2017-2018 Teknik-Taktik / Gençlerbirliği - Beşiktaş

13 Ekim 2017
Cuma
Saat 20:00

Stat: 19 Mayıs Stadyumu

Söylemeye dilim varmıyo ama rahat bi mağlubiyet alacamızı düşünüyorum yinede her zamanki gibi takımımızın yanındayız tabi sonuna kadar desteğe devam

"Umudumuz var korkumuz yok " deyip en iyimser yorumu yapmak istiyorum.

2 Beğeni

mesut bakkalın takıma birşeyler kattığı ortada. ama dönüp dolaşıp hep aynı yere geliyoruz. bu ne kadar yeterli olabilir?..
mesut hoca takımı sıkı çalıştırıyor. maçları son dakikaya kadar kovalayan biz, gelemeyen rakipler… burası yadsınamaz bi gerçek.
öbür gerçeğimiz ise bu kadro yapısı ile çabala çabala nereye kadar?. mesut hocanın takıma kattıklarından çok daha fazlasını yönetimimizin oyuncu kadrosuna katması lazım…

beşiktaş takımında ise bizde olan bütün sorunların hiçbiri yok… fazladan da üzerlerine koyduklarını biz bu gidişle bi 38 yıl sonra ya görürüz yada ucundan belki… aradaki fark ahanda bu kadar…

tek dileğimiz milli takımlara giden oyuncuları, avrupa kupalarında mücadele eden oyuncuları inşallah yorgun olur da; maaşallah bizim oyuncular çok fazla koşarak yenilseler bile bi aman ha çektirirler…

anlaşılacağı üzere işimiz inşallahla, maşallaha kaldı… eskiden olsa adamlar tırsa tırsa gelirdi, bizde kaç atacağımızı tartışırdık ama durum ortada…
mücadele et ve asla vazgeçme…

2 Beğeni

eskiden bir maçtan korkum veya şuphem varsa siteye girer yorumları okur, x abi boyle diyorsa der umudumu korur. hatta cevremdekilerle bile iddaya girerdim. Mehmet abiden bile koyunlar dikene takılacak onlardanda yün eğircem yorumu geldiyse yanmısız.

Belki yeni üyelerin ihtiyacı olur diye iyimser tahmini ben yapayım. yasımızda az değil zaten

Bjk nin aklı çarşambada olucak . çoğu rakip oyuncu bizim mazimizide bilmedikleri için ayrıca ligdeki konumumuza da bakıp nasıl olsa atarız modunda olucaklar. Mesut hocada yılların kurdu . rakibi nasıl bozacağını bilir. ilk yarı golsuz ve sıkıcı geçer. ikinci yarı paniklemeye baslayan rakibimize 3 tane atarız. goller 50-55 arası skuletic 65 khali 90 artıda khali

2 Beğeni

Kontra atak iyidir, güzeldir ancak takım kontraya çıktığında ne yapacağını bilemiyor. Bence sırf bunun için antrenmanlarda 2’ye 2 kontra atak çalışılmalı. Birçok kontra atak beceriksizlikten ötürü heba olurken diğerleri de yavaş davranmadan ötürü yok oldu. En azından kazandığımız için göze batmadı ama Beşiktaş 10 kişi kalmışken öyle fırsatlar kaçtı ki, saç baş yoldurttu. İnşallah bu galibiyet takımın hırsını devam ettirir de düşme korkusunu ensemizde hissetmeye bir dur diyebiliriz.

