2017-2018 Teknik-Taktik / Gençlerbirliği - Kayserispor

Üst üste Ankara’da oynayacağımız 4 maçlık kritik periyodun ilk maçı.

Pazar 14:00’te.

• 3 puan
  • Beraberlik
  • Bize yine hüsran

0 oylayan

Ankara’daki bu maçlardan puan çıkramazsak resmen kapayalım dükkanı kaba tabirle.

Bu maçın özelinde kalecimiz Hopf’da kötü savunmamanın etkisiyle çok goller yemeye başladı. Stoperde sakatlıktan yeni çıkan Lucas’mı olur Ndiaye’mi bilmiyorum. İleri uç içinde aynısı geçerli Muriç’mi olur Skuletiç’mi hoca karar verecek. Orta sahaya hiç değinmiyorum. Khalili banko. (!!!)Sezon başından beri kadro istikararımız yok. Kayseri ligde 4. sırada iyi gidiyorlar. Bu maçı oyuncularımızın üstün mücadelesi ile kazanabiliriz. Kazanmayı istersek.

Serdar’ın sakatlığı, Rantie’nin kadro dışı kalması sonrasında kalan kadroyla alınacak her puan mucizedir! Bu maçta mağlup olmaya çok yakın tarafız. 11 kişi şuursuzca savunma yapar, şans da yanımızda olursa bir puanı alırız. Başakşehir ve Beşiktaş maçlarındaki hikayelerin tekrarı artık çok daha zor. Bu arada Ümit Özat’ın sözde gazeteci, tasmalı bir köpeği var, GS maçından sonra Twitter’da “gençlerbirliği özat’ı haksız yere gönderdikten sonra mahalle takımı gibi olmuş” diye havlıyordu. Buradan Özat’a ve sevenlerine sesleniyorum: sahadaki her beceriksizliğimizden, yediğimiz her golden, aldığımız her mağlubiyetten sonra Özat ‘a selamlarımı gönderiyorum, tabi kendime has üslup ve onun için özel dizayn edilmiş cümlelerle! Bugünümüzde katkısı büyük, asla unutmayacağız!

Hakem: Fırat Aydınus

ben arkadaşlarım gibi bir puana razı olmak istemiyorum… kesin almamız gereken bi maç… alamazsak yandık…
ara iyicene açılacak demektir aksi durumda… o zamanda zaten transferin zor olduğu ara dönemde ne kadar transfer yapacağız ki açılan bu arayı kapatalım…
devre arasına kadar bundan sonraki bütün maçlarımıza bu gözle bakarsak doğru yapmış oluruz. ama öyle ama böyle düşme grubundan düşmememiz lazım. ardından devre arasında yapılacak münümüm 8 kaliteli ayakla ligde kalmayı garantileyebiliriz…

yada…
tff birinci ligde ligde hacettepeyle birleşip, bu defa tarnsfer yapmadan kulüp imkanlarını optimum değerlendirebilecek kurumsal bir yapıyla küllerimizden yeniden doğmayı seçebiliriz…
başka yolu yok…

abi ben alternatif yazdığın senaryonun daha hayırlı olacağını düşünüyorum.

aklın yolu bir…
bunu asaş gençlerbirliği eşi benzeri görülmemiş bir biçimde çıkarken önermiştik. hatırlayan olduysa…
hani şu skoko ve el sakayı onlara verip, gençlerbirliğini düşürme meselesi… tabi ozamanlar avrupada fırtına gibi estiğimiz için oldukça abuk sabuk bir fikir olarak kaldı forumumuzda ama bu yapılanmanın hakkı budur… aksine kör inatta ısrar etmek, çok zaman ve çok para kaybettirir…
benden söylemesi…

Şu maça radikal bir değişiklikle mesela 3-5-2 ile ve merkez orta saha hem top yapan hem ısıran tarzsa bir kadroyla çıksak keşke. Özat a sövdük sonsuza kadar da bize bu periyotu yaşatan baş müsebbip (Cavcav ile beraber) olduğu için söveceğiz ama geçen sene onun Konya maçından önce yaptığı sürpriz taktik esmrksel hamlenin bir benzerini de Bakkal’dan görmek istiyorum. Hazır zeki yavru yokken.

o taktiksel hamleyi yaparken elinde serdar ve aydın vardı. bugün elinde bunlar yok, ancak iki forvetle muric ve skuletic’i aynı anda oynatma sürprizi gelebilir. o da işte o bölgedeki fiziksel gücümüzü arttırmaktan başka ne işe yarar bilemiyorum.

Maçtan önce kaptanlar ahmet ve Uğuru çağırıp olayın ciddiyetini anlatmak lazım bence durum iyiden iyiye kötüye gidiyor
Konyanın ve inşallah Osmanlının puan kaybettiği haftada zekininde olmamasının moraliyle alacağımız bi galibiyet süper olur
Kaybedersekte iyi tarafından bakarsak bakkalın kalma ihtimali sıfıra inecek bu takıma acilen Ersun biraz hayal olurda en azından hikmet Karaman gibi hucümcu bir hoca şart

Biz bu oyunla bu kadroyla mayıs ayını zor görürüz.

Kazanmamız gereken bir maçtı. Kaybettik.

Yediğimiz ikinci gol tam rezildi. Murat Cavcav ve Özat’ın eseri olan takım kadromuz lig için yetersiz. Her maç sonu aynı şeyleri konuşuyoruz. Mert’in oynaması gelecek için umut verdi. Çöp yabancı transfer yapacağımıza gençlerimizi kazansak çok daha iyi. Olaya bu açıdan da bakıyorum.

İşler çok kötü, devre arası sağlam transferler yapılmalı.

ümit özat’a tek laf etmeyip, dünkü maçtan sonra tribünde mesut bakkala “bu takım niye oynamıyor” diyenler, Malatya maçında herkesten önce yönetim istifa diye bağırıp bu maçta “yönetim istifa” tezahüratlarına özellikle katılmayanlar, takımın ne durumda olduğunu bilmiyormuş gibi 6 maçlık galibiyet serisi bekliyorum diyen başkan, o başkanın yaptığı saçmalıklara destek olmakta birbiriyle yarışan divan kurulunun statükocu bazı üyeleri ve eski futbolcular derneği… müstahak diyorum bazen bu camiaya…

Takımın şu anki kadro yapısında bu düzende olabilecek maksimuma yakın sonuç bu. İlk yarının son 4 maçında radikal bir şeyler yapmak lazım. Takımın en zayıf yeri orta saha. İkinci topları alamıyoruz, kaleye korkusuzca gidemiyoruz. Ortadan hiç bir atak girişimimiz yok. Eldeki orta sahalarla bu iş olmaz. Yeni orta saha yaratmamız lazım. Benim üç adayım var. Ahmet Oğuz, Uğur ve Vedat. 4-2-3-1 düzeninde A.Oğuz ve Uğur’u defansın önünde, Vedat’ı da forvet arkasında, gerektiğinde santraforu çiftleyen pozisyonda kullanabiliriz. Evet pozisyon almada zorlanabiliriz ama en azında iki çabuk oyuncuyla ikili mücadelelerde üstünlük kazanabiliriz. Ahmet’in dripling özelliğini kullanabiliriz. Skuletic ve Vedat’a atacağımız uzun topların reboundlarını alabiriz. Eldeki yedek sağbek ve solbek yedeklerimiz bizi idare eder. Evet risk ama bu riskleri almamız lazım, şapkadan bir tavşan bulmamız lazım bir şekilde.

1 Beğeni