TFF 1.Lig Gelişmeleri

Adana savunmasi saka gibi Denizli ise suratli oyunculara sahip cok cabuk cikiyorlar.Denizli sanirim butun yumurtalarini tek sepete koymus bu sene.

Denizlinin 4. golu jeneriklik…Adanada bir son dakika golu buldu 4-2…Guzel mac Bol gol…Izlemeye degdi.

Bizim maçta çok dirençli bir savunma oyunu ortaya koyan Adanaspor, bu maçta fahiş savunma hataları yaptı. En büyük dezavantajımız bütün takımların bize karşı ekstra motivasyonla oynuyor olmaları ne yazık ki! Devre arasında bu kilitleri çözme konusunda bize seviye arttıracak, üst lig kalitesinde oyunculara ihtiyaç duyabiliriz. Keşke Muric’i vermeseydik Rize’ye

2 Beğeni

Denizlispor’un önlenemez çıkışı devam ediyor. Bu yıl bizim rekor başlangıcımıza rağmen puan ortalamasının çok yüksek olması bizim için kötü görünüyor. Umarım bir dezavantaja dönüşmez, normal şartlarda bizim rekor başlangıcımız ile fazla hata payımız olacaktı. Oysa şu anda aynı sayıda maç yaptığımız üstelik yendiğimiz Bolu’dan sadece 5 puan öndeyiz. Yani 2 mağlubiyet hakkımız var gibi bakabiliriz.

Gazişehir de çok rahat kazandı. Keyifli başlayan haftasonu yavaş yavaş stresli bir hal alıyor. Giresun maçı her geçen dakika daha çok önem kazanıyor. Şunu da eklemek lazım, haftaya ligin en çok gol atan takımı olarak başladık, şu anda 3. sıradayız.

2 Beğeni

Akın Çorap Giresunspor ile oynayacağımız maç çok önemli. Zaten zirve mücadelesi yapan takımların kazanacağı yönünde bir beklenti vardı ve bir sürpriz gerçekleşmedi. Bu da normal. Çünkü ligin 11. haftasındayız. Onlar da artık daha çok kazanacaklar, seri galibiyetler alacaklar ve daha az kaybedecekler. İkinci ile 5, üçüncü ile 9 puan farkı bu hafta da koruyabilirsek çok iyi. 11 haftada hiç de azımsanmayacak bir fark olur bu. Önemli olan bizim kazanmaya devam etmemiz. Hep söylüyorum. Birçok yerde Gençlerbirliği’nin bu ligin üstünde, bu lige fazla gelen bir takım olduğu, bu ligde rakibinin bulunmadığı yönünde çok yorum var. Bu doğru değil, bu tür yorumlara kanmamak, gevşememek lazım. Rakiplerimizin de bu lig ölçeğinde çok güçlü kadroları, sonucu etkileyen çok önemli oyuncuları var. Maç sahada kazanılıyor ve bu ligde her takım her takımdan puan alabilir, her takım her takımı yenebilir. Biz hiçbir rakibi küçümsemeden tüm maçları ciddiye alıp oynadığımız sürece avantajımızı koruyabiliriz. Öte yandan ilk yarıdaki zirve mücadelesi bence 12. haftadaki Boluspor - Denizlispor, 13. haftadaki Gazişehir FK - Boluspor, 14. haftadaki Boluspor - Adana Demirspor maçlarıyla bayağı şekillenecek ve 15. haftadaki Denizlispor - Gençlerbirliği, 16. haftadaki Gençlerbirliği - Gazişehir FK, 17. haftadaki Adana Demirspor - Gençlerbirliği maçlarıyla son şeklini alacak. Bunların hepsi 6 puanlık maçlar. Bu takımlar kalan bütün maçlarını kazansalar bile ligin zirvesini belirleyen maçlar bu maçlar olacak. Bu lig boyunca hep istediğim şey, rakiplerin kazandığı hafta kazanmak ve puan kaybetme lüksümüzü onlar da puan kaybettiğinde yaşamak. Biraz fazla şeyler istiyorum ama ne yapayım, taraftarlık işte… :blush:

1 Beğeni

Abi hicbirsey garanti degil ama kalite sonucta hep one cikacaktir. Genclerbirligi bu sezon gol yemiyorki. Temkinli olmak dogrusu ancak cok fazla stresde yapmamak birazda Takima guvenip isi dogasina birakmak lazim. Sonucta sahadaki topcularda bitiyor is. Biz stres olursak yarin topcuyu ayiplayamayiz.