Ayrıca, maratonun ortasındaki Gençlerbirliği tezahüratları arasına “yönetim istifa” sloganını sıkıştıran taraftar grubu da ne oluyor? O grubun yönetime muhalifler tarafından fonlandığını düşünüyorum. Çünkü takıma destek verilmesi gerekirken başka hesaplar peşinde koşmaları hiç mantıklı gelmiyor. Hadi yine yöneticilerin başka hesaplar peşinde koşmasını anlarım ama bu taraftara n’oluyor? Yönetim içi çıkar çatışması krizinde neden taraf olmaya çalışıyor? Duyduğum kadarıyla gelemediğim Başakşehir maçında da gol atılmadan hemen önce istifa tezahüratları yapmışlar. Olayları iktidar kavgası olarak görüyorum ve kulübün çıkarlarını hem yönetimin hem de muhaliflerin gözettiği hususunda ciddi şüphelere sahibim. Konya’daki taraftarına "Alaycı tezahürat yapanların sayısı belli ancak sinek de küçüktür ama mide bulandırır.” diyen bir başkan olduğu sürece elbette ona muhalefetin çıkması normal karşılanır ancak sezon devam ederken ve küme düşme adaylarından biri olarak gösterilirken yönetim içinde bir mücadeleye girişilmesi takıma zarar verebilir. Kazık yediğimiz menejerleri kara listeye almak konusunda tek yumruk olsalar yeterli. Ancak yönetim değişse bile transferler böyle etkisiz, verimsiz ve bütçeyi zarara uğratacak şekilde yapılırsa ve haksız kazançlar yönetimin değil de muhaliflerin yakın olduğu menejerlerin cebine giderse olan yine biz vefakar taraftara olacak…

1 Beğeni

Şu sıkıntılı günlerimizde hepimize moral veren ilaç gibi, hayat öpücüğü gibi bir galibiyet… Altın değerinde üç puan… Bu güzel galibiyetle bizleri sevindiren futbolcularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum. İlerleyen haftalarda inşallah daha da iyi oluruz ve puan cetvelinde iyi yerlere geliriz.

1 Beğeni

şurası yadsınamaz bir gerçek ki; mesut hoca büyük maçları oynamayı çok iyi biliyor.
yenildiğimiz trabzonspor maçının yorumunda “mesut hoca en doğrusunu yaptı” demiştik. maçın başında daha trabzonspor uyanmadan ne var ne yok eline geçirdiklerinin tümüyle yüklendi ve bir tane bulmuştu. doğru olan buydu.
eskiden 90 dk. müdafa yapar maçın sonlarına doğru çıkar, aradan bi tane sallamaya bakardı. sadece mesut hoca değil bunu bütün küçük takım hocaları yapardı. peki ya atamazsan dimi ama. 90 dk. savunma yaptığın, topu teslim ettiğin, kalene gelmeye ayağı alışmış takıma maçın sonunda bir tane atacağını nasıl garanti ediyorsun ki?. atamıyorduk ki zaten…

ama şimdi taktiği değiştirmiş. rakip kim olursa olsun maçın başında daha kompleksli mahmurluğundan uyanmamış takıma kolay yoldan bi tane sallıyo, artık onlar düşünsün diyor…
bu taktik trabzonspor maçında tutmadı ama gene denedi… ısrar etti ve başardı. iki maçı bnirbirine karıştırmadı. o trabzonspordu çünkü… hocaları ileride oynamayı seven ve hücumu bilen bu ülkedeki en iyi hoca… golü de erken bulduğumuz için ne kadar kapanırsan kapan çeşitli varyasyonları uygulamak için yeterince zamanı vardı. bizim ise dellenmiş gibi gelen trabzonspora bir tane daha atacak takatimiz kalmamıştı. ersun adamın enerjisini alıyor…
şenol hoca hakkında hep aynı şeyi söyledim söylemeye devam edeceğim. hoca moca değil… kadrosu inanılmaz yetenekli ve her mevkide bırak eksiği, belkide ligin en iyileri var…
ulan hoca rotasyon senin neyine. sen bizi kırmızı siyah gördün de; karamürsel sepeti mi sandın?.

2 Beğeni

Güzel galibiyet oldu ama devamı gelsin.

