TFF 1.Lig Gelişmeleri

O zaman şöyle diyelim Gürcan: “BASTIR BÜYÜK ALTAY!” :blush:

2 Beğeni

Sanki bir hata var gibi
Altay son 3 maçını almışsa biz hangi takımı yendik?
Yenmeyi hak etmedik ama bu da yüze vurulmaz ki böyle :slight_smile:

Düzeltiyorum ters bakmışım
:zipper_mouth_face:

1 Beğeni

Önümüzdeki sekiz haftada oynayacakları bütün maçları kazandıkları takdirde Osmanlıspor 72, Hatayspor ise 71 puana ulaşabilir. 45 puanla beşinci, altıncı ve yedinci takımların tüm maçlarını kazandıkları takdirde ulaşabilecekleri puan ise 69… Önümüzdeki beş maçta Osmanlıspor’un karşılaşacağı rakiplerden ikisi Altınordu ve Ümraniyespor; Hatayspor’un karşılaşacağı rakiplerden ikisi ise Ümraniyespor ve Altay… Bu beş maçta Osmanlıspor yenilmese bile iki beraberlik alıp 4 puan kaybederse 68 puanda kalır, Hatayspor da bir yenilgi alırsa 68, iki beraberlik alırsa 67 puana ulaşır. Bu durumda da Süper Lige çıkmak için gereken puan 69 olur. Üçünü iç sahada, birisini deplasmanda oynayacağımız dört maçı inşallah kazanıp kayıpsız atlatarak Kardemir Karabükspor deplasmanında sahaya 66 puanla çıkarsak tadından yenmez. Ah evdeki hesap çarşıya uysa! Ne diyelim, hayırlısı be gülüm… :blush:

4 Beğeni

Abi ağzından bal damlıyor :slight_smile:

1 Beğeni

Karabük’te şampiyonluk ilan etmek, benim için fazla ironik :slight_smile: öyle olsun isityorum!

2 Beğeni

Baharın gelişi hikaye. Güne, Necdet abi’nin istatistik kurallarını zorlayıp çıkardığı sonuçlarla güzel başladım!

3 Beğeni

Necdet abinin dediklerinden yola çıkarak süper lige çıkma barajı şu an için 72+1 puan oluyor.
Osmanlı ve Hatay’in puan kaybettiği her hafta bu baraj puan düşecektir.
Hadi bakalım.

1 Beğeni

Buraya kadar çile çekerek geldik. Dört maç üst üste kaybettik, sesimiz mi çıktı, feryat mı ettik? Acımızı içimize gömdük, oturduk. Şimdi de diyoruz ki, hiç olmazsa önümüzdeki dört maçı kazanalım, Osmanlıspor ve Hatayspor da 32. haftaya kadar oynayacakları beş maçta hiç olmazsa 4’er puan kaybetsinler. Hatta Hatayspor 4 değil de 3 puan kaybetsin, o da olumlu. Tüm dileğimiz bu kadar mütevazı. Çok şey mi istiyoruz şu fani dünyada? :blush:

2 Beğeni

Alkaralar yeni yıl yemeğinde, ligin ikinci yarısının 8. haftasında şampiyonluğumuzu ilan ederiz diyen arkadaşlar çoğunluktaydı. hatta alkaralar TV çekimlerini kanıt olarak gösterebilirim. Mikrofon bana uzatıldığında, 12. haftadan önce durum netleşmez dediğimi anımsıyorum. Yani bitime 5 hafta kala…
26. hafta geride kaldığına göre kopmaların yaşanacağı, ilk ikinin netleşeceği 4 haftamız kaldı diyebiliriz.
Ben de gardaşım gibi “hayırlısı be gülüm” diyorum.

4 Beğeni

Devir hesap devri… Şampiyonluk mücadelesinde son düzlüğe girilirkene, bundan sonra da matematik ve istatistiğe takla attıran hesaplamalarla huzurlarınızda olmaya devam edeceğiz arkadaşlar. :blush:

BU DAHA BAŞLANGIÇ, HESAPLAMAYA DEVAM!

HESAPLAYA HESAPLAYA KAZANACAĞIZ!

2 Beğeni

Helal Olsun Gardaşım, Helal Olsun!
Senin rakamlara hakimiyetin karşısında şapkamı çıkartıyor, kelimin görünmesine izin veriyorum.
İstatistik bir bilim dalıdır derlerdi de inanmazdım. Sen bu iddiayı resmen ispatladın gardaşım.
Ben ki işletme tahsil ettim ve 3. sınıfta “Not Ortalaması” sayesinde istatistik belasından geçtim, o günden beri rakamlarla aram bozuldu. Ama sen ekonomi - maliye okumanın faydasını bu gün bile görüyorsun ve bizlere adeta “Gençlerbirliği’ni tutan her taraftar rakamlara hakim olmalıdır” mesajı veriyorsun.

