Emekli cenneti

Kasımpaşa ve Antalya takımları gösteriyor ki, üst ligde başarıyı yakalamak öyle çok da zor değil… Doukara, Diagne gibi bir forvet bulup, arkasına disiplinli takım koymak bile sizi bu ligde kafaya oynatabilir. Kasımpaşa Antalya maçında Serdar Özkan oyuna girdi ve maçı aldı. Elimizdeki kadroyu küçümsemeyelim

1 Beğeni

Kaldiki Doucoure ingilterede Championship de yani Bizim 1.ligde ilk 11 bile cikamiyordu Leeds Unitedda

Adebayor Tottenhamda kadro disiydi yarim sezon Crystal palace da zor forma bulmustu

Super ligde kalite cok ust duzey degil buyuk liglerdeki rezerv oyuncular rahatlikla alinabilir

2 Beğeni

Bu başlıkta yeni yazı görünce tıklıyorum. Heyecan ile açıyorum ama:
Her seferinde Ayvalık ile ilgili yazılar çıkacak diye düşünen tek ben miyim?
:grin:

1 Beğeni

arkadaşlar aklınıza kaleminize vaktinize sağlık. 45 yaşındayım yıllardır tv de basında hatta futbol dergilerinde yazılar okurum bu sitedeki kadar düzgün öğretici düşündürücü seviyeli yazılara ve tartışmalara nadiren rastlıyorum. zaten gençlerbirliği taraftarı olmamda önemli bu sitenin ve üyelerinin önemli rolu vardı. Pazar sabahı keyfimi yerine getirdiniz. sezon sonunda da hepimizin keyfi yerinde olsun

2 Beğeni

Uğur bey ne güzel yazmışsınız. Daha bir de siteye pek girmeyen ve yazmayan güçlü, güzel kalemler var. Onlar da bir yazmaya başlarlarsa okumaya yetişemeyiz, siteden çıkamayız, bütün günümüz sitede geçer. :blush:

1 Beğeni

Ankaragucu macini izliyorum sahada 20 kez Italyan Milli olmus 30 yasinda Fiorentina AC Milan Atletico Madridde forma giymis bir oyuncu Ucretsiz gelmis.

Sahanin en iyilerinden hatta ligde mevkisinde en iyilerden DjeDje 9 Kere Fildisi Sahili milli oyuncu Ankaragucune Premier ligde Walford dan geldi yasi 28 ucretsiz.

Bakary Kone bugun en iyi macini oynadi…Fransa Ispanyada Lyon Malagada oynamis 29 yasinda. Ucretsiz gelmis.

Thomas Heurteux Thierry Moulin sakatlar onlarinda yaslari 28 ve kaliteli oyuncular.

Bunlar Dunya yildizlari degil ama kaliteli liglerde iyi takimlarda oynamis oyuncular.

Genclerbirligi niye seneye bunu yapamasin?

Her ligin bir seviyesi var ve arayinca bulunuyor demekki.

3 Beğeni

O kadar çok üst seviye oyuncu var ki, ısrarla kötü transfer yapmak için kötü niyetli olmak lazım. Gençlerbirliği geçen sene bu kötü niyet yüzünden düştü. Sessegnon gibi mevkisinin en iyisi adamları getirebilirdik, bunun yerine birileri yüzdeli oyuncuları tercih etti.

İkinci konu oyun felsefene uygun oyuncu getirmek. Oyunu kendi sahasında kabul eden, bulduğu toplarla hızlı hücum eden takımsan, sezona Vedat Muriqi ve Skuletic ile başlamazsın. Bu oyuncular kalabalık hücum yapan takımlarda iş yaparlar. Bu sene bizde olsalardı mesele, ne kadar iyi olduklarını konuşıyor olurduk. Savunmacı takımsan işine en çok yarayacak adam, top ayağına gelince sağa sola topla koşu yapacak ve takımın hücumda kalabalıklaşmasını bekleyecek kadar vakit kazandıracak Stancu’dur, iyi niyetli olsa birileri Stancu gitmezdi bu kulüpten.

Kötü niyetli olmasan, ligin ilk devresini son sıralarda bitiren bir takım olarak düşme ihtimali varken Vedat Muriqi’yi satmazsın. Düşersek seneye alt ligde ihtiyacımız olur der, elde tutarsın. Orta saha planlaması yaparken hepsi biribirinin aynı özelliğe sahip 5-6 ön liberoyu takıma doldurmazsın. Tamamı kendi takımlarında tutunamamış, gamsız disiplinsiz bir sürü adamı bir araya getirmezsin. Gençlerbirliği’ni geçen sene içindeki kötü niyetliler düşürdü, bir tanesi çok bilmiş tenis duayeni, adını bile anmak istemiyorum sevimsizin. Diğerlerinin bir kısmı kulübün hala içinde, şimdilik sessiziz ama günü gelir.

2 Beğeni

tamam ikna oldum…
devrim bizim neyimize… ye makarnanı, katıl sisteme, zıpla gitsin kısaca…
şükret hanedana… o olmasaydı yoktuk yani… demek için bu kadar uzun yazılara gerek yok ki?.
16 yıldır bunu yapıyoruz… hala da devam etmeyi öneriyorsunuz…

biz neden “çok zaman ve çok para kaybedeceğiz” dedik… rahmetli başkanın avrupada fırtınalar estirdiği anlarda “bizi aldığı yere bırakacağını” nereden bildik?.
çünkü ondada fer kalmamıştı. devrim uzak dursun önüne serili halıya bile adımını atacak cesareti yoktu…
valencia’nın hocası dedi: “bu takımın adını yakında bütün avrupa heceleye heceleye öğrenecek” diye…
bende dedim ki: “küme düşecek”…

2 Beğeni

Biz bu filmi Cemal Aydin Baskanliginda Ankaragucunde gormustuk.

UEFA kriterlerine uyan tek kulup diyerek 12 sene arti Uzatmalar (hesaplardan sorumlulugu bitene kadar) bugun Genclerbirligi yonetimi ne yapiyorsa onu yapti.

Burada kimse Yonetim degismesin, mentalitede Devrim olmasin demez. Kaldiki zamaninda Cemal Aydina karsi 8 kisiyle koca Ankaragucu tribunun karsisina dikilmistik…Istifa seslerini baslatmistik.Cemal Aydin bize hitaben 3-5 capulcu istiyor diye istifa edecek degilim sozunu sarfetmisti…O gunku Anti-X , Gecekondu Dusun lan yakamizdan Ingiliz p.cleri diyerek karsimiza dikilmisti. 8 kisiyle Cemal Aydin bu kulubun sonudur dedik, sata sata elde satacak birsey kalmaz bu takim cekirge misali 1 sicrar 2 sicrar sonra kumeye gider demistik. Gokcek geldiginde bu ikisi ortak calisiyor diyen bizdik.ikiside borclarini yigip kactilar.Yonetim dusurme davasi bile danisikli dovustu.

Genclerbirliginde zihniyet degismek zorunda bunuda soyluyorum.

Konu zaten bu sezon cikalim su saniye icin Kaosa ihtiyac yok konusu.Hani yonetim sezon ortasi degisir Erkan Hoca alir cekedini cikar ihtimali var. Oyuncularin motivasyonu kalmaz ihtimali.

Yoksa hepimiz Cavcav saltanatinin Suudiler gibi gitme vakti geldigini fazlasiyla biliyoruz.

2 Beğeni