2017-2018 Teknik-Taktik / Gençlerbirliği - Antalyaspor

6 Mayıs 2018
Pazar
Saat: 16:00

Stad: Ankara 19 Mayıs Stadyumu

• Galibiyet mi, öyle bir şey vardı dimi bir zamanlar?
  • Beraberlik
  • Bizim büyük çaresizliğimiz

0 oylayan

Ulan ne seriymiş be adam her maç 10 maçlık seriden bahsediyo heralde ölene kadarda anlatacak allah aşkına söyleyin o maçlarda bile hangisinde takım bugün çok güzel oynadı diyebildik
İşin kötü tarafı bu zihniyetle 1.ligden bile düşeriz benden söylemesi hayatım boyunca bu kadar kötü aciz bir yönetim şekli görmedim

Hiç umudum yok.

artik takimla ilgili haber bile aramiyorum ozat ayisi istifa etmistir umuduyla bakiyorum ama yonetimden tik yok. hallerinden memnunlar herhalde.

bu rahatlık beni öldürecek…
takım bilinçsiz ve beceriksiz yönetimin elinde kazma bir td yönetiminde alt lige doğru hızla gidiyor; sahada oynanan oyuna bakıyorum, ağır çekimle ve sıkıcı bir yapım…
diğer kanala geçiyorum bakıyorum onlarda mı rahat, yoksa biz de mi bir gariplik var diye… düşme hattının takımları çimleri kazıyor, topu ısırarak oyunu şekillendiriyorlar…

bir zamanlar avrupadan gelip incelerlerdi yapılanmamızı. başkan kendi söyledi…
şimdi o takım bu halde ama yönetimin ve taraftar dışında tüm camianın rahatlığı ilginç bir durum…
şu olanların 1/10’u olsa -onda biri olsa- anaokulu karışık altılı futbol takımının hocası kurumdan değil,ülkeden kovulur… gümrük kapılarına büyük boy resmini asarlar aradan geri kaçmasın diye… ama bizim taş devri filozofuna sahip çıkılıyor…
garip… ama gerçek…

döndük maça…
trabzonspora teşekkür ettik mi?. kendi derdimize düştük unuttuk tabii…
maçı izlerken, daha beşinci dakikada antalyaspor bi tane sallayınca tamam dedim bu iş bitti, artık hesap mesap yapmaya gerek yok… ama gelin görün ki; trabzonspor avrupaya gidemeyeceği halde beşincilik hevesiyle maça asıldı ve kopardı… biz geri döndük…

kesin konuşmak istemiyorum ama;
1 ay 28gün 18saat 23dakika önce başladım bu hesabı yapıp, aktarmaya;
osmanlıspor ve antalyaspor düşecek biz kalacağız… bunun gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa onu yapmaya odaklanması lazım dı yönetimimizin…

o hafta bu hafta işte…
antalyasporu yendik yendik… yenemedik onlar devam biz tamam…
osmalının bundan sonra alacağı puan veya puanlar yok… onları saymıyorum bile…
bizim ise antalyaspordan sonra bursasporuda yenmemiz gerekecek… ki; onlar son haftada bayağı rahatlamış olarak çıkacaklar karşımıza…
tabii bu hesaplar antalyasporun son hafta alanyaspora yenileceği varsayımına dayanarak yapılıyor…
oldu ki berabere kaldılar yada bu hata bizimle berabere kaldılar hesap mesap yok…
veda ziyeretlerine başlayabiliriz…

1 Beğeni

Abi hala neyin hesap kitabı yapıyonuz takımda gerçekten bi ışık görebilen varmı abartısız söylüyorum şu durumda karabükle bile maçımız olsa hiç umudum kalmadı
Belkide düşmek yeni bi başlangıç olacak bizim için tabiki ümit denen herif ve başkan sanılan şahıs hala utanmadan başımızda durup takımı amatöre kadar düşürmezse

3 Beğeni

Mustafa Er: 2 - Atiker Konyaspor: 1

Bu sonuçtan sonra Bursaspor puanını 39’a çıkardı ve düşme hattının dışında… Aytemiz Alanyaspor, Antalyaspor ve Teleset Mobilya Akhisar Belediyespor da matematiksel olarak üç haftada puanlarını 40’ın üstüne çıkarabilecek durumdalar. Atiker Konyaspor da deplasmanda Kardemir Karabükspor’u, kendi sahasında Göztepe’yi yenerse puanını 38’e yükseltir ve son hafta Fenerbahçe’nin ligdeki durumuna göre bir ya da üç puan alıp ligi 39 ya da 41 puanla bitirebilir. Dolayısıyla bizim kalan üç maçımızı kazanıp 39 puana ulaşmamız bile bizi kurtarmayabilir. Gerçi bu bitik halimizle kalan üç maçımızın hangisini kazanabiliriz, o da ayrı bir konu… Çok kötü yönetiliyoruz. Takım iyi çalıştırılmıyor. Takım, hiç ders çalışmadan sınava giren tembel öğrenciler gibi hırstan yoksun ümitsiz, isteksiz, ruhsuz bir futbolcular topluluğu haline geldi. Bu sıkıntılı süreçte sadece işine odaklanması gereken teknik direktörün aklı başka yerlerde… Hiçbir şeyi üstüne almıyor, hep başkalarını suçlama derdinde… Takıma hakimiyeti sıfır. Maçlara sürekli farklı kadrolar çıkarmasından anlıyoruz ki futbolcuların çoğunun güvenini yitirmiş. Futbolcuların çoğunda özgüven diye bir şey kalmamış, sahada ne yapacaklarını bilemez şekilde dolaşıyorlar. Kısacası takımın kimyası bozulmuş durumda… Takım kaç maçtır top oynamıyor. Tüm camianın bir hamle beklediği başkan ortalarda yok. Yönetim kurulunda bu gidişe üzülen ve dur demek isteyen üyeler mutlaka vardır ama şu anda onlar da suskun. 2008-2009 sezonunda da büyük sıkıntı yaşamıştık. Son maçta kendi sahamızda oynadığımız ve bir puanın kümede kalmamıza yettiği Kayserispor maçında 4 gol yiyerek küme düşmüş, ancak ilerleyen dakikalarda Antalyaspor’un Ankaragücü’ne attığı gol ile bir mucize sonucu kümede kalmıştık. Görünen o ki bizi yine bir mucize kurtarabilir. Bu sefer bir mucizeyi gerçekleştirebilir miyiz? İmkansız değil ama çok zor. Durumumuz sadece bizim kazanmamız gereken üç maça değil, diğer takımların da alacağı sonuçlara bağlı. Düşersek maddi ve manevi olarak çok büyük sıkıntı yaşarız. Onun için bunu hiç aklıma dahi getirmek istemiyorum. İnşallah Antalyaspor’u yeneriz. Galip gelirsek, diğer maçların sonuçlarına göre önümüzü biraz daha net bir biçimde görme imkanına kavuşuruz.

4 Beğeni

Özat ile her maça 2-0 yenik başlıyoruz.
Umudum 0

1 Beğeni

Biliyorum 3’te 3 yapsak bile kümede kalmamız diğer maçlara bağlı ancak sosyal medyadan Gecekondu’nun Ankaragüçlü taraftarlarını Antalyaspor’un kardeş kulüpleri olmasına rağmen en zor zamanlarında İlhan Başkan’ın onlara destek olması dolayısıyla Gençlerbirliği’ni desteğe çağırmaları gözlerimi yaşarttı. Keşke sırf bu yüzden takım son maçlarında ligde kalacağına dair umut verebilseydi… Ancak ufak da olsa biletlerin 5 TL’ye indirilmesiyle artma ihtimali yüksek olan taraftar desteğinin futbolcuları uykudan uyandırıp Özat’a rağmen maçı alacakları ve kümede kalma şansını son maça kadar devam ettirecekleri hissiyatına kapılmama neden oldu.

1 Beğeni

Özat’a Rağmen Kazanacağız
diye bağırmak
elden tek gelen bu…

Hesap gayet basit üç maçımızıda kazanıp konyanın Son hafta fenere kaybetmesini beklicez ama takımda o ışık yok ve birde özat gibi bir engel var malesef

1 Beğeni

3 puanlık, 6 puanlık değil tam 39 puanlık maç… Bu maçı kazanırsak önümüzde bir 39 puanlık maç daha var… Onu da kazanırsak son maç da 39 puanlık… Sevgili futbolcu kardeşlerimiz… Bütün sezon yattınız, futbol oynamamak için inatla direndiniz. Artık kalan üç maçımızı da kazanmaktan başka çaremiz yok. Takımdaki kırgınlıkları kısa bir süreliğine unutup rafa kaldırın ve sahada bu üç maçı kazanmak için elinizden gelen her şeyi yapın! Haydi Gençler!

3 Beğeni

Artık kendimizin bile inanmadığı iyimser moddan çıkabiliriz değil mi?

Düştük

Sezonun herhangi bir maçı gibiydi topçularımız için.
Maça gelen tüm Ankaralılara teşekkürler…