu maçta çok iyi oynamadık ama sonucu nadir, var ve orta hakem belirledi. diğer yorumların (özellikle felsefi olanlar) alınan sonuçla ilgisi zayıf. gençlerbirliği bu sene bu kadroyla da iyi sonuçlar aldı.

Sayin Bezci,

Oncelikle hos geldiniz.

Forumda yapilan yorumlar bazen sadece o an icin degil biraz da gecmiste olan olaylar, fikirler, gelismeler uzerinden olabilmekte. Eger 3’luk atma, Hurubes Mehmet’in cift vurusun ikisini de ben kullanacagim sozune ithaf, Erkan Sozeri’nin gonderilmesi esnasinda “basari icin her sey mubah mi?” tartismasi gibi konular size yabanci olursa; okuduklariniz size bos ve anlamsiz gelebilir.

Burada gerceklesen olay biraz kendimize ve dostlarimiza ilerisi icin not dusmek aslinda. Jonathan Raban “Juneau’ya Gecis” kitabinda zihnin nasil bir cok seyi elemine ettigini cok iyi anlatir. Bir zaman sonra bizler de bircok seyi unutuyoruz; hakem, antrenor, futbolcu, yonetici hatasi dahil. Yazinca kucuk notlar olusuyor, Latinlerin dedigi gibi soz ucsa da yazi kaliyor. Sonucta hepimizin hayati Solokhov’un “Uyandirilmis Toprak” kitabindaki Tzukar Baba’ninki gibi:“Buyuk acilar ve kucuk mutluluklar”. Bir grup halinde bu acilarin dindirilmesi, mutluluklarin buyumesi ugrasimiz.

Bunu yaparken de Burke’yi ornek aliyoruz kendimize: Kotuler birlestiginde, iyiler de birlik olmalidir. Aksi takdirde rezil bir bogusmanin icinde, asagilik bir ozveri ile teker teker yok olup giderler. Sanirim Ismet Inonu bunu " Bir memlekette namuslu insanlar da namussuzlar kadar cesur olmadan kurtulus yoktur" seklinde dilimize kavusturmustu.

Su anda ogrencisi oldugum felsefe okulunda pek iltifat gormeyen bir insan olsa da Hegel’in hala beni cok etkileyen bir sozu var: “Kisi kendine benzeyen insanlara ulasmak icin yazar”. 30 yil muhendislik sonrasi, ellilerinden sonra felsefe okumaya kalkarsak elbette felsefi acidan zayif olacagizdir ama kendimize benzeyen insanlara ulasma azmiyle yazmaya calismaya paha bicilemez.

2 Beğeni

Trabzon maçı ile ilgili ‘teknik-taktik’ başlıklı sayfada, amaca uygun şekilde maçla ilgili teknik ve taktik gibi konuları esas alarak bir yorum getirdim. her halde ‘felsefi konular’ tartışma dışı değildir ama bu sayfanın da konusu olmaması gerekir.

Sayın Süleyman Füruzan Bezci, foruma hoş geldiniz.

Trabzonspor maçı hakkında bu başlıkta yazılan yorumların tamamı -felsefi konular olarak gördüğünüz yorumlar da dahil- teknik-taktik ile ilgilidir. Burası bir forum ve burada mesajlar, kısacık Twitter mesajı tarzında yazılmadığından okuyanlara farklı görünebilir. Forum, maçlarla ilgili olarak küfür ve hakaret edilmediği, ırkçı ve cinsiyetçi mesajlar yazılmadığı sürece özgür bir alandır. Bu kapsamda sizin de düşünce ve yorumlarınızdan yararlanmak isteriz.

Ama maalesef Alkaralar’daki birçok arkadaşımız buradaki özgür alan yerine, Twitter Ormanı’ndaki vahşi özgür alanı benimsedikleri için köyümüz, pardon forumumuz son zamanlarda biraz tenhalaştı. Neyse, bu tenhalıkta bir süre daha devam edeceğiz. Sonrasını bilemiyorum tabii…

3 Beğeni

harbiden neden kimse yok forum da bi yer önerin dedik kırk yılda bir ankaraya geliyoruz tenezzül eden olmadı D: neyse

1 Beğeni

bu forumun neden tenhalaştığını anlamak zor olmasa gerek. yazılan her yoruma ilgili ilgisiz laf yetiştirmeye çalışan ve bunu bir mücadele alanı olarak gören kişiler nedeniyle ilginin azaldığını söyleyebilirim. 68 yaşındayım. 5-6 yaşlarındayken bu takımla birlikte maskot olarak sahaya çıktım. kendimi bildim bileli gençlerliyim. (tek takım). gençlerli taraftarları kapsaması gereken bu forumun bazı kişilerin özel bilgi saçma forumuna dönüşmesini üzüntüyle gözlemledim. Bu nedenle forum üyeliğini sonlandırıyorum.

Sayın Süleyman Füruzan Bezci, foruma yazdığınız ilk mesajı yukarıda alıntıladım. Sizin için “teknik-taktik” buysa, o sadece size göre öyle olur. Örneğin Twitter bu uzunluktaki mesajlara izin veriyor. Daha ilk mesajınızda tepeden bakan bir tavırla yazdığınız iki cümleyle foruma girmenize rağmen size olan saygımızı koruduk ve hoş geldiniz dedik. Forumun niteliği hakkında da bilgi vermeye çalıştık. Biz burada kalan birkaç kişi yazmayı, yeri geldiğinde uzun yazmayı ve yazılanları da okumayı seven insanlarız. Forumu terk etmek yerine deneyimlerinizden, görüşlerinizden, yorumlarınızdan yararlanmak isterdik. Ama siz bilirsiniz tabii. Burası daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi özgür bir alan. Giriş de çıkış da serbest. Geliş de gidiş de serbest… :blush:

Ayrıca Alkaralar forumu 2002 yılından beri faaliyette olan bir forumdur. Bu forumda 18 yıl boyunca yazılanları okumadan ve incelemeden hüküm yürütmenizin bu foruma haksızlık olacağı düşüncesindeyim.

Bu arada forumun tenhalaşmasına ilişkin gözlemlerinize de katılmadığımı belirtmek isterim. Çeşitli sosyal medya alanlarının (Twitter, Youtube, Facebook, Watsap vs.) genç arkadaşlarımıza daha ilgi çekici görünmesi sebebiyle ülkemizde taraftar forumları maalesef bitiyor ve hatta bitti denilebilir. Açık forum pek kalmadı. Gençler ayrılınca köylerin tenhalaşması ve yaşlıların kalması gibi… Açık forumların belki de son örneklerinden biriyiz. Elimizden geldiğince yaşatmaya çalışıyoruz. Birkaç kişi de kalsak gittiği yere kadar gideceğiz.

3 Beğeni