TFF 1.Lig Gelişmeleri

Buna benzer bir başlık göremedim. Ligde olup biteni buradan değerlendirebiliriz. Şu anda son 10 dakikası oynanan maçta Adanademirspor, sondan ikinci Elazığspor’a karşı 1-0 mağlup… Böyle biterse çok iyi skor bizim için. Berabere kaldığımız hafta Adana Demir ve Giresun kaybetmiş oluyorlar

2 Beğeni

Adanademirspor 0 Elazığ 1 (3. İle olan puan farkı berabere kalmamıza rağmen artmış oldu )

1 Beğeni

Alexandre Dumas’nın “Üç Silahşörler” romanındaki Atos, Tatos, Aramis’ten ikincisi olan Tatos işi bitirdi. Adana Demirspor 0 - Tetiş Yapı Elazığspor 1… Böylece iki puan kaybettiğimiz haftanın sonunda üçüncü ile aramızdaki puan farkını 8’den 9’a çıkarmış olduk. Bu da bizim için bir kazançtır. Haftayı az da olsa kârlı kapattık diyebiliriz. Teşekkürler "Üç Silahşörler"in Tatos’u… :blush:

Bu arada Adana Demirspor - Tetiş Yapı Elazığspor maçı biter bitmez Gençlerbirliği - Adanaspor maçı başlığına yazmayı düşündüğüm mesajı, Serkan’ın açtığı başlık sayesinde buraya yazmış oldum. "Üç Silahşörler"in Tatos’undan sonra bir teşekkür de Serkan’a… :blush:

1 Beğeni

Elazığspor ilginç bir takım, kadrosu hiç fena değil ama maç kazanmakta zorlanıyorlar. Maç kazanmakta zorlanmalarına rağmen bizim maçı çok iyi oynadılar ve bizi baya zorladılar. Şans yanımızda olmasa puan bırakabilirdik o maçta… Bu nedenle Adana Demirspor maçında galip gelmeleri beni şaşırtmadı, muhtemelen maç seçen bir ekip, diğer rakiplerimizin de canlarını yakabilecek potansiyele sahipler.

1 Beğeni

Maçtan sonra ADS taraftarları biraz sinirlenmiş sanırım. Tanju Çolak ile yolların ayrıldığı söyleniyor. Taraftar Hakan Kutlu’yu da istifaya çağırdı. Başkan taraftarlardan sabır dileyip, iddialı konuşmuş.

1 Beğeni

Üstüne basa basa, defalarca, “Bu takım şampiyon olacak!” diyor. Güvendiği bir şey var demek ki ve bu da çok rahatsız edici… İnşallah hak edenin kazandığı temiz bir lig olur da, şimdiye kadar dillendirmediğim ama en çok korktuğum dolaplar dönmez.

1 Beğeni

Ben hiç öyle düşünmemiştim ya Necdet abi. Klasik yönetici vaatleri olarak düşünmüştüm. Sen öyle söyleyince ben de kötü hissettim şimdi.

1 Beğeni

Bu arada kendi sahasında Tetiş Yapı Elazığspor’a yenilen Adana Demirspor’da, Sportif Direktör Tanju Çolak ile yollar ayrılmış.

Böyle bir şeyi hiç aklıma getirmemeye ve dillendirmemeye çalışıyorum Galip. Ama ülkemizde siyasi güçlerden yararlanmaya çalışan “büyükşehir” takımları ligin ilerleyen haftalarında umulmadık “başarılara” imza atarken, bu güçten yoksun takımlar da beklenmedik “Başarısızlıklara” uğrayabilirler. Dediğim gibi inşallah böyle şeyler yaşamayız ve temiz bir lig olur.

1 Beğeni

Ben gecen sezonki antikaliklari gordukten sonra bu ligde her turlu seyin cereyan etme olasiligina inanirim. ADS ligin basinda kotu bir hoca secimi yapti kismetimiz o oldu. Hakan Kutlu giderde yerine rustunu ispat etmis bir hoca gelirse ellerindeki kadroyla ligi zorlamaya baslarlar diye dusunuyorum. Ancak Genclerbirligine kafa tutacak ve cok istikrarli bir baska takim olarak sadece su an icin Bolu var. Osmanli bile play off potasindaysa bu ligin kalitesi ortadadir.

1 Beğeni

SNecdet Abi sene başında takıma sportif direktör olarak Tanju Çolak’ı getirecek kadar vizyona sahip bir adam, istediği kadar bu takım şampiyon olacak desin. Hiçbir şey ifade etmiyor. Biz bu seneki kadromuz, oyuncu grubumuz, teknik direktörümüz ve yakaladığımız hava ile her türlü oyunla da başa çıkabilecek bir takımız. Biz olduğumuz sürece kimse şampiyonluktan bahsetmesin, belki ikincilik diyorum :wink: (ulan yıllardır gençlerbirliği ile ilgili bu kadar iddialı olmamıştım)

Bir de laf arasında bir sene daha sabredin gibi bir şey diyor. Biz buradayız, ya bu sene ya da gelecek sene bu takım şampiyon olacak mu demek istiyor acaba ???

2 Beğeni

Ağzından bal damlıyor Serkan, bal! :blush:

Altay’da Alper Avcı’yla yollar ayrıldıktan sonra teknik direktörlüğe Özden Özaydın ve takım kaptanı Murat Uluç getirilmiş.

Denizlispor 11. Hafta maçında Adanaspor’u konuk ediyor. Ne yazık ki henüz 1. dakikada 1-0 öne geçtiler

Adanaspor attı, 1-1 :))

Denizlispor tekrar attı. Şunu söylemek lazım, Adanaspor’un bize karşı oynadığı oyun ile bugünkü oyunu arasında konsantrasyon olarak dağlar var

Şimdi canlı skordan baktım maçta 72. dakika, 2-1 devam ediyor.

Denizli guzel bir gol atti 3-1

Adanaspor’un bir sürpriz yapmasını beklemiyordum. Denizlispor sağlam geliyor. Süper lige çıkmayı kurtuluş olarak görüyorlar. Şimdilik puan farkı bizim için önemli bir avantaj. İnşallah bu hafta farkı korumaya devam ederiz. Önümüzdeki hafta Boluspor ile deplasmanda zorlu bir maç oynayacaklar. Ligde zirve mücadelesi o maçın sonucuna göre şekillenecek.