Yönetim İstifa!

Bugün de Gaziantep’e yenildik. Galibiyeti unuttuk. Önümüze gelene yenilerek yokuş aşağı hızla yok olmaya doğru gidiyoruz. Sayın başkan ve yöneticilerin kafiyeli sloganı da hazırdır zaten: “Hatalarımızdan ders alacağız. Bu takımı biz düşürdük, biz çıkaracağız.”

Mevcut yönetim istifa edene kadar bu başlık forumun en tepesinde durmalı, es kaza foruma gözatmak için girdiklerinde irkilip geri çıkmalılar.

YÖNETİM İSTİFA !

2 Beğeni

Maalesef bugün de sahamızda Başakşehir’e yenilerek ligde kalma umutlarımızı yitirdik. Bu başkan ve yönetimle artık yok oluş sürecine girmiş bulunuyoruz. Yeni sezona girmeden başkan ve yönetim değişirse hayatta kalma ihtimalimiz var. Devam etmeye karar verirlerse borçlar çığ gibi artar ve ödenemez hale gelir. Aşırı borçlu bir kulübün yönetimini kimse üstlenmek istemez. Sonuçta, örneklerini gördüğümüz gibi birkaç yılda kulübün kapısına kilit vurulur.

1 Beğeni

Umutlar matematiksel olarak imkansiz olmadikca tukenmemeli sozunu kendime prensip edinmis bir insanim ancak bir takiminda cikis yakalamasi icin biraz buna isaret diyebilecegimiz birseyler ortaya koymasi hani ha gayret olacak diye bizdeki umudu canli tutmasi gerekir bunu goremiyoruz ustelik aksine oyuncularinda inanclari kaldigini sanmiyorum.

Hoca takimi kurmadi ama eldeki un sekerle en iyi helvayi becerebilecek bir tecrubeye sahip olmasi gerekiyor yoksa bu seviyede zaten isi olmaz.

Bu yonetimin basi efendim bu hale ben getirdim ben cikaracagim diyorsa ne menem ise yaramaz bir yonetim oldugunu zaten gayet iyi biliyor demektir. 4. Senede bu yonetim hali hazirda bir kere kumeyi taraftara zaten gosterdiler hani oyle boyle sicagi sicagina hemen geri donuldu Super lige ancak bu kez dusulurse Yo-Yo takim bile olamayiz hadi gecen defa borc yoktu veya minimaldi idare edildi. Bu defa borc miktari 4 e katlanmis ve 1. Ligde ele gececek parada minimal olacagi icin takimin tum para eden oyunculari elden mecburen cikarilacaktir. Yerine eski kasarlar gelir haydi bakalim yine sil bastan.

Ankaragucu arkasina siyasi destegi aldi,Kayseri hakeza, Basaksehirin zaten kimligi malum…Genclerbirligi bu ortamda kollanmayacagina gore kendi gobegini kesmek zorunda ama iste bunun olacagina karsi ben bile umidimi yitirdim.

Bence eger 3-4 mac daha boyle giderse 1.lig icin planlar yapilmaya baslanilmali…Bununda ilk adimi Yonetimi defedip taze bir yonetimle olmali.

YONETIM ISTIFA…GENCLERBIRLIGIMIZI GERI ISTIYORUZ

3 Beğeni

Kadir bey elinize sağlık yazınızın her satırına katılıyorum. özellikle yonetimin düşülmesi durumunda takımı tekrar çıkaracak kabiliyetinin olmadığı kısmına. Ancak 3-4 maç beklenmesi kısmına katılmıyorum.
Aslen Giresunluyum yıllardır giresunspor yuzunden Alt ligi üst lig kadar izlerim. Taktik ten teknikten çok anlamasam da 1 lig geçen yıl düşme olmaması ve paranın kısılması nedeniyle son 10 yıllın en kötü seviyesinde. Biraz para ve destek bulan Giresunspor . Sponsoru ve vizyonu olan Samsun birde Super lig de ilk 10 girecek kadro kalıtesi olan ADS. digerkeri hakikaten kotu. Ancak bizim takımı bu kadrosu ile alt lige koysak bırakın ilk 2 yi ilk 6 yı ilk 10 da zor olur.
Alt ligden çıkmanın 2 yolu var iyi bir bütçe veya para babası sponsor. ki ikisi de bizde yok. yada dar ama iyi bir takım oluşturmak. Yönetimin hemen değişip gelecek yönetiminde hiç beklemeden gelecek yıl takımı çalıştıracak hocayı takımın başına geçirip gelecek yıl 1 ligde oynayacak takımı oluşturmalı. takımda olmayacak olanlardan da bir an once kurtulmalı.

1 Beğeni

Artık maç olduğunda görmemezlikten geliyorum resmen

2 Beğeni

o kadar belirsiz ki kulübün geleceği, herkes o kadar incelmiş ki. çekindiğimiz durumlara bir bir giriyoruz. Bi yerde durdurmak gerek. daha da çekindiğimiz şeyler var.

yönetime talip kimse ortaya adam akıllı çıkmalı. anladığım kadarıyla herkesin el altından bir olayı var bu kulüpte. taraftar ya da değerler çok geri planda bu göz önünde ki insanlar için.

