TFF 1.Lig Gelişmeleri

Hesap ortada…

2019 yılındayız. Gençlerbirliği’nin 96. yılı…

2019’daki 2 ile 1’i topladığımız zaman 3 yapar. 3 ile 2019’daki 9’u çarptığımız zaman da 27 yapar. 96’dan 27’yi çıkartırsak 69 kalır.

İşte onun bir fazlasını bulmak için 1 eklediğimiz zaman 70 yapar. Bul 70’i, şampiyonluk hayırlı olsun. :blush:

1 Beğeni

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Abi bak disarida gunes bahar geldi temiz hava falan

Adana Demirspor da Ümraniyespor’u 3-1 yenerek 47 puanla yarışa dahil oldu ve altıncı sıraya yerleşti. İlk yarının son iki maçında Gazişehir ve Adana Demirspor karşısında aldığımız galibiyetlerin önemi ligin sonu yaklaşınca çok net bir biçimde ortaya çıktı. son iki maçımızı bu takımlarla oynayacağımız için önümüzdeki dört maçta işi çok sıkı tutmamız gerekiyor.

Osmanlı yedi, dakika 90… Osmanlı’nın artık ulaşabileceği en yüksek puan 66:slight_smile:

Dakika 90 + 1, İstanbulspor 1 - Osmanlıspor 0… Üç dakika uzatma var. İstanbulspor orkestrası Ankara’nın Bağları türküsünü çalıyor. :blush:

Ve maç İstanbulspor’un 1-0 galibiyetiyle bitti.

Bu iyi oldu, Osmanlı galiba hedef play-off demiş.
İkili averaj açısından kötü olduğumuz takımlardan biriydi.
Bir de Hatay puan kaybederse baraj 68 puana düşer.

1 Beğeni

Osmanlıspor’un, oynayacağımız üç maç sonundaki hedef puanımız olan 67 puanın altına inmesi iyi oldu. Hatayspor ligde ve kupada oynadığı maçlarda ortaya koyduğu müthiş bir oyun ve performansla doludizgin geliyor. Bizi hem ligde iki farklı yenip ikili averajı ele geçirdi hem de kupadan eledi. Süper Ligin açık ara lideri Medipol Başakşehir’i kupadan eledikten sonra Galatasaray’ı da çok zorladı ve az daha eliyordu. Altı maçta 18 ya da 16 puan alıp 69 ya da 67 yapma ihtimali oldukça yüksek… Gazişehir de aynı şekilde, vitesi beşledi, tam gaz yaklaşıyor. Kendi sahasında bizim takımı da yenerek 67 yapma ihtimali var ve ben önümüzdeki iki maçı kazanamazsak çok korkuyorum o maçtan. Hocaları Mehmet Altıparmak da ilk 2’den umudunu kesmiş değil hâlâ… Çok gerilerden gelen Adana Demirspor da bir açıldı, pir açıldı; bu hafta kazanırsa Osmanlıspor’la arasında bir puanlık bir fark kalacak. Bereket versin ulaşabileceği maksimum puan 65… Sosyal medyada şöyle bir gezinirken dikkatimi çekti. Bizim bazı arkadaşlar yaptıkları paylaşımlarda Hatayspor’a ve Gazişehir’e şans vermiyorlar; sanki biz çok iyiyiz de! İşte bizim takım da böyle; kibirlene kibirlene, rakipleri küçümseye küçümseye geldik buralara. Rakibi küçümseyerek, yok sayarak değil, överek ve ciddiye alarak bitirmek lazım. Ben, matematiksel olarak garantilemediğimiz sürece böyle düşünmeye devam edeceğim. :blush:

Her şey bizim elimizde artık. “5S” sistemini terk edip iyi mücadele ederek, doğru oynayarak şu son düzlükte iyi bir final yaparız inşallah.

1 Beğeni

Hatayspor - Afjet Afyonspor maçında ilk yarı 0-0 bitti. Afyonspor’da Oltan Karakullukçu 37. dakikada ikinci sarıdan kırmızı kart gördü. Bir futbolcu kaleciye yaptığı sarı kartlık bir hareketten sonra aynı hareketin bir kopyasını başka bir futbolcuya yapıp ikinci sarıyı nasıl görür, anlaşılır gibi değil. Bizim Nadir ile Jailton’un Boluspor maçında kendilerini ceza sahasında yere atmaları gibi bir şey…

İlk yarıda uzatmalar oynanırken Afyonspor’lu Onur Toprak aşırı sinirli hareketlerle hakemle tartıştı ve bir sarı kart da o gördü. Can derdinde, kümede kalma mücadelesi veren takım 10 kişi kalmış, adam sarı kart görmüş ve sinirli hareketlerine devam ediyor. Üstüne bir sarı kart daha görse takım 9 kişi kalacak.