Öyle Olsun Gardaşım Öyle Olsun!
Bu daha başlangıç olsun ve senin yaptığın bu hesaplamalar tutmazsa bu takıma yuh olsun.

2 Beğeni

Gardaşım, biliyorsun biz lisedeykene mayıs ayının sonlarında karne notları konusunda 2+5/2=3,5’tan 4 (ilk dönem 1,5’tan 2, ikinci dönem 4,5’tan 5), 3+4/2=3,5’tan 4 (ilk dönem 2,5’tan 3, ikinci dönem 3,5’tan 4), 4+5/2=4,5’tan 5 (ilk dönem 3,5’tan 4, ikinci dönem 4,5’tan 5) diye ince hesaplar yaparak bütünlemeye kalmadan sınıflar geçmiş bir neslin son temsilcileriyiz. Şampiyonluğu da burada yaptığımız ve bundan sonra da her maç sonrası yapacağımız ince hesaplar getirecek. Matematik ve İstatistik bilimlerine sonuna kadar inanıyoruz ve bunun ödülünü de mutlaka alacağız. Yeter ki takımımız önümüzdeki dört maçı kazansın. :blush:

Necdet abi arada bir evden ciksan hani diyorum:) Eve fazla kapandin fikri olusmaya basladida

2 Beğeni

Ben valla çok acayp hesapları kafadan yapabiliyorum ama mesele Gençlerbirliği’nin alacağı, aldığı, alması muhtemel puanları hesaplamaya gelince bir bakıyorum ki sağ elimle sol elimin parmaklarını tutarak hesap yapabiliyorum anca (ellerin terli olmasından bahsetmiyorum bile)… Ben de buradan yetkililere sesleniyorum, ulan bir sezonda alacağınız topu topu 60-70 puanı hesaplamak, çok daha fazla haneli hesaplamaktan zor ve zahmetli geliyorsa bizim için, YÖNETİM BU ÇİLE SENİN ESERİN! diyorum

2 Beğeni

Osmanlispor yendi 51 puana ulasti, Biz 2 puan kaybettik …Su anda Hatay 1-0 onde puani 50 oluyor …Gazisehir henuz Afyona ustunluk saglamis degil.

Ligin ilk 5 takimi kiyasiya bir ilk 2 mucadelesi veriyor. Hic bir takim bundan sonra beraberlige Razi bir mac bile oynayamaz.

Genclerbirligimiz son 3 macindan mutlaka galip ayrilmak zorunda…

Bu ligde daha cok ani degisimler olacak…

Nefesler tutuldu

Denizlispor - Altay maçı 3-3 berabere bitti. Üst taraf iyice sıkıştı. İşimiz çok zor. Şu anda ilk 5’teki takımlar arasında en kötüsü biziz çünkü.

1 Beğeni

Denizlispor-Altay maçında Altay çok iyi oynadı. Biz ucuz kurtarmışız.
Bizim iki kırmızı gördüğümüz sahte penaltı pozisyonlarının bir benzerinde Denizli penaltı kazandı üstelik pozisyon dışarda!
Denizlispor’un taraftar desteği hakemi baskı altına almaya yetti.
Artık son haftalar, hakem faktörü iyice devreye girecek.
İyi oynayarak kazanacağımız 3 maç moral olarak da bizi süper lige taşır.
Ben hala bunu yapabilecek tecrübede bir takım olduğumuzu düşünüyorum.
2x2 formülü bizi kurtarır. Yani önümüzdeki ilk 2 maçı en az 2 farklı kazanmak…

1 Beğeni

Denizlinin ilk yarida cok net ,tas duvar penaltisi vardi el topa bir degil iki degil 3 defa capri ama vermedi hakem…caldigi penaltida kendini affettirme anlamindaydi pozisyon disarida olsada…

Altay Denizliyi cok iyi okumus sag kanadi dagittilar 3 harika pas 3 ayni sekilde harika orta ve goller ayni kurulusla geldi.

Putsilla Tatos Altayi farkli bir takim yapti…

Malesef burnumuzun dibindeki Putsila, Kehinde,Gencer,Kibbong Denizliye Altaya kaptirildilar Hepsi Genclerbirligi icin maliyeti cok uygun harika imzalar olurdu…

bencede altaya bişeyler olmuş…
dar alanda kısa, ters toplar falan… denizliyi apışıp bıraktı…
devre arasında ne yiyip içtilerse bizde ondan yiyelim…
-madem bilmiyoz bu işi… bizde onların yaptığını yapalım-