1 Beğeni

Gözlemim, maçtan önce çoğu insanın umudu ve hevesi yoktu maça dair. Maçtan önce bu başlıktaki yorum sayısının azlığı da buna bir kanıt gibiydi. İstanbul çocuklarına karşı galibiyet yüzdemizin en az olduğu ekip Beşiktaş olunca ve Beşiktaş’ın da bu kadar iyi olup bizim bu kadar kötü olduğumuz bir sezonda karşılaşılınca sonucunu önceden yazanlar oldu. Benim de galibiyete dair pek umudum yoktu ama sürpriz bir şekilde 1 puan alırsak gözüyle baktığım bir maçtı. Ama takım son iç saha maçında söylediğini tekrarladı ve hatırlattı: Ankara’da bize karşı kimse favori değildir.

Maçtan önce sosyal medyada ‘Maraton’u bize açın zaten boş tribünlere oynuyorsunuz’ diyenler vardı. Bu arkadaşlar yıllardır ‘Ankara bize deplasman değil’ de diyorlar. Zorlu bir deplasmanla karşılaşıp evlerine puansız dönünce yine kalitelerini belli edip küfürlü tezahürat yaptılar. İşin kötüsü bu adamların çoğu Ankaralı. Burada yaşayan, burada ekmeğini kazanan insanlar. Beraber otobüse bindiğimiz, komşumuz, arkadaşımız,dükkanından alışveriş yaptığımız esnaf vs. Biz ise yine çevremizde Beşiktaş ataklarında kaçan gollere üzülen Beşiktaşlılarla maç izledik sorunsuz bir şekilde (en azından maratonda). İyi ki Gençlerbirlikliyiz diyorum bu kibirli, ağzı bozuk, dünyayı kendi etrafında dönüyor zanneden takımları ve tribünlerini gördükçe.

Tribünler özellikle 2.golden sonra yine çok güzeldi. Keşke o baskıyı ve heyecanı maç 0-0ken veya takım gerideyken de yansıtabilsek.

Söylemiştik söylemeye devam edeceğiz: Bu daha başlangıç mücadeleye devam :red_circle::black_circle:

7 Beğeni

Başakşehir ve Alanyaspor maçlarını izlememiş olmamdan mütevellit olsa gerek, herkesin belirttiği o ufacık kıpırdanmayı görememiş biri olarak, dipsiz bir umutsuzlukla tribünün yolunu tuttum. Fakat tribündeki enerji ve maç başladıktan hemen sonra sahada gördüğüm disiplinli ve kompakt oyun, vakit kaybetmeden o umutsuzluğu heyecana çevirdi.

7 puana ulaştık ve hiç de beklemediğimiz maçlardan aldığımız puanlarla yaptık bunu. Fakat bu puanların tamamı da iç sahada alındı. Yani 2. devre yaşanması muhtemel bir stat krizinde her şey tepetaklak olabilir. İlk yarı bitene kadar iç saha performansını arttırarak devam ettirmek, deplasmanlardan birkaç tane sürpriz puan almak, devre arası birkaç nokta atışı transfer ve sonrasındaki stat krizini bertaraf etmek… Önümüzdeki yol haritası budur.

Bu sene de düşmezsek eğer, ligin ismindeki “süper” sıfatının kaldırılması için gerekli mercilere başvuruda bulunacağım bir de. :smiley:

1 Beğeni

Erdem, Serkan, Mehmet Ali ve Özhan dörtlüsü, maç sonrasında güzel bir sohbet gerçekleştirmiş.

çok bira içtim… kafama kukuleta geçirip, kapaklarını masanın üstüne saçtım… çıkan şekillere anlam yükleyip, üç, üç, üç diyerek masanın etrafında gol dansı yaparak turladım… ama başardım…
osmanlıspor dün akşam yenilsin diye her yola başvurdum. ilk golü de osmanlıspor atınca bi ara büyü tutmayacak gibi oldu ama iki bira daha sallayıp, zorda olsa durumu aksine çevirebildim…

aksi takdirde bizim beşiktaşı yenmemizin hiç bi önemi kalmayacaktı. eyvallah, beşiktaşı yenmekde moral motivasyonu açısından tabiki bişeydir ama sonuçta malatyasporu yensende üç puan veriyorlar, beşiktaşı yenene de üç puan… ee sıralama değişmedikten sonra pek de bi anlamı kalmıyordu tabii…
ama şimdi istanbul kurnazının üstüne basıp çıkmış gibi hissediyorum kendimi.
böylesi çok daha keyif veriyor…