Hesap yapmanin keyfini cikaraduralim sonucta su an ligdeki konum itibariyle ligde kendi kaderimizi kendimiz belirleyip baska takimlarin alacagi sonuclara bagimli degiliz.

Cikacagiz,Yenecegiz, Puanlari alacagiz Sampiyonluk turunu ADS macindan once atmis olacagiz o kadar basit bu hesap.

Gider Denizli Gazisehire kaybedersek son macta Eryamanda izdirap cekeriz.

ADS kadro olarak oldukca kaliteli kulup icindeki siyaset ve hatalarina ve hatta tombitos bir hoca secimine ragmen toparladilar.

Bu is son maca kalmaz…

Afyonspor’u 2-0 yenerek puanını 54’e yükselten Hatayspor ciddi bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. Afyonspor’un işi çok zor…

Biz kazandikca rakiplerin aldigi puanin onemi sadece onlarin altindaki takimlari ilgilendirir.

Hataysporun istikrari gercekten takdiri hakediyor ligdeki mac basina gidisatlarina bakinca ligin aslinda ilk mactan beri en istikrarli takimi.

Lige yavas baslamasalar basimiz cok agrirdi

Abalı Denizlispor - Boluspor maçı 0-0 bitti. Ligde heyecan artıyor. :blush:

Sampiyonluk hayirli olsun Bolu gül dalinda diken olmaya devam ediyor…

Bu is bitmistir benim gozumde…Genclerbirligi buradan artik hata yapmaz…

1 Beğeni

İnşallah Kadirciğim ama maalesef henüz “Şampiyonluk hayırlı olsun” diyemiyorum. Daha "Şampi…"nin “Şam…” kısmını bile söyleyemedik. Hatayspor bu kadar sağlam gelirken benim endişem hâlâ devam ediyor. Yarın Balkes maçına eksik kadroyla çıkacağız. Savunma dörtlüsünün üçü değişti. Yeni solbek ile iki stoperin ne yapacaklarını, nasıl oynayacaklarını, birbirleriyle ve kaleciyle uyum sağlayıp sağlayamayacaklarını bilemiyorum. Hücum hattımız güçlü ve üretken değil. Balkes de hafife alınmayacak bir takım. Ligin ilk yarısında oldukça pahalı bir fatura ödetmişti bize. Bizim için artık bütün maçlar final havasında. Futbolcularımızın tüm güçlerini sahaya yansıtıp kazanmaya çalışmaları lazım.

Karabük-Giresun maçı 0-0 bitti.
Her an her şey olabilir.
Dikkatli olmakta fayda var.
Giresun’un bundan sonraki maçları hep ilk 6 takımlarıyla.
Hadi Giresun, sen düşemezsin…

Düşme hattının 4 puan üzerindeki Giresunspor ile düşme hattındaki Afjet Afyonspor’un maçları çok zorlu… Düşme hattının 6 puan üzerindeki ESES 31. haftada kendi sahasında Afjet Afyonspor ile karşılaşacak. Çotanaklar, önümüzdeki beş haftada “Belalı Beşler” ile oynayacağı maçlardan “gol ya da goller atıp, puan ya da puanlar alamazsa” büyük sıkıntı yaşayabilir. Şahsen Çotanakları en kalbi duygularımla destekliyorum. :blush:

Gazişehir doludizgin koşmaya devam ediyor. Bugün de Adanaspor’u 4-1 yendi ve 52 puanla dördüncülüğe yükseldi. Aramızda 9 puan fark var. Ligin bitimine 5 hafta kala heyecan artıyor.

İlk 6 mücadelesinde iki sıkı maç… Adana Demirspor - Altay ve Altınordu - Ümraniyespor…

Adana Demirspor camiası oldukça iştahlı… % 5 ihtimal de olsa ilk 2’de yer almaktan söz edenler bile var. Altay maçında tribünleri tamamen dolduracaklar sanırım. Altay da ilk 6’ya girme umudunu devam ettirmek için bu maçı kazanma ya da en az bir beraberlik alma isteğinde… İki takım da formda ve ikinci yarının en başarılı takımları arasında…

ne kadar çok çotanak destekçisi varmış. giresun ve bolu nedeniyle bu ligi yıllardır takip ediyorum. nasipte kendi takımını izlemekte varmış. giresun değilde bolu heryıl doğruları yapar ama güçleri yetmez. onları bolu da yenince içim cızlamıştı. buyılki sebepleri biz olacağız diye. malesef öyle oldu. eğer bu yıl çıkamasaydık bu iki takım gibi olacaktık. insallah düşmez çotanaklar ama karabuk beraberliği iyi işaret değil

Osmanlıspor deplasmanda Birevim Elazığspor’u 2-1 yendi ve puanını 54’e yükseltti.