2018-19 TFF 1. Lig 24. Hafta / A. Afyonspor - Gençlerbirliği

3 Mart Pazar, 2019
Saat: 19:00

Stat: Zafer Stadı / Afyon

• Kazanırız
  • Berabere kalırız
  • Kaybederiz

0 oylayanlar

yarış yeniden başlıyor… 24 hafta boşuna yoruluk demek oluyor buda…

şimdi:
takımın koşu mesafelerinin yüksek olduğu yönündeki hocanın söylemlerini anlamamıştım ama bir kaç maçını izledikten sonra diyorum ki: hoca haklı…
ama o bahsettiği koşu mesafesi değil, yer değiştirme toplam uzunluğu…

takım halinde hareket ediyoruz. doğru ama yavaş hareket ediyoruz… ileri doğru komple çıkıyoruz, bu lig için yabana atılmaz bir tekniği yüksek kadromuz var… ileride güzel işler çıkarıyoruz… stancu’nun parlaması bu yüzdendir…
geriye de takım halinde dönüyoruz… ama yavaş dönüyoruz… dönememiş olsak koşu mesafelerimiz yüksek çıkmaz…

bu bahsettiğim yer değiştirme toplam uzunluğu olarak doğru da; bunun içinde depar yok, ani atak ve hızlı geriye koşu yok… geriye de toplu halde dönüyoruz ama rakip bizden önce kalemize gelmiş oluyor…
defans oyuncularımızın hızlı çıkan ve çabuk top çeviren takımlara karşı naçar kalması bu yüzden…

hücum yönüne göre beklerimiz ve başta sese olmak üzere orta saha oyuncularımız tamamı hücuma katkı veriyor… her gittiğimiz topu atsaydık burada ne işimiz vardı?. haliyle kaptırılan toplarda geriye dönüş yavaş olduğu için sağlam oyunculardan kurulu defansımızdan bu kadar işte… hiç kimseden yapamayacağı birşeyi isteyemeyiz…

svegili serkan ileri çıktığı zaman arkasında boşluk bırakmayan bir bek arıyor ama o tip bir bek oyuncusunu real madrid de arıyor… 500 milyon€ 'yu gözden çıkarmış… bulursanız haber verin… sınırsız çay…
bizde yolumuzu bulak…

defans bloğumuzla orta sahanın kopukluğuna tek çare -hocayı veya başkanı oynatamadığımız için- takım içindeki santraf oynayabilen, 6 numaraya benzeyen tek oyuncumuz bekir yılmaz…
hocanın ne yapıp edip bu oyuncumuza bu görevi yaptırması lazım… yoksa işler kötüye gidiyor… mesele kızışmaya başladı herkes canla başla yani çabuk oynamaya başladı…

lütfen tikat…
2002 - 2003 sezonundaki ersun yanal futbolunun bu lige uygulanmış yavaş versiyonu gibi…
o zamnalarda en büyük serzenişimiz ne üzerineydi?. santroforumuz yok, diyorduk…
bakın şimdi var ve kalabalık giden ekibimiz semeresini alıyor… sorun gene aynı, geriye gelmek sıkıyor bizi…
vay beee… 15 yıl önce haklıymışız…

1 Beğeni

Afyon’a deplase olan var mı?
Muğla’dan gidip gitmeme konusunda kararsız kaldım.
Destek lazım ama son haftalarda biraz tadı kaçtı gibi işin…

Afyon maçında bilet de 1 lira olmuş.
Biraz daha ucuzlasa gitmeyi düşünüyorum ciddi ciddi :slight_smile:

Abi ben gidecem bir aksilik çıkmazsa.

Selçuk iyileşince orta sahamız biraz toparlandı gibi. Ahmet İlhan da son maçta çok iştahlı oynadı.
Ayrıca Mert de iyileşti ve kale önünde boyuyla, fizik gücüyle, mücadele azmiyle Claro’nun yükünü hafifletti. Sese’nin ara paslarıyla buluşan Stancu en az 2 tane yazar diye düşünüyorum. İlerleyen dakikalarda Rahmi de girer hatta belki Berat da…
Kazanacağımız bir maç.

2 Beğeni

yaşıtları teknik direktörlük kursuna giden, rekor top kaybıyla oynayan, statik orta saha oyuncumuz selçuk ne kadar kaykı sağlayabilir ki?.
diğer köy takımları canla başla oynamaya başladılar, rahmi ve beratın yavaş yavaş orta sahaya hazırlanması gerekir…

ileri yıkılan oyun anlayışımızda topun kaptırıldığı anda geriye hızlı koşu atabilen oyuncuların lazım olduğu dönemlere geldik… bu kadro bunu yapamaz…
gençlere şans şimdi değil de ne zaman?..

1 Beğeni

Yine yol göründü

2 Beğeni

Biraz önce Ankaragücü’nün Antalyaspor’u deplasmanda 4-2 yendiği maçı izledim. Müthiş bir sonuç. Bravo Ankaragücü! Demek ki ara transferde de düşük maliyetli ve iyi bir takım kurulabilirmiş. Yeter ki aldığınız futbolcular sahada iştahla oynasınlar, iyi anlaşıp organize olsunlar ve iyi futbolcu olduklarını göstersinler. Yenilerden ilk 11’de tam yedi futbolcu: Kitsiou, Pazdan, Kulusiç, Boyd, Canteros, Sacko ve Orgill… Eskilerden Altay, Sedat, Dje Dje ve Pinto… İlk golde Canteros’un defansın arkasına attığı pası alan Orgill’in güzel bir gol atması, ikinci golde Pinto’nun defans arkasına attığı pası alan Boyd’un ceza sahasına dalıp topu boş kaleye göndermesi ve Orgill’in tamamlaması… Bu goller biraz bizim Ümraniyespor maçında ofsayt kararıyla sayılmayan iki golümüze benziyor. Aradaki tek fark bizim futbolcularımızın kıl payı ofsayta düşmesi, Ankaragüçlü futbolcuların ise kıl payı ofsayttan kurtulması… Saniyede yaklaşık sekiz metre hızla hareketlenmiş futbolcuya pası zamanında atamadığımız, belki de saniyenin yarısı kadar bir zaman geciktiğimiz için attığımız iki güzel gol ofsayt olarak değerlendirildi. İşte bunlara dikkat etmemiz lazım. Emeklerin boşa gitmemesi için derinlemesine atılan paslarda ve kesilen ortalarda bilinçli olmamız ve zamanlamayı çok