3 Beğeni

ortada büyük bir teknik direktör başarısı var. bu takım nasıl kazanabilecekse öyle oynuyor. ankara’daki maçları, taraftarın da verdiği destek ile çok iyi oynuyoruz. iyi derken yanlış anlaşılmasın, göze hitap eden keyifli bir oyun değil, bol mücadeleli, canını dişine takan bir oyun…

beşiktaş’ın 10 kişi kalması da işimizi çok kolaylaştırdı açıkçası. ama bir yandan da 10 kişilik takımdan, maçın sonunda yediğimiz baskı düşündürücü. 2-0 öndeyken ve rakip 10 kişiyken topu daha çok ayağımızda tutmayı düşünmemiz gerekirdi. bu da nazar boncuğu olsun.

şimdi geleceğe umutla bakmamız için ayarımızda bir takıma karşı kazanmamız gerekiyor. şöyle güzel bir akhisar galibiyeti alsak, bu sene küme düşme muhabbetlerinden uzaklaşır, kafamız rahat şekilde önümüzzdeki maçlara bakarız. içerde oynayacğaımız ve favorisi olduğumuz 4 maç var, asıl bu seneki durumumuzu bu 4 maç belli edecek.

şimdi tek umudumuz alacağımız puanlarla döşümüzü kaşıya kaşıya maç izleyeceğimiz günlerin gelmesi.

3 Beğeni

Döşünü kaşıya kaşıya maç izlemenin zevki de bir başka oluyor. :slight_smile:

Ah ah, sinir stres bana hiç yaramıyor abi :slight_smile: bari düşmemek değil de adam gibi bir hedef uğruna stres yapabilsek :frowning:

1 Beğeni

Sorma Serkan… Beşiktaş maçında renkten renge, şekilden şekile girdik. Hele maç 2-0 olunca bendeki stres daha da arttı. Rakip Beşiktaş… Ya birkaç sezon önce Rize’ye son dakikalarda yenildiğimiz gibi Beşiktaş da son dakikalarda üç gol atıp 3-2 kazansa ve Saatli’deki taraftarlarıyla galibiyet kutlasaydı ne olacaktı? İnan birçoğumuz kahrolur ve yürüyerek çıkamazdık o statttan. Hele bir de Şenol Güneş ve Beşiktaşlı futbolcuların maç sonrası röportajlarında “İyi oynayamadık ama önemli olan üç puandı. Biz de önce 2-0 yenik duruma düştük ama sonra toparlandık ve son dakikalarda da olsa attığımız gollerle bu üç puanı aldık. Bu maçı unuttuk, önümüzdeki maçlara bakacağız,” şeklindeki klişe konuşmalarına maruz kalmak… Aman aman aman! :slight_smile:

Bu arada, biz de Beşiktaş’ı yenerken zorlandık ama önemli olan üç puanı almaktı. Beşiktaş maçını unuttuk önümüzdeki maçlara bakacağız. Beşiktaş’a ligde ve Şampiyonlar Liginde başarılar diliyoruz.

Valla gerçekten böyle konuşmak da çok güzel oluyormuş yahu! Galip geldiğimiz maç sonu konuşmaları için başka klişeler de hazırlasak mı ne yapsak? :slight_smile:

2 Beğeni

:smiley: gerektiği kadar oynadık ve kazandık :wink:

“bu maçta fazladan attığımız golleri umarız önümüzdeki maçlarda aramayız” :smiley:

1 Beğeni

Önemli olan kazanmaktı ve zor da olsa bunu başardık. Bir gol yeme hakkımız vardı, onu da bu maçta kullandık.

1 Beğeni