Sohbet alanı

böyle giderse düştük sayılır. madem öyle, bıraksınlar genç oyuncuları izleyelim. devre arası transfer yerine satış olsun, kasa ya para girsin. mustafa kaplan ve kulüp içinde ki dedikodular doğru ise şu an kulüp batakta demektir. bu adamların kazanacakları başarı ilerde başarısızlık ve sömürü olarak geri gelir.

mustafa kaplan’ın maç sonu açıklasına baktım. direk oyuncuları suçlamış. paşam, daha ilk maç bir bekle demi.

burada taraftara parantez açmak istiyorum. mazoşist gibiyiz. özellikle ilhan cavcav ın ölüme yaklaştığı dönemden başlayarak. kimse akıllıca hareket etmedi. hep bi kavga hep bir gürültü. oynanan oyunları görmek çok kolay, zira ben de buradan elimden geldiğimce gördüklerimi söyledim. duru göz falan değilim, diğer kulüplerin süreçlerine bakarsanız aynı şeyler bunlar. bu adamlar, menejerler, sözde taraftar grupları kimlerdir? bırakın maçları, sonuçları, bunları nasıl temizleriz.ya kulubün önüne gidilecek, gerçek taraftar ve eski yönetici ve gönül vermişlerle ya da bu adamların kulübü iliklerine kadar sömürmesi beklenecek. işleri bitince taraftarzavallı kulübe sahip çıkabilecek. denge siyaseti murat cavcav ile olan kötü görüşeden sonra sanırım bitti. ya zorla denge sağlanacak ya da uzaklaştırılacaklar. alın sızlanmak dışında formül bu. öte yandan alkaralar, karakızıl, ulturas gibi oluşumlar gençlerbirliği sempatizanlığını kendilerine çekmekte aktif olmalıdırlar. bu fake oluşumlar daha aktif bilmem farkında mısınız. bunun için gerilla reklamlar yapılabilir sokaklara, sosyal medya da ilgi çekici şeyler yapılabilir. bu ur büyümemeli.

1 Beğeni

tekar belirmek istiyorum, kulüpleri satışa götüren, iğrenç ve epl özentisi top oynatan “negatif futbol” un bize sıçraması sanırım ülke içinde büyük şeyler yapmış ilhan cavcav ın kemiklerini sızlatmıştır. bu iğrenç futbolu oynatan aşılamaya çalışanlar umarım bir daha bu kulübe uğramazlar. nobre iki sempatik laf etti, yok gençler falan dedi diye kanacak değilim. gelmesin, hatta ülke de bu futbol aklıyla hiç bir kulübü çalıştırmasın. istatistikmiş, topla oynama yüzdesiymiş oymuş buymuş. futbol ruhunun katilleri gençlerbirliğinden uzak dursun. bu da sportif sitemdir.

1 Beğeni

Söylemeye dilim varmıyor ama maalesef kulübümüz bir yok oluş sürecine sokuldu ve tam gaz ilerliyor. Bu sezon düşersek geçen sezon gibi olmayacak. Bu tesislerin ve personelin giderleri 1. Ligdeki gelirlerle karşılanamaz. Zaten devletten kiralanmış bir arsada bulunan tesislerin giderleri karşılanamaz hale gelirse kısa bir sürede "Külliye"ye devri bile söz konusu olabilir. Bu “Yolunda A.Ş.” mensupları bütün bunları göre göre bir atımlık baruta bile göz dikip bu sezon da bol miktarda çöp transfere imza attılar. Şimdi de bol miktarda santra yapıyoruz maalesef.

3 Beğeni

abi, tesislerde bile gözleri olanlar var. diğer kulüplere yaptıkları gibi. kimse de mantık göremiyorum, diğer kulüplerde de mantık yoktu zaten o hallere gelirlerken. hep bir çekişme, hep bir kavga arayışı, ego tatmin etme, kabullenme…vd gidiyor işte öyle. bu gibi durumlarda su gibi olmak lazım. eğer gerçekten bu kulübün başına kötü bir şey gelmesi istenmiyorsa. yoksa ufacıkta olsa, bizlerin de payı olacaktır, yani bizim de bi payımız olacaktır bu çöküşte.

murat cavcavla yapılan görüşmenin çok kötü geçmesinin ardından, neden diye sormuştum. yok işte öyle yaptılar, öyle yapıyorlar, öyle yapacaklar. tamam da kardeşim sen bu tavırla ne kazandın? sen bu tavırla ağır kaybetmedin mi? avantaja çeviremez miydin?

en azından gerçekten denedim, nasıl diyeceksin?

Sorun şu ki sayın Murat Cavcav diyaloğa açık biri değil. Amacı taraftarlarla görüşmek, onların sorularına cevap vermek değil. Kafasında söylemeyi planladığı şeyleri söyleyip hadi eyvallah demek için kabul etmiş görüşmeyi. Birkaç yılda kulübün banka hesaplarındaki 70 milyon lirayı ve Beysukent’teki 60 lüks daireyi bitiren, üstüne Mert’in transferinden gelen parayı da harcayıp, onun üstüne de kulübü eksi 40-50 milyon lira açığa düşüren ve hiçbir şekilde hesap vermeye yanaşmayan bir başkan ve yönetimle karşı karşıyayız. Maalesef geldiğimiz nokta bu.

1 Beğeni

iyi de bu adam neden görüşmeyi kabul etti? aynı şekilde görüşmeye gidenlerin de almak istediği bir cevap yok ki böyle bir tablo da zaten. demek istediğim çok başkaydı.

