TFF 1.Lig Gelişmeleri

Denizli nin bu mağlubiyetle birlikte düşüşe geçeceğini tahmin ediyorum. Zaten futbol olarak çok parlak değillerdi.
Osmanlı ise şu anda forumunun en üst seviyesinde. Durdurmak oldukça zor. Ama bu liderlik işi de papaz kaçtı gibi. Papazı eline alan panikliyor. Adana Demirspor deplasmanı ve Hatay maçları Osmanlı için düşüş başlangıcı olabilir.
Yeterki bu arada biz Afyon, Altay ve Adana maçlarını kayıpsız atlatalim.
Osmanlı için diyemem ama Denizli yi ekarte etmek için hala top bizde…

1 Beğeni

Soruya cevap arıyoruz arkadaşlar… TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’den aldığım bilgiye göre, bu soruya doğru cevap verecek olan arkadaşımızın “Averaj Hesaplama ve Değerlendirme Uzmanı” unvanıyla TFF’de işi hazır. :blush:

once ikili, sonra uclu, en son genel averaja bakilacagindan Osmanli; GB-DS sonucundan bagimsiz ilk sirayi kapacaktir. Gencler Denizli’yi yenerse puan esitliginde Denizli’yi gecer, berabere kalirsa genel averaja bakilir, yenilirse puan esitliginde Denizli avantaji kapar .

Bunlar hep faraziye, zaten evinde Denizli’yi yenemiyorsan, isin ne superligde.

Keske Deli Ihsan olmadan bu roportaj yapilsaymis.

Adamda ne Gencler nefreti varmis oyle. Sonlara dogru Gazi Mustafa Kemal de Ankaragucludur, kutsal metinler Ankaragucu icin inmistir falan diyecek diye korktum.

Bir zamanlar Candan Ercetin adli sahis diger ulkelerden muzikleri asirip, altina anonim diye yazip piyasaya surerdi. Yildiz Usmanova, Goran Bregovic falan cok cekti bu islerden. En son dayanamadi Bregovic, tedbir koydurdu, Sezen Aksu’ya verdi cogu eserlerini de. Bunu kabul edemeyen -ve sozde safligin simgesi olarak su reklamlarina cikan- Ercetin’de yerli yersiz her konuda lafi dondurur, Goran’a getirirdi . O zamandan beri kiskancligin, cekememezligin simgesidir bu sahis gozumde. Simdi bu Deli Ihsan da kafayi Gencler’e takmis, her sozu aldiginda MKE ne ulvi bir muessesedir, tanri katinda yeri vardira getirmis.

14 kisi yatakhanede yatan, sahasi olmadigi icin Cubukspor genc takim idman saatlerinde Beden Terbiyesi izniyle gelip sahamizi bizden odunc alan bir takimdan bahsediyor. Ilhan Cavcav’i MKE’li yapmis, “ben Bursa’dan geldim, taraftari gorunce sasirdim” falan demis. Teksas tribunu olan Bursa’dan bahsediyor, hani Beylerbeyispor falan dese belki inanacagiz.Bahsettigi zamanlar (1970-80 ler) Ozmetin Erkut, Deli Vahit, Haluk Erdem, 3 tane Sedat, Ceki, kaleciler Rasim ve Kibrisli Osman, Beyhan Caliskan, Doktor Recai gibi oyuncularin oynadigi, Dundee, Dinamo Kiev maclarini oynayan Bursa’nin zamanlari .

Ne kadar sinirle yazdiysam, 4 kez duzenleme yaptim, hala muhtemelen cogu seyi yanlis-eksik yazmisimdir. Te Allam ya.

1 Beğeni

Çok sinirlenmişsin Coşkun kardeş… Aslında futbolculuğundan tanıdığım ve söyleşide gördüğüm kadarıyla İhsan’da bir Gençlerbirliği nefreti değil de Ankaragücü’nde uzun süre oynamış ve ikinci ligde kupa kaldırarak efsaneler arasına girmiş bir Ankaragüçlü eski futbolcu havası var gibiydi. Ben biraz öyle hissettim. Ankaragücü’ne transfer olduğu zaman tribünleri gördüğündeki şaşkınlığını ise Ankaragücü’nün ikinci ligde olmasına bağlayarak söylemişti. Yani bir ikinci lig takımının tribünleri dolduran taraftarı olmasını şaşırtıcı bulmuştu. Rahmetli İlhan Cavcav’ın Ankaragüçlülüğü ve Ankaragücü’ne başkan olma arzusu konusunu da Cavcav’ın birçok yerde anlattığı hatıralara dayanarak söylemişti. Cavcav’ın anlattığına göre Sabri Mermutlu, Cavcav’a demiş ki: “Ben değirmenci, sen değirmenci… Bu kulübe iki değirmenci fazla gelir.” :blush:

Bu arada İhsan, sonunda yine Gençlerbirliği’ne dönüp bir sezon sonra da futbolu bırakmıştı.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI

MADDE 9 – PUAN USULÜ VE AVERAJ

b) Aynı puana sahip takım sayısı üç veya daha fazla ise;

I. Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz.)

II. Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır.

III. Puan cetvelinde puan eşitliği varsa I. bentte belirtilen puan cetvelindeki gol averajına bakılır. (Bu müsabakalarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)

IV. Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.

V. Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır.

VI. Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

VII. Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

VIII. Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde TFF tarafından belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak müsabaka(lar) neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

(3) TFF gerekli gördüğü hallerde, gol averajını uygulamamaya veya başka bir şekilde uygulamaya karar verebilir.

Agabey,

Neresinden tutsan elinde kaliyor. Bu MKE tayfasi devamli bir dunyada ilk defa hikayesi anlatir dururdu. Kirkpinar nasil dunyanin en eski devam eden spor organizasyonu ise (olimpiyatlar peder didon’un citius fortius altius’una kadar 2000 sene ara vermisti-sayilmaz) FA Cup da bu kupalarin agababasi, 1871’den beri oynaniyor. Aralarinda liglere kayitli olmayan Tottenham’in da bulundugu 8 takim kazanmis.

]Tottenham are the only non-league side to have won the FA Cup in 1901.

The other Second Division winners of the FA Cup are
2]Notts County in 1894;
3]Wolverhampton Wanderers in 1908;
4]Barnsley in 1912;
5]West Bromwich Albion in 1931.
6]Sunderland in 1973;
7]Southampton in 1976 and
8]West Ham in 1980

Mermutlu soyler durur bunu, baska ulkelerde de kazananlarin oldugu cok muhtemel. Ilhan Cavcav kalibresinde bir yoneticiyi kulube kazandiramissin-anlattiklarinin dogru oldugunu varsayarsak- gelmis degirmenci oykusu anlatiyorsun.

Futbolcusu baska alem.Jerzy Kosinski isminin degistirilmesine izin vermedigi “Boyali Kus” adli eserinde bu tur insanlarin hikayesini anlatir. Ciktigi grubu begenmeyip, kendini allayip pullayan, sonra hicbir gruba dahil olamayinca yuvasina donmeye calisan ama renkleri dolayisi ile kendi irkdaslarinin korkusu sonucu parcalanan bir kus uzerinden.

Secmelere girememissin, elinden tutmuslar, yaslanmissin sana vefa icin bir yil daha bakmislar, daha havan kime?

Suc bunlarda degilki, suc Doga Kaya, Ihsan, ADS’deki malum sahis gibi insanlari bu camiaya tekrar tekrar kabul edenlerde. Kirikkulak Umut Bulut ile Feyyaz Ucar’i da alin, iyice canimiz ciksin.

Ama Cubuklu kardes irade gayet dogru iyi okuyun.

DUNYADA Turkiye kupasini 2.ligde kazanmis bir baska takim yok…Altini cizeyim TURKIYE KUPASINI.

1901 de DUNYADA Ingiliz Kraliyet kupasini Amator takim olarak kazanan TOTTENHAM dan baska takimda yok mesela.

Simdi bu ifade ile muhtesem Deli Ihsanimizi yerden yere vurmanin getirisi ancak bende onun kadar ebedi dostu ( in reverse order)sevmiyorum anlamina gelmiyormu?

