TFF 1.Lig Gelişmeleri

:slight_smile: ben de düştüm o maçları ama dediğiniz gibi maç sahada kazanılıyor. Mesela bu hafta Denizlispor 3-0 öne geçtiği maçta Karabükspor ile neredeyse 3-3 berabere kalıyordu. Eskişehirspor kendi evinde taraftar desteğiyle bambaşka bir futbol oynuyor. Elazığ ikinci yarıda toparlanma ihtimali olan bir takım. Adanademirspor maçından sonra 8 diyeceğiz diye umuyorum.

1 Beğeni

60-65 bandı genelde yeterli olmuş.
yalmız 1 sezon hariç.
ibb nin şampiyon olduğu yıl garip bir puan durumu var.
65 puan alan bile 5. olabilmiş.
ona da bakmak lazım.
link aşağıda.

http://www.tff.org/default.aspx?pageId=1275

O sezon ligde 19 takım varmış (Osmanlı lige alındığı için) iki maç fazla yapılmış ama puanlar yine de yüksek

Bu hafta Denizlispor kazanıp 36 puana ulaşırsa lig ikincisi olmak için 65 puan yetmez, diye düşünüyorum. İkincinin puanı 70’e kadar çıkabilir. Tabii ligin ikinci yarısında neler yaşanır bilinmez.

Şöyle diyebilir miyiz Necdet Abi:

Gençlerbirliği ve Denizlispor için 65 puan yeterli olacaktır ancak diğer takımlardan biri 65 puan toplasa dahi bu iki takımın potansiyelinden dolayı 2. olup bir üst lige çıkamayabilir. Tabi diğer taraftan da ligde bir Karabükspor olduğunu unutmamak lazım. Hemen her takıma 6 puanı verdiler, Karabüksporun performansı böyle devam ederse puan barajı yükselebilir.

ona da baktım

2015-2016

düşen son 3 takımın puan toplamı 94
çıkan takımlar
65 p
62 p

2016-2017

düşen son 3 takımın puan toplamı 97
çıkan takımlar
62 p
61 p

2017-2018

düşen son 3 takımın puan toplamı 49 (antep faktörü)
çıkan takımlar
69 p
63 p

alttaki takımların farklı puanlarına rağmen çıkma 60-65 bandı gibi.

ancak bence bu sene öyle olmayacak.
eses ve elazığ transferi açmazsa ilk yarıdaki direnci devam ettirmekte zorlanabilirler ve düşme çıtası 30-35 bandına inebilir, hatta daha da aşağıya.

1 Beğeni

son 3 yılda düşme barajı 36 olmuş.
36 düşmüş hep.

2014-2015
3. Alanyaspor 57

2015/2016
3. Alanyaspor 61

2016-2017
3. Eskişehirspor 56 (3 puanı silindi)

2017-2018
3. Boluspor 60

Ben üçüncülerin puanlarına da şöyle bir baktım. Son üç yılda üçüncülerin aldığı puanlar 59-61 aralığında… 2014-2015 sezonunda ise 57, yani çok daha düşük… Bu sezon Gazişehir, Ümraniyespor ve Boluspor ilk yarıda 30-31 puan alırlarsa, şu an itibariyle en alt sıralardaki Kardemir Karabükspor, Eskişehirspor, Tetiş Yapı Elazığspor, Afjet Afyonspor, Altay ve Giresunspor’un gösterecekleri performans kötü olduğu takdirde sezon sonunda üçüncünün toplayacağı puan 64-65’e ulaşabilir. Kısacası biz 30. haftada 65 puan toplayabilirsek -ki bu maç başına 2 puanın biraz üstü olur- 31. haftada Kardemir karabükspor’la oynayacağımızı da dikkate aldığımızda son üç haftada Denizlispor, Gazişehir ve Adana Demirspor ile oynayacağımız maçları döşümüzü kaşıyarak izleyebiliriz. İnşallah… Hadi hayırlısı… :blush:

Pur dikkat Denizli macina odaklandik…Gol yok…Su ana kadar gayet iyiyiz

Denizli attı ama başabaş maç.
Biz bu ligin en iyi takimiyiz.

Denizlispor, Gazişehir ve Ümraniyespor kazandılar. Denizlispor 36, Gazişehir ve Ümraniyespor 31 puan… Gazişehir ve Ümraniyespor’u yenemeseydik, yenilmesek bile berabere kalsaydık yarınki maç hariç bizim 34 puanımız, Gazişehir ve Ümraniyespor’un da 32’şer puanı olacaktı. Denizlispor 36 puanla liderliğe yükselecekti. Şu artık çok net gözüküyor, bu sezon Süper Lige doğrudan yükselecek iki takımı ilk 6 takımın kendi aralarında oynayacağı maçlar belirleyecek. Bu maçların hepsi 6 puanlık… İnşallah yarın kazanırız.

1 Beğeni

Onlar otuzlara geldiyse, bizim kırklara geçmemiz lazım

1 Beğeni

Bugün de 70. dakika oynanırken Hatayspor Balıkesirspor Baltok karşısında 3-0, Osmanlıspor da Adanaspor karşısında 1-0 önde. Puan cetveli iyice sıkışıyor. İlk iki takımın toplaması gereken puan barajı bayağı yükselecek gibi…

Bu hafta sürpriz bir sonuç olmadı, favoriler kazandı. Bizim de kazanmamiz şart.
Ligi ikinci yarısı ilk haftalar başaltı takımları ile oynayacağımız maçları kazanirsak süper olacak…

1 Beğeni

İkinci yarının ilk maçında biz deplasmanda Hatayspor ile oynarken, Gazişehir - Denizlispor, Osmanlıspor - Boluspor, Ümraniyespor - Altay maçları var. Vay vay vay vay! :blush:

1 Beğeni

Hatayspor’un stadının zemini içler acısı halde. Stadın zemini bozuk olduğu için başka bir şehirde oynamak zorunda kalan bir takım olarak, TFF’nin dikkatini bu stadın zemininin futbol oynamaya müsait olmadığını anlatmamız lazım… illa Beşiktaş mı gitmeli Hatay’a ?

1 Beğeni

İnşallah bu bir aylık arada Hatay Stadının çim bakımı yapılır da iyi bir zeminde oynarız.

ads kadrosu iyiydi aslında.
demekki herşey en iyi kadro değil.
dolayısı ile ara transferde diğer takımların yapacağı üst düzey transferlerden korkmuyorum.
kimi alırlarsa alsınlar bizim orta saha kalitemiz ile denizli nin hücum gücüne ulaşamayacaklar.
her iki takımın da oturmuş bölgeleri var ve en iyi futbolcuyu da alsan oturtmak zaman istiyor.

mesela hatay.
çok ortalama bir takım ama aynı hoca ve iskeletle yollarına devam ediyorlar.
toplama takımların başarısı oturmuş takımlar kadar olmuyor.

2 Beğeni

Beni en rahatlatan şey lig sıralamasında bize yaklaşabilecek tüm takımlara karşı iyi skorlar aldık ve “biz daha iyi takımız” mesajını çok net verdik.

Boluspor’u deplasmanda yendik, o mağlubiyetten sonra dağıldılar.
Denizli’de dolu tribünler önünde 75 dakika harika top oynadık. Galibiyet için o kadar iştahlandık ki son 15 dk. kontradan pozisyon yedik.
Gaziantep ve Osmanlıspor’u 10 kişi yendik.
Ümraniye ve Altınordu’yu deplasmanda yendik.

Demek istediğim şu; psikolojik üstünlüğü net olarak aldık ama şimdi önemli olan rehavete kapılmadan ikinci devrenin özellikle ilk üç maçına odaklanmak. İlk devrenin başlangıcında henüz oturmamış üç takımla oynayıp onları yenmiştik, Hatay, Altınordu ve Eskişehir. Hatay ve Altınordu artık çok daha iyi hale geldiler. EsEs de transfer yasağı kalktıktan sonra güçlenecektir. Bu üç maçta seri puan kayıpları yaşarsak ilk yarının bütün kazancını çöpe atmış oluruz.

3 Beğeni

Yerel seçim arefesindeki bir transfer dönemi, ligdeki çoğu takımın dengesini olumlu-olumsuz olarak değiştirecek bir belirleyici olacak. Devre arasında özellikle Gazişehir’e ciddi para akışı olacak. O yüzden İlker’in bahsettiği gibi ilk haftalar çok önem kazanıyor. İlk altıdaki rakiplerimizle oynamaya başlamadan önce alabileceğimiz maksimum puanı toplamamız lazım.

2 Beğeni