Taşındık!

Teknoloji çok acayip bi’şey! 2013 mart ayında büyük bir hevesle açılışını yaptığımız ve “yeni site yaptık, şunu da yapıyor, bunu da hallediyor, yıllarca sorunsuz kullanırız” diye tanıttığımız sitemiz bir de baktık ki çok kısa sürede teknolojik gelişmelere ve "mobil hayat"ın gerçeklerine ayak uyduramaz hale gelmiş. Aslında teknik altyapısı gayet sağlam olan sitemizin en önemli sorunu cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlarda kullanıma pek de uygun olmamasıydı. Diğer yandan sosyal medyadan tamamen izole bir yapıya sahipti. İlk başlarda önemsiz görünen bu eksiklikler sanal alemde egemenliğin kayıtsız şartsız sosyal medyanın ve mobil cihazların eline geçtiği şu son zamanlarda iyiden iyiye kendini belli etmeye başladı. Haziran ayı buluşmamızda sosyal medyada daha aktif olmaya karar verdik ve buna yönelik bazı adımlar da attık nitekim… Diğer yandan, sırf teknoloji bizi oraya sürüklüyor diye fikirlerin "facebook’ta resim altı yorum"larda, muhabbetin ise whatsapp’ta heba edildiği akıntıya kapılmama yönünde de bir irade oluştu. Bu nedenle daha sade ve daha kullanışlı bir site tasarımı arayışımız başladı. Başta Özgür Burak Dinç olmak üzere Erdem, Maksut ve Mali’nin sağlı sollu ataklarıyla kısa sürede hedefe ulaştık ve yeni sitemizi devreye soktuk.

Yeni siteye şimdilik sadece alkaralar.com adresinden ulaşabileceğiz. Forumun altyapısı tamamen farklı olduğu için bu forumu arşivleyip yeni sitede beyaz bir sayfa açmak zorundayız. Ve kötü haber: Mevcut üyelikler yeni siteye aktarılmadığı için yine yeni yeniden üye olmanız gerekiyor. Dediğim gibi, yeni siteye alkaralar.com adresinden ulaşabileceğiz, alkaralar.org adresi ise bir süre eski siteyi barındıracak. Tabii ki bugünden itibaren mevcut foruma yeni üye alımı olmayacak, mesaj yazılamayacak…

Yeni siteye facebook, google ve twitter hesaplarınızı kullanarak da giriş yapabileceksiniz. Cep telefonundan kullanmak, mesajları okumak, yeni mesaj yazmak eskisine göre çok daha pratik.

Velhasıl, yeni mekânımıza bekleriz, hayırlı işler dileriz… Çaylar tabii ki Mehmet Güner’den!

4 Beğeni

Çayımızıda içerimde ayağımız alışsın:grinning:

Emeği geçenlerin eline sağlık

Mehmet Güner kardeşim, yetiş çaysız kaldık burada… :slight_smile:

Çay var dediler ben de geldim iş yerinde bilgisayardan girsem de müsaitlik durumu daha az olduğu için genellikle mobil olarak gireceğim siteye o yüzden mobile uyumlu olması ve kullanışlı olması benim için son derece önemli. Şu anda nasıl göründüğü hakkında en ufak fikrim yok çünkü iş yerinden yazıyorum ama en kısa zamanda uzun uzun derinlemesine deneyimleyip görüşlerimi gereken mercilere bildireceğim yahu bu arada çaylar nerede kaldı?

Merhaba değerli kardeşlerim forumu aktife aldığınız için teşekkür ederim WhatsApp ile hızlı haberleşilse de nihayetinde bir forum değil, foruma yazınca üç beş okuyup düzeltiyorum, diğerinde hemen gidiyor. Forum hayırlı uğurlu olsun.

"Cevabınız sohbeti bir şekilde geliştiriyor mu?

Topluluğun diğer üyelerine karşı nazik olun.

Yapıcı eleştirici her zaman kabul edilir, ama fikirleri eleştirin, insanları değil.

Daha fazlası için, topluluk yönergelerimize bakın. Bu yazı sadece ilk 2 gönderi için görünür."

Dedi bana

Çay kesmez, evyapimi bira lazım…

Az önce tüm keçi gardaşlarıma imeyıl göndermek suretiyle, yeni foruma katılmalarını salık veren bir davet gönderdim. Davete icabet eden yiğenlerimin gözlerinden öperim.

hayırlı olsun gençler

Abi hoşgeldin. Özlettiydin

@Atesogul Abi evyapımı biralar benden olsun ama önce o çay buraya gelecek! :grinning:

Az önce sorumluluk sahibi bir Alkara olarak çay ocağımızın işletmecisi Mehmet Güner Abi’yi aradım ve haddim olmayarak görev ve sorumluluklarını hatırlattım. Artık bundan sonrası onun bileceği iş :sunglasses:

Hayırlı olsun. Nice başta futbol olmak üzere spor sevgisi olan insanları buraya toplayabiliriz. Forum telden diğerine göre daha rahat kullanılıyor. Daha nice yeniliklere güzel günlere, emeği geçen bütün kişilerin eline sağlık.:red_circle::black_circle:

Hayırlı olsun

Herkes burada mı?

sevgili arkadaşlarım. sitenin taşınma işlemini başarıyla halletmişsiniz de… bi konum ataydınız bari…
sora sora bağdatdan döndük… navigasyonlar güncellenmeyince göstermiyor yeni adresimizi…

ama yeni sitemiz güzelmiş diyor arkadaşlar… kapıya kadar gelip dönmekten pek bişey anlamadım ama öyledir umarım.
her tarafı beyaza boyamışsınız elinize sağlık. girişte de güvenlik var… olsun bakalım.
şöle bi çevremizi tanıyalım da… bakalım bakalım…
herkese merhaba…

2 Beğeni