Herkese guzel sabahlar diliyorum…

1 Beğeni

Burası karışacak, vaziyet alın! :blush:

1 Beğeni

Gökçekspor’un daha fazla ileri gidebileceğini ben de düşünmüyorum. Ama playoffta şansları çok yüksek. Ligde oyun tarzlari eleminasyonlu sisteme en uygun takım

1 Beğeni

Şimdi Gazi mah. de oturabilecek bir futbolcu düşünemiyorum. :smiley::joy:

1 Beğeni

Ağzından bal damlıyor Gürcan. İnşallah dediğin gibi olur da fazla ileri gidemezler. :blush:

Bizim üçlü averaj sorusu arada kaynadı. En iyisi bir başlık açıp oradan yürümek. :blush:

necdet abi denizliyi yenersek: 1. gençler (7) 2. osmanlı (6) 3. denizli (4)
denizliyle berabere kalırsak : 1. osmanlı (6) 2. denizli (5) 3. gençler (5) (bizim averajımız -1, denizli 0 tüm maçlarda)
denizliye yenilirsek: 1. denizli (7) 2. osmanlı (6) 3. gençler (4)

yani üçlü averaja kalırsak her halükarda osmanlı ilk ikide yer buluyor.

1 Beğeni

Gazi Mahallesi ile Gazi Ciftligi Mahallesi’nin o zamanda farki vardi. AOC kavsagina varmadan hemen onceki, tren yoluna ve o zaman asiklar gezdigi icin Flamingo Yolu denilen yesilliklere parallel uzanan “cilgin kalabaliktan uzak” yerlesim birimleri; sehrin hengamesinden uzak, sakin ve huzurlu bir hayat sunuyordu. Sadik’in oturdugu yer oyle alt gelire hitap eden degil tersine sukunet arayanlarin oturdugu bir yerdi.

1 Beğeni

YOLUNDA A.S. Son Bölüm…Yeni PROJELERDE gorusmek uzere…

Spor Toto 1’inci Lig’de şampiyonluk yarışı veren Denizlispor’da uzun süredir beklenen stat müjdesi geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Osman Zolan, iç saha maçlarının oynandığı Denizli Atatürk Stadı’nın yıkılıp yerine millet bahçesi yapılacağını, bu yıl yeni stadyumun temellerini atacaklarını duyurdu.

Denizlispor’un kentin en önemli markalarından olduğunu belirten Başkan Zolan, “Yeni stadımızın projesi bitmek üzere. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan müjdesini verdi. Konuyu milletvekillerimizle birlikte takip ediyoruz. 2019 yılında stadın temellerini atacağız. İnşallah kentimize yeni bir stat kazandıracağız. Ayrıca Denizlispor’un Süper Lig’e yükselmesi için desteklerimiz sürecek” dedi.

Projeleri yayınlanan yeni stadın çok güzel olduğunu vurgulayan Başkan Ali Çetin ise bir an önce yeni tesise kavuşmak istediklerini dile getirdi. Ali Çetin, “Açıklanan yeni stadyum projesi çok güzel bir karar. Biz de bir an önce stadımızın yapılmasını istiyoruz. Hedefimiz bu sezon sonunda Süper Lig’e çıkmak. Maçlarımızı, oluşturulacak güzel atmosferde oynamalıyız. Şehrimizin modern bir stada ihtiyacı vardı. Denizli kenti her şeyi hak ediyor. Bizim için sevindirici bir haber oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Osmanlı zorlu seride kaybetmeye başladı. Gazişehir’e hem de kendi evinde 1-0 kaybetti. Liderlik stresi işte, biz olduk fikri akıllarını kemirsin umuyorum. :slight_smile: şimdi gelecek hafta iki haftadır özgüvenini kazanmış Adanademirspor deplasmanına gidecekler. Sonra Hatay, Altınordu, Eskişehir ile oynayacaklar.

Altay - Balıkesirspor Baltok maçında 72. dakika oynanırken, Altay 32. dakikada Marko Paşa’nın attığı golle 1-0 önde…

Maç 1-0 bitti.

Süper Ligde olmadığımız için uygun başlık bulamayınca buraya yazayım dedim. Akhisarspor biraz önce 65. dakikada kalecisi Lukaç’ın ceza sahasında kendisine verilen geri pası tutamaması sonucu Alanyaspor karşısında 1-0 yenik duruma düştü. Kaleciye, üstelik de ceza sahasında geri pas vermeyin kardeşim, vermeyin işte yahu!

Zeki Yavruda hayatinin macini oynuyor Yarunho MasaAllah