1 Beğeni

Ankara valiliği pandemi nedeniyle 28 mart tarihli kongreye izin vermese de mevcut kulüp başkanı istifa edebilir. Başkan vekili ile yönetilmek bile bu kulübün geleceği açısından çok önemli.

Haydi başkan istifa et

1 Beğeni

“Uygulamadaki Adıyla Derneğe Kayyım Atanması” konusunda yazılmış bir yazının sonuç bölümü:

4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nun 397. maddesinde; vesayet makamının sulh hukuk mahkemesi; denetim makamının ise asliye hukuk mahkemesi olduğu, 419.maddesinde; vesayet makamının, gecikmeksizin vasi atamakla yükümlü olduğu, 403. maddesinde; kayyımın, belirli işleri görmek veya malvarlığını yönetmek için atanacağı, Medeni Kanunun vasi hakkındaki hükümlerinin, aksi belirtilmiş olmadıkça kayyım hakkında da uygulanacağı, 426. maddesinde; vesayet makamının, kanunda gösterilen hallerde ilgilisinin isteği üzerine veya re’sen temsil kayyımı atayacağı, 427. maddesinde; vesayet makamının, bir tüzel kişinin gerekli organlardan yoksun kalması ve yönetiminin başka yoldan sağlanamaması halinde bir yönetim kayyımı atayacağı, 431. maddesinde ise; vasinin atanması usulüne ilişkin kuralların, kayyım ve yasal danışmanın atanmasında da uygulanacağı hükme bağlanmıştır. Yine dernek yönetim kurulu üyeliğine mahkemece atanan kayyım bir yönetim kayyımlığı olup, kayyım görevini savsaklarsa veya yetkilerini kötüye kullanırsa vesayet makamı olan Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından görevden alınabilecektir.

Derneğe kayyum atanması yapılacak ilk genel kurula kadar derneğin tüm iş ve işlemlerinin yürütülmesi için, derneğin zorunlu organları olan yönetim kurulu ve denetim kurulunun oluşturulamaması halinde söz konusudur.

Yazıdan anladığım kadarıyla, sayın Murat Cevcav görevi bırakma konusunda samimiyse, başkan ve yöneticiler ve hatta denetçiler yedekleriyle birlikte istifa ederek organsızlık sebebiyle kulübe mahkeme kararıyla yönetici kayyım heyeti atanması yolunu açabilirler. Yönetici kayyım heyeti genel kurula kadar hem kulübü yönetir, hem de genel kurulun yapılabileceği tarihe kadar genel kurul hazırlıklarını yürütür. Sayın başkan ve yöneticilerin kulübe yapabilecekleri en büyük iyilik budur bence.

Bu arada hukukçu arkadaşlarımızın bu yolun uygulanabilirliğine ilişkin görüşlerini merak ediyorum. Forumda ya da sosyal medyada görüşlerini açıklamaları çok yararlı olur diye düşünüyorum.

Fenerbahçe’yi deplasmanda 2-1 yendik. Aslında çok sevinmemiz gereken bir galibiyet. Belki size garip gelecek ama öyle coşkuyla sevindiğim bir galibiyet olduğunu söyleyemem. Aksine benim gözümde can yakan, iç acıtan, geçmiş maçlarda aldığımız seri yenilgilere yeniden üzülmeme sebep olan bir galibiyet. Bu sezon futboldan o kadar soğudum ki, önceki birçok maçta olduğu gibi henüz bu maçın özet görüntüsünü de izlemek içimden gelmedi. Çünkü kazanmamız gereken altı puanlık maçları kazanamadık, altı puanları adeta bir altın tepside rakiplerimize sunduk. Lig sonuncusu olmuşuz, düşme hattındaki en dezavantajlı takım haline gelmişiz, bundan sonraki maçları kazanamazsak bu maçta alınan nafile galibiyetin ne anlamı var. Düştüğümüz sezon Beşiktaş’ı, Galatasaray’ı, Başakşehir’i yendik de ne oldu, asıl rakiplerimize yenildiğimiz için, hatta berabere bile kalamadığımız için küme düştük. Bu yüzden Fenerbahçe galibiyetine şimdi sevinmeyip kazanmamız gereken önümüzdeki altı puanlık maçlara bakıyorum. O maçları kazanırsak ve bir puan farkla da olsa ligde kalırsak, bu maçtan aldığımız galibiyete ligde kalmamıza yarayan bir ekstra üç puan getirdiği için daha sonra sevineceğim.

3 Beğeni

Küme düşmüş bir takımı devralan ve galibiyetle başlayan Özcan Bizati ve ekibine başarılar diliyorum.

Fenerbahçe galibiyeti nedeniyle basının ve diğer takım taraftarlarının goygoyuna kapılmadan önümüzdeki 6 puanlık maçlara odaklanmak lazım. Özellikle Kasımpaşa, Erzurum, Ankaragücü, Kayseri, Rize maçlarının telafisi yok. Bu maçları kazanırsak Fenerbahçe galibiyeti bir anlam kazanabilir.

Şu anda 24 puanımız var. Bu 24 puanın yarısını ligin ilk 6 sırasındaki 4 takımdan (Beşiktaş, Fenerbahçe, Alanya, Hatay) aldık. 7-20 arasındaki 14 takımdan aldığımız puan ise sadece 12… Ki bu takımlardan bazılarıyla iki maç yaptık. Bu istatistiği bundan sonraki maçlarda lehimize düzeltemezsek küme düşeriz. Örneğin kümede kalma mücadelesindeki rakiplerimize yenilmeye devam edip, Galatasaray, Trabzon, Alanya, Hatay maçlarını kazansak bile bir anlamı olmaz.

2 Beğeni

Necdet Abi yazınızda çok haklısınız ama siz yinede sevinin. Çünkü
Takım ilk defa reaksiyon verdi bu iş böyle gitmez dedi
Takım ilk defa şansına da olsa geriden gelip yeneceğine inandı
Takım uzun bir aradan sonra ilk defa takım savunmasında yardımlaştı
Takımın teknik ekibi ilk defa doğru sablonla doğru oyuncularla oynadı
Takımın Teknik ekibi ilk defa rakibin hamlelerine cevap verdi.
Takım ilk defa taraftarına acaba ligde kalabilirmiyiz dedirtti.
ve en önemlisi Takımın başında 2003 yılını valencia maçını o yıllardaki ruhu hatırlayan ve hatırlatan bir hoca vardı.Siz bunlara sevinin.
Zaten dediğiniz gibi Küme düşmüş bir takım. her yeri tel tel dökülen bir takım. bırakın aylarını veya 1 yılını yılları heba edilmiş bir takım. hepsine zaten üzülüyoruz. 1 hafta olsun sevinelim. sevinin. bakarsınız bu sevinçler bir kaç haftaya belki çok düşük olsa da bir yaza yayılır
Ben size üzüleceğiniz tek bir şey söyleyeyim.Bu ve bundan sonraki galibiyetlerin Klubün bu halde olmasına sebep olan yönetimin zaten az olan ayrılma isteğini hepten bitirmesi.

2 Beğeni

Sevindik sevinmesine de kuşkulu ve buruk bir sevinç oldu Uğurcuğum. Bu akşam Kasımpaşa ile Konya berabere kaldı. Kasımpaşa’nın 31 puanı var. Önümüzdeki maçı Kasımpaşa ile oynayacağız. Yenersek 31’e 27 olur. Tam 6 puanlık maç. Çok zor zamanda görev alan Özcan Bizati’ye güvenmek durumundayız. Özcan Bizati, potansiyeli yüksek, ancak çok görev alamamış ve değeri bilinmemiş bir hoca. İnşallah bizim takımda bir patlama yapar ve Türk futbol alemine kendini kanıtlar, biz de kümede kalırız.

2 Beğeni

Yarın Kasımpaşa oynayacağımız 6 puanlık maç çok önemli, adeta bir final niteliğinde. Uzun zamandan beri 6 puanlık maçlarda maçın önemini idrak edemiyor ve çuvallıyoruz, her şey berbat oluyor. Bu yüzden Süper Ligden düştük, az daha 1. Ligden çıkamıyorduk. İnşallah bu maçtan itibaren 6 puanlık maçları kazanırız.

2 Beğeni

Necdet abi, uzun bir suredir tek kelime yazmadigim gibi virus ortamlari dahilinde Futboldan ve Futbolla ilgili bircok seyden bende bir cok Futbolsever gibi sogumus durumdayim.

Genclerbirligi malesef beni bu yil hayal kirikligina ugratmadi. Bu yonetim zihniyetiyle ugratmasinida beklemiyordum.

Transfer yamuklari bir tarafa takimin basina Getirilen hocalar dahi yamuk secimler. Sezon ortasi Mustafa Kaplan Ozcan Bizati vs. Kasa bosalmis, 4 yil once Turkiyenin kasasi dolu tek kulubu batma noktasina getiriliyor. Yonetim icraatlari ortaya cikacak korkusuna gidemiyorda.

Aslinda Ankara futboluda icler acisi…Ankaragucu nun dustugu durum bir o.kadar vahim. 111 yillik kulubu Akp nin Oyuncagi ettiler, Ne ilginctirki Yonetimlerine Birileri el attiktan sonra VAR dan Aleyhlerine tek bir olumsuz karar cikmadi. Hikmet Karamanda cok dogru secim olunca takimlari topda oynamaya basladi. Ancak siyasete bulasmis bir Yeni secim yatirimi yapiliyor o kulup. Secim biter Ankaragucu de. Bizden uyarmasi.

Vel hasili kelam bu ne acaip bir bilmece ne gunduz biter ne gece, Kime soylesek derdimizi ne Cavcav anlar ne Koca.

4 Beğeni

Bu gün yani 5 Mayıs 2021 Çarşamba

Musa Samur Gençlerbirliği Basın Sözcülüğünden ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmiş.

murat-cavcav-

Sıra sende Murat Cavcav

1 Beğeni