2017-2018 Sezonu Kamp Programı

Bende baktım göremedim

İlk yarı 1-1 bitmiş. 38 de yemişiz.

Skuletic orta sahadan atmış galiba

Maç sonu iki kulubun resmi hesaplarının paslasmasi

1 Beğeni
2 Beğeni

Savunma Error veriyor! Kalede Hopf olmazsa güzel bir fark olurmuş!
Real Sociedad elini kolunu sallaya sallaya bombalamış bizim kaleyi :confused:

Dünkü maçta ilk yarı oldukça derli toplu oynamışız. ikinci yarı giren çıkan sirkülasyonu dengemizi bozmuş. attığımız golde kalecinin büyük hatası var zannediyorum ki sociedad ın yedek kalecisi keza bırakın la ligayı süper ligde bile böyle gol olmaz. Skuleticin vuruşu ayrı, akıl dolu bir gol bizim hesabımızdan. yediğimiz gol ise uyumsuzluğumuzdan kaynaklanmış Skuletic Palitevich ve Ndiaye adam paylaşamayınca golü yemişiz. yine de ben umutluyum takım uyumu sağlandığında ve biraz ofansif anlamda iyi şeyler yapmaya başladığımızda iyi yerlere gelebiliriz.

Ndiaye’nin nasıl geçildiğini gözyaşları ile izliyorum. Bu kadar kolay eksilen stoper olur mu?

Malesef hazırlık maçlarını galibet alamadan tamamladık.

Heerenveen’in hocası demiş ki: “Gençlerbirliği Eredivision seviyesinde bile değil”

http://www.feanonline.nl/nieuws/15874/oefenzege-zegt-streppel-weinig-vond-genclerbirligi-geen-eredivisieniveau-.html

Ümit’le devam edersek en güzel düşme adayı olacağımızı düşünüyorum. Niye mi? Hazırlık maçlarında tek bir galibiyetimiz yok. Hadi galibiyet güzel değil, sahada takım oyunu yok. Bulduğumuz goller şansa bala goller. Diğer taraftan kamptan gelen haberler “her şey yolunda, çok güzel bir hazırlık dönemi geçiriyoruz” modunda. Ya ben futboldan, takım psikolojisinden anlamıyorum ya da birileri bizleri uyutmaya çalışıyor.

Internetten sadece pana ve heerenveen maçları 90 dakika izlenebiliyor, diğer maçların da özet görüntüleri ile bir fikir edinebildim.

Kampın yıldızı kesinlikle Halil ibrahim. Meğersem içinde bir stoper cevheri varmış. Ligin ilk maçında 11 olmayı hak ediyor.

Diğer gözüme çarpan iyi isimler ise skuletic, manu, marko, uğur, khalili. Hayal kırıklıkları en başta Serdar özkan. Hiç eski halinden eser kalmamış. Bütün topları ezdi hemen hemen. Koşmaya dermanı yok gibi. Murat duruer takıntısını anlayabilmiş bile değilim zaten. Ve malesef Ahmet Oğuz’da biraz geriye gidiş gördüm. Belki toparlanma kadar Zeki onun yerine düşünülebilir.

Özat hala çok fazla yap boz gibi takımla ve formasyonla oynuyor. Hazırlık maçları için bile fazla. Bir kere görünen doneler ikinci ya da üçüncü hazırlık maçından sonra hala kafa karıştırıcı nitelikte değil. Yanı her futbolcu birbirine yakın performansta durmuyor. Ilk 11 ışığı olan futbolcularımız bence belli gibi. Ve formasyon açısından bence Ozat’ın belki de tek doğru işi 3 lü savunma yapısı kadromuza ve arzuladığımız oyuna daha yakın gibi. Bir kere 4 lü savunmayla oynadığımız zaman özat tek forvetle oynamaktan vazgeçmediği için takım 10 elemanıyla içeri gömülür vaziyette oynuyor, ilerde çoğalamıyor. Orta sahanın kanatlarında oynayan elemanlarımız çok fazla geriye geliyor. Bu da yaratıcılıklarını öldürüyor. 3 lü savunma oynadığımız zaman isr futbolcular geçen seneden alışkanlık edindikleri 3-4-3 5-4-1 geçirgenliğini rahat sağlayabiliyor. Genç beklerimizin yapısı(ahmet-ugur-zeki) ve forvet sayımızın fazlalığı(skuletic-vedat merkez santrofor manu-marko-matei-etien kenar forvet. Ki bunlardan bazıları merkezde de oynayabilir.) Bu formasyon şekline bizi itiyor ve göz zevki açısından da daha iyi. Merkez orta sahayı ise issah-khalili ikilisine ben güveniyorum. Çekip çevirecektir. Diallo da yedek güç olarak onların arkasında bekleyebilir. Ama Ozat’ı çok fazla deneysel saçmalıklardan vazgeçip lig başlamadan kafasındaki şablonu ve kadroyu oturtması gerekir. Geçen sene ligde olduğu gibi ve heerenveen haz. maçında olduğu gibi 5-4-1 ile başlayıp 4-2-3-1 e dönüp son çeyrekte de 3-5-2 gibi takımı karmakarışıklaştıracak davranışlardan vazgeçmeli. Profesyonel maçlar laubalilik kaldırmaz rakipler cezayı keserler.

Bence ilk 11 şu şekilde olmalı:

Hopf
     Lucas                 sergei               halil

Zeki issah khalili uğur
Marko manu
Skuletic

1 Beğeni

Taraftar gözüyle teknik-taktik yorumlarını okumak çok keyifli… Elinize sağlık arkadaşlar.

1 Beğeni