Tek korkum bu yaslilarin ligin ikinci yarisinda yorgunluk sorunu yasamalari. O yuzden ilk yari sonuna kadar ikinciye 9-10 puan atmak isi neredeyse bitirmis gibi olur.

5 puan cok saglam degil gecen sezon Ankaragucu 7 puana kadar fark atmisti ama ikinci yari cok zorladi.

1 Beğeni

Denizlispor tedirgin etmiyor degil. Öne geçmeyi başardıkları maçlarda çok fazla geniş alan bulup farka gidebiliyorlar. Ancak hücumun maç kazandırdığını, savunmanın ise şampiyonluk kazandırdığını hepimiz biliyoruz. Bu açıdan avantaj hala bizde. Giresun maçı çok önemli. Hücum hattimizin girdiği tikanikliktan kurtulma macimiz bu.

1 Beğeni

Gazişehir - Altay maçının özetine baktım, Altay tam oyun üstünlüğünü ele geçirmiş rakip kalede etkili olmaya başlamışken, kontra atakta kalecinin hatasıyla Gazişehir golü bulmuş. Sonrasında da Altay’ın adeta fişi çekilmiş.

1 Beğeni

Bu ligde defansda iyi organize olmus ve orta sahadan cabuk cikan kanatlari iyi kullanan takimlar kazaniyor Iyi futbol oynayan takimlar degil.Altay Umraniye Altinordu Giresun Balikesir vs futbol oynamaya calisan takimlar ama burasi tamamen skora oynanan bir lig o yuzden disiplinli saglam Genclerbirligi ligin tepesinde

1 Beğeni

Bizim zar zor yendiğimiz takımlar,
Diğer maçlarında bizim asıl rakiplerimiz karşısında hiçbir varlık gösteremiyor.
Cidden çok dikkatli olmalıyız
Forvetimiz de yok maalesef şu sıralar
:frowning:
Beni de stres bastı…

1 Beğeni

Elimiz de Deniz kaldı Stancu sonra Muric ten…
Önce Stancu sonra Muric i vermeseydik
Aslında bu mentalitede “duayen” bir şekilde yönetilmeseydik;
Ne kaç sezondur gol sıkıntısı yaşar
Ne de Süper lige çıkma stresi yaşardık.
Şimdi Antalaya Paşa ligin tozunu attırıyor
Biz de uzaktan izliyoruz!

1 Beğeni

Dün kendi sahalarında kazanan Denizlispor ve Gazişehir’den sonra bugün de deplasmanda 2-0 kazanan Boluspor 26 puana, 1-0 kazanan Ümraniyespor da 19 puana ulaştı. Şu sonuçlara bakınca Ümraniyespor ve Boluspor’dan deplasmanda aldığımız 3 puanların ne kadar değerli olduğu anlaşılıyor. Öncelikli hedefimiz önümüzdeki dört maçı kayıpsız kapatmak ve ardından Denizlispor (D), Gazişehir (İ) ve Adana Demirspor (D) ile oynayacağımız altışar puanlı üç maça odaklanmak…

1 Beğeni

Su anda son haftalarda yaristan biraz dusen Adana DS Afyona karsi 1 golle onde. Altimizdaki takimlar kazandikca ister istemez baski olacak ama sezonun maclarini teker teker kazanacagiz bu takim sampiyon olacak

1 Beğeni

Bu haftadan sonra iki hafta önce Balıkesir ardından İstanbul deplasmanları var. Yorucu ve deplasmanda olmanın kısmi dezavantajını yaşayacağız o yüzden bu hafta içerde, kendi sahamızda ne olursa olsun Giresun’u yenmemiz lazım, fakat bu gol kısırlığı benim çok canımı sıkıyor evet defans sağlam görünüyor çok az gol yedik ama ileri ucunda üretkenlikten uzak olduğunu düşünüyorum. Gole ekstra puan vermiyorlar bahsettiğim golden çok organizasyon sıkıntısı ve üretkenlik problemi. Bizim puan ortalamamızı yakalayan takımın 7-8 pozisyonu olmalı bunlardan da 2-3’ünün gol olmaya yakın olmadı gerekir diye düşünüyorum (1-0 biten bir maç üstünde) ligi puan olarak ve oyun olarak ele almış olsakta üretkenlik sıkıntımız mevcut.

Uretkenlik konusunda haklisiniz. Takim sagli sollu kombine ataklar ile yuklenen rakibi bunaltan bir futbol oynamiyor.

Burada bence ya defans ya ofans diyerek yapilan secim uzerine kurulmus takimin etkisi var.

Hoca bu ligi cok iyi biliyor gecen senedende buyuk ders almis, biz gecen yil benzeri seyleri Ankaragucu icinde soyluyorduk ama Ismail Kartal elinde oyuncu alacak para olmadigi icin mumkun olan en saglam topa basan bir ekip olusturdugundan topu rakibe verip cabuk kontratak yapan bir sistemle Super lige cikti Super ligde bugun 5. Siradaki takim haia ayni sistemle oynuyor.

Erkan hocanin gecen yil Gazisehirdeki takimi bugunku Genclerbirligiyle tam tezat bir futbol oynuyordu kendi sahasi deplasman demeden atak futbolunu sahaya yansitti. Deplasmana gidip 2-3-4 attiklari maclari coktu.

Ancak Ankaragucune gelince 4 gol ile maglup oldular.

Erkan Sozeri bence Ismail Kartal in Ankaragucunu bu yil Genclerbirligi olarak karsimiza Al Kara formayla cikardi ve o sistem hala bu ligde basarili.

Bozulmayan bir seyi tamir etmezler…Kusursuz bir takim yok ama kazanan bir takim var.

Bu otobus su anda otoyolda yasal hiz sinirinda Sampiyonluk sehrine dogru yol aliyor. Polis degil yolcusu olalim.

3 Beğeni

Ben de yolcuyum lütfen yanlış anlamayın yaptığınız yorumlardan bu ligi benden daha iyi bildiğiniz vdw sadece bu sene takip etmediğiniz çok belli. Benim polis olma gibi bir derdim yok sadece kafa yoruyorum bazı şeylere, takım bu kadar iyi bir başlangıç yapmışken rekor üstüne rekor kırarken şu anda maç eksiğimiz ile en yakın rakibimizin sadece iki puan önde olmamız birazcık endişe etmeme sebep oluyor. Bu kadar iyi başlamışken lige şu durum içime sinmiyor açıkçası, Erkan Sözeri’nin bu ligi çok iyi tanıması zaten beni en çok rahatlatan durum.

1 Beğeni

Genç futbolculardan oluşan kadrosuyla Osmanlıspor’u yenen ve 11 puana ulaşan Eskişehirspor’u da kutlamak lazım. Üst üste iki galibiyet elde ettiler.

1 Beğeni

Her sezon batmasina goz yumulmus Super ligden indigi gibi tum kadrosunu kaybetmis Tanriyi beklerken misali umutsuzca ligin dibine 34 hafta dayanilmaz bir aci cekerek 17 lik oyuncularla her 90 dakikayi hasar limitasyonu olarak oynayan bir veya birkac takim mutlaka mevcut. Gaziantepsporun tribunde aglayan taraftari hala gozumun onunde.

Buna artik alistik ve bu cirkin senaryo bizce normal olmasada Turkiyede futbolda normal olarak onumuze her sezon yeniden temcit pilavi gibi getiriliyor. Ankaragucude ayni elekten gectigi icin bu kacinilmaz sonu ah keske bir mucize olsa umuduyla yavas yavas eriyerek beklemek duygusunun ne oldugunu cokda iyi biliyorum.

Eskisehir malesef bunlardan birisi ancak gercekten tebrik edilecek bir farklilik gostermekte ve sahaya boynu bukuk , yenilgi vs yazgiyi kabul ederek cikmiyorlar. Mucadele ediyorlar ve galibiyetler aliyorlar.

Umarim bu yil bir ilke imza atar ve herkesin bittiler dedigi sezonda o mucizenin gerceklesebilecegini herkese ispat ederler.

Turk futbolunun degerlerinin eritilip kurban edildiklerini gormek beni sahsen cok ofkelendiriyor.

3 Beğeni

dün eskişehir maçının 2. yarısını resmen gençler maçı kadar heyecanlı izledim.
son 5 uzatma dakikası geçmek istemedi.
osmanlı kadroyu dağıttı ama kalanlar bile ilk 6da oynayabilecek durumdalar.
bence futbolcular oynadıkları kulübü benimseyememiş gibi.

1 Beğeni