Anlaşılan taraftar olarak sohbet edecek mecalimiz kalmamış.
Baksanıza forumda in/cin top oynuyor.

2 Beğeni

Sevgili Gardaşım, maalesef forum üyesi arkadaşlarımızın tamamına yakını sosyal medyada… Foruma arada bir girip burada konuşulan, tartışılan konulara şöyle bir bakmayı ve mesajlarla katkıda bulunmayı bile düşünmüyorlar. Çok üzücü…

2 Beğeni

maç sonu açıklamaları berat a hiç yakışmadı. umarım bir açıklama yapar.

1 Beğeni

Berat ve İrfan Can’a bir ağabey tavsiyesi: Maçta ya da maçtan sonra az konuşun ya da hiç konuşmayın veya sadece oynanan oyunu centilmence teknik-taktik olarak yorumlayın, çok çalışın ve marka olup değerinizi artırın, kesinlikle yurt dışında oynamayı hedefleyin ve bütün planlarınızı buna göre yapın, hakemle ve rakiplerle uğraşmayın, kart görmemeye çalışın, sakin olup şuurlu oynayın, değerinizi koruyun, sonuç olarak federasyonuyla, kulüpleriyle, yöneticileriyle, taraftarlarıyla futboldan başka her şeye benzeyen bu garip bataklıktan kurtulun.

5 Beğeni

mustafa kaplan ı tebrik ederim. beklediğimiz şeyleri yapıyor. yalnız transfer istemiş. çocuklara güvenmesinde fayda var.

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba bana çubuklu L beden lazım geçen senenin olursa süper olur e mağazada beden yok bu senenin formasida çok pahalı, tesisteki store a almıyorlar covid den

beyler nere gittiniz öyle gelsenize şuraya

1 Beğeni

stancu şiiri

noldu bu kaleye, noldu bu kaleye
stancu attı, stancu attı

havalandı ağlar, direkler ağlar
kendine geldi, kendine geldi

el fakrü kaleci, el fakrü kaleci
bogdanı zikret, bogdanı zikret

derdü golle doldu bu kale(ve kaleci)
golle derman buldu bu kale(ve kaleci)

direkler, cizgi, ağ, kaleci kavuştu birbirine
bir hoş olduk onları böyle görünce

demedik mi 9 kutsal
kutsalı bogdan da bulduk

hagi bayram

1 Beğeni

Bir 6 puanlık maç daha kazandık, mutluyuz. Erzurum ve kayseri maçlarını kaybetseydik olacakları düşünemiyorum. Erzurum 15 puan, Kayseri 13 puan ve biz 9 puan… Küme düşme hattının üzerindeki takımdan 6 puan geride lig sonuncusu olacaktık. Şimdi küme düşme hattının üç puan üzerindeyiz.

Maçın özet görüntülerinden izlediğim kadarıyla hakem Cüneyt Çakır’ın gol iptal kararlarının tamamının doğru olduğunu düşünüyorum. Değil 5 gol, isterse bir maçta 15 golü iptal etsin. İptal etmesi gerekiyorsa edecek. Görevi bu çünkü. Birçok futbolseverin aksine ben Cüneyt Çakır’ın hakemliğini beğeniyorum. Şu anda Dünya çapındaki en iyi hakemimiz. Avrupa kupalarında da çok iyi maçlar yönetiyor. Onun yönettiği maçlarda hakemin yönetiminden kaynaklanan bir sıkıntı yaşadığımızı hatırlamıyorum.

Sio’nun ceza sahasında rakibi itmesi Süper Ligde forma giyen bir futbolcuya yakışmayacak bir hareket. Rakip ceza sahasında kendisinin faule maruz kalması gerekirken o faul yapıyor. Artık bir an önce toparlanıp gol atmaya başlaması lazım.

2 Beğeni

cücü nün iyi olması bir şeyi değiştirmiyor çünkü art niyetli birisi. hatta en büyük eyyamcı. sio aklına esince oynaması, çok kolay demorelize olması can sıkıcı. stancu ikinci yarıya iyi hazırlanmalı. eğer stancu ya değeri hissetirilir ise forvete para harcamamıza gerek yok. hatta harcamayalım. stancu da belli etmese de çok kolay kırılıyor ve vazgeçiyor. eksisi bu. sezon başında uyuşmadığı bir taktik de oynadı ve bayrağı çekti.(nobrenin suçu büyük stancu varken forvet istedi, yani daha maçlar başlamadan kırıldı.) futbolcuların gençlerin onunla iletişimi nasıl bilmiyorum, eğer ligde kalmak istiyorlarsa onu saha ya döndürmeleri gerekiyor.

1 Beğeni

genç oyuncular transfer dedikoduları üstüne “gerek yok biz varız” cevabını kalan maçlarda vermeleri gerekiyor. berat fenerbahçeye giderse hata eder. eğer iyi fiyata ve güzel takaslara(oğuzkaan artı bir genç daha) bizim için iyi kendisi için kötü olur. sezon sonuna kadar kalıp mümkünse epl dışına gitmeli. fransa ve italya iyi tercihler onun için.

1 Beğeni

Foruma yazan çok az arkadaşımız var ama olsun, ne yapalım, şevkimiz kırılsa da, yavaşlasak da devam ediyoruz. Tüm arkadaşlarımızın yeni yılını kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyorum.

3 Beğeni

Bir uzun yazayim mi Agabey, hazir karantina gunlerindeyken? :sweat_smile:

2 Beğeni