18 Eylül 2020 Taraftar - Yönetim Görüşmesi

.yönetimim hataları var. yapmadıkları, görmedikleri şeyler var. diğer süper lig kulüplerini kıyasladığınızda ortalama bir başarı var. Bi şeyleri kotarma çabası net görülüyor. genel olarak vasatlar ve bir kimlikleri yok. özellikle ilhan cavcav gibi bir figürden sonra. bunu istediklerimiz olmadı ya da başka şey yapabilirdik diye yorumlauabilirsiniz. Ben sadece olanı söyledim.

benim fikrimi sorarsanız özellikle seçilen futbol anlayışından sonra direk istifa etmeleri gerekiyor. gençlerbirliği böyle futbol oynayamaz. gerçeklere gelince istifa etmeyecekler.

Yani kavga etmeye kalkınca bir şey değişmeyecek daha da kötüye gidecek. yönetim hazır böyle bir fırsat vermişken iyi ve akıllıca kullanılmasını beklerdim. demek istediğim bu.

yoksa bende sayarım.

konuşulanlar basına yansıtılmasaydı daha iyi olurdu, evet. orada istediğimizi söyleme hakkınız vardı sanırım.

1 Beğeni

Onurcuğum, bu konuda farklı düşündüğümüz yerler var. Bir kısım taraftarımız yönetimin hataları olduğunu, yapmadıkları, görmedikleri şeyler bulunduğunu düşünüyorlar. Buna saygı duyuyorum elbette. Ama ben farklı düşünüyorum. Bu başkan ve yönetim bence hatalı değil, yapmadıkları ve görmedikleri bir şey de yok. Her şeyi bilerek ve isteyerek yapıyorlar. Beni üzen ve canımı sıkan da bu. Çöp transferlerin tamamının bilerek ve isteyerek yapıldığı kanısındayım. Kulübün paraları bitmiş, içi boşalmış, bu yetmediği gibi başkan bir de kulübe cebinden para verdiğini söylüyor. Benim en çok üzerinde durduğum konu bu zaten. Çünkü tamamen kulübün hayatiyetiyle ilgili bir sorun. Ben şahsen futbol anlayışından ve takımın oynadığı futboldan dolayı değil, kulübün mali yönden düşürüldüğü durumdan ve içinin boşaltılmasından dolayı başkan ve yönetimin istifasını ve bırakıp gitmesini istiyorum. Ayrıca başkan toplantıda neredeyse hep kendisi konuşmuş, kendisiyle görüşen arkadaşlarımızı doğru dürüst konuşturmamış, kendilerini ve sorularını dinlememiş bile. Toplantıya katılan arkadaşlar tüm taraftarlar adına hareket ettiler ve toplantıdan sonra paylaştıkları toplantı notları ile taraftarları bilgilendirdiler. Bütün taraftarların merakla bekledikleri bir şeydi bu. Zaten böyle bir toplantının basına intikal etmemesi düşünülemez bile.

Kısacası bir kez daha yineleyecek olursam, ben kulübün gidişatından ve hayatiyetinden çok endişeliyim. Bundan üç beş yıl önce mali bakımdan örnek olarak gösterilen kulübümüzün bankalardaki parası bitmiş durumda. Kulübe cebinden para verdiğini söyleyen bir başkan var. Tüm taraftar kardeşlerimizin dikkatini bu konuya çekmek istiyorum.

4 Beğeni

Bir de biz taraftarların ve kulüp üyelerinin çoğunun gözünden kaçmış olan bir olay var: Kulübün Beysukent’teki arsasına kat karşılığı inşaat sözleşmesiyle müteahhit firma tarafından yapılacak olan 120 küsur daire ve spor tesislerinden kulübümüzün hissesine düşen 66 dairenin akıbeti… Maalesef aldığımız duyumlara göre bu projeden kulübümüze 9-10 milyon lira civarında bir para gelmiş, hepsi o kadar… Yanlış yazmışsam bir arkadaşımız düzeltebilir, proje, “Beysu Evleri” olarak anılıyormuş. Emlak sitelerinde arama yapıldığında ortaya çok müthiş fiyatlar çıkıyor! Bu iş nasıl böyle oldu, 66 daire hakkımız devam ediyor mu ve alabilecek miyiz, orasını bilemiyorum.

Yolunda A.Ş. nin yeni bir versiyonu ile karşı karşıya olabiliriz gardaşım.
Umarım değildir. Ama eğer korktuğumuz başımıza geldiyse vay ki ne vay.
Yandı gülüm keten helva derler ya işte ondan.

Niyazi Aktaş’ın Kulüp Başkanvekili olduğu dönemde bizlere yapılan açıklamaya göre “tanesi 1 milyon liradan 66 daire Gençlerbirliği’nin olacak” denmişti.

1 Beğeni

eğer öyle bir şey varsa, özellikle kulüp üyeleri başta olmak üzere mahkemeye gidilmesi gerekir.

1 Beğeni

18 Eylül 2020 Taraftar - Yönetim görüşmesinden bu güne beş buçuk ay = 165 gün geçti.

Kulübün borcunun 90 milyona ulaştığı artık ulusal medyada söylenir oldu.

Takım deseniz galibiyeti unuttu, ligin dibine adeta demir attı.

Mevcut yönetimin tası tarağı toplayıp gitmesi en hayırlı iş olur.

1 Beğeni

Geleceğimiz açısından bir an önce gitmeleri gerekiyor gardaşım. Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz.