2017-2018 Teknik-Taktik / Beşiktaş - Gençlerbirliği

10 Mart 2018
Cumartesi
Saat 19:00

Stad: Vodafone Park

• Galibiyet
  • Beraberlik
  • Yenilgi

0 oylayan

git aralarına gir, bak naapıyolar, boz kaç taktiğimiz bunlara işlemez işte…
topu iyi kullanan yumuşak ayaklara sahip, sadece kazanmayı düşünen takım olarak karşımıza çıkacak beşiktaş jimlastik kulubünün en güvendiğimiz zaafları hocaları… tam bir futbol cahili olarak daha ilk dakikadan itibaren üzerimize çullanacaktır…
işte tam bu noktada inşallah bu güne kadar oynatmadığı oğuzhanı kalkıpta bizim maçta oynatmaz diyorum ben… kilit adam kulübede paslanmış yatıyor…
son vuruş ustası diye alınan negredonun bunca maçtan sonra meğerse kargaşada sakin kalabilen asist kralı olduğu da ortaya çıkınca; bu kadar yumuşak ayağa karşı verecek kazmamız yok…

tipik bir anadolu korkağı gibi davranıp, defansa gömülerek, sinmekten, tırsmaktan ve hepimizin ezberine yer etmiş, olacakları kovalamaktan başka çaremiz yok…
acı ama acıtan ben değilim… maalesef budur bizim gerçeğimiz… artık mucizelere sevinmeyi bekleyerek geçecek günlerimiz…
mucizeler de kaldırılmıştı bilindiği üzere…

1 Beğeni

Cezalı Luccas Claro’nun yanında bir diğer stoper Sergey Politevich’in de sakatlığı nedeniyle oynayamayacağı maçta savunma olarak büyük sıkıntılar yaşayabiliriz. Ahmet Oğuz da hastaymış ve durumu maç saatine göre netlik kazanacakmış. Stoperde Pogba ve Alper ile çıkarsak Uğur’u da sayarsak 3 sol ayaklı adamla ne yaparız bilemiyorum ???

Ayrıca Dialo Guidiliye de sakatlığı nedeniyle yok ama zaten aramayız :slight_smile:

1 Beğeni

Daha kötüsü Zeki yi stoper yaparsa Özat
Tarihi bir fark bekliyorum.

1 Beğeni

Dün Aytemiz Alanyaspor, bugün de Osmanlıspor kazandı ve düşme hattı barajı 24 puana çıktı. Kendi sahamızdaki final niteliğindeki maçı kaybedince ne duruma düştük. Bir an önce toparlanmamız lazım. Kendimize çeki düzen vermezsek işimiz çok zor. işimiz çok zor.

Beşiktaş Beşiktaş gibi oynamadı.
Ciddi bir takım olsaydı Beşiktaş kazanamazdı.
Cavcav seri beklesin bakalım…
En heyecanlı atağımızı 90+4 de izledim…

1 Beğeni

Zaten iyi bir oyun beklemiyodu heralde kimse bi takımda gol atacak oyuncu olmazsa defans defans nereye kadar(burda skuletice kızamıyorum adamın kapasitesi o kadar)
Neyse gelelim esas meseleye artık akhisarı yenmekte yetmicek gidip malatyayı hatta gelip gsyi yenmek şart oldu yoksa aksini düşünmesi bile ürkütüyo
Siz o ışığı görebiliyonuzmu takımda

Uğur Vardan’ın bugün Hürriyet’teki değerlendirmesi…

Özat Şaşırtmaya Devam Ediyor

Sezonun en önemli maçlarından biri olan Alanyaspor karşısına defansif bir takım süren Özat, İstanbul’daki Beşiktaş maçına ise ful ofansif bir takımla çıkarak Gençlerbirliklileri üst üste ikinci kez dumura uğratmayı başardı.

Maçtan sonra Özat, “bu kadar geri çekileceklerini bilsem daha defansif bir kadroyla çıkardım” diyerek kendini savunsa da son iki yılın şampiyonu olan ve bu sezon da şampiyonluk yarışı içinde yer alan Beşiktaş’ın kendi evinde oynandığı karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren “mecburen” geriye yaslanan bir Gençlerbirliği izlemeye başladık.

Son yıllarda tek hedefini kümede kalmak olarak belirleyen Gençlerbirliği’nin bunu başarmasındaki en büyük sebep, oyunu okuyup, pozisyon üretebilen, teknik özellikleri yüksek bir oyuncunun devre arasında takıma gelip takımı yönlendirmesi. Bu yıl da, bu oyuncu Sessegnon. Fakat Özat’ın oyuncuyu forvet arkasında serbest oynatmak yerine defans önünde görev vermesi ve onun olması gereken yere oyunu okuma özelliği olmayan Jailton’u yerleştirmesi takımın planlı bir şekilde ileri çıkışını imkansız hale getiriyordu. Bu yüzden Alkaraların tek gol umudu sağ ve sol kanattan Aydın ya da Milinkovic ile pozisyon üretmekti.

İlk yarıda Kırmızı-Siyahlılar, Ahmet Oğuz’un takipçiliğiyle ceza alanı içinde topla buluşan Skuletic’in çaprazdan çektiği şutu ve Sessegnon’un serbest atışını Fabri’nin çıkarışı dışında gol tehlikesi yaratamadılar.

Özat, ikinci yarıya Jailton - Zeki değişikliği ile başlayıp, Sessegnon’u forvet arkasına alsa da, devrenin başında Beşiktaş’ın golü bulmasıyla oyunun rengi değişti. Bekledikleri golü bulan Siyah - Beyazlılar daha fazla topu tutmaya ve daha rahat oynamaya başladılar. Özat’n yaptığı değişiklikler oyun taktiğini tam anlamıyla “çorbaya” çevirdi. Kimin ne yaptığının tam olarak belli olmadığı ikinci yarıda Gençlerbirliği hiçbir gol tehlikesi üretemedi ve maçtan 1-0 yenik ayrıldı.

Üst üste alınan iki mağlubiyetin ardından Şimşekler, yeniden düşme potasına girmiş oldular. Geçen hafta Alanya’ya yenilerek Konyaspor’dan sonra Alanyasporla da ikili averajda kötü duruma düşen ve ilk yarıda Osmanlıspor’a 2-0 yenildiği için ikinci yarıdaki maçta 3 farklı galip gelmesi gereken Gençlerbirliği’nin işi şansa bırakmamak adına averajla değil puanla kümede kalması gerekiyor. Bu yüzden önümüzdeki hafta Akhisar’la Ankara’da oynanacak olan maç hayati bir önem arz etmeye başladı.

1 Beğeni

kim ofansif oynamış, kim geri çekilmiş anlamak mümkün değil… insan aklıyla bu kadar da dalga geçilmesi normal bir insanın ruhsal durumunu yansıtmıyor…
adamların kalecisini gören var mı?. ne renk kazak giyiyordu hatırlamaya çalışırsanız bu sizin onu kaç kere gördüğünüz konusunda birazcık fikir verir…
ha bir tek şunu söylese belki bir haklılık payı olacak ama oda 1 tane yemeyi başarı olarak sunuyor…
“onlarda ancak 1 tane atabildi”

tamamen bozmaya, kırmaya odaklanmış takımımız bu ilk çağların futboluyla bundan daha fazla yemez zaten…
bu başarı değil utanç duyulması gereken bir oyun şeklidir ve benim takımım şu anda en utanç verici dönemlerini yaşıyor…

kazanmak için hiç bir şey yapmıyoruz… birbirinden beceriksiz takımların olduğu kebap gibi ligde bozarak ve çirkinleşerek ligde kalacağımızın kesin olduğu teknik kadro tarafından çok iyi biliniyor ve maalesef bu da ligde kalmanın en çok yarar getireceği oyuncu kadromuza kabul ettirilmiş…

ligde kalmak için herşey mübah bilinmiş… halbu ki paniğe gerek yok demiştik. oynayarak da, değerlerimizi ayaklar altına almadan da ligde kalabiliriz…
topu topu alacağımız 2 galibiyet… önümdeki 9 maçtan bunu çıkaramayacak kadar acizmiyiz?.
korkma…

1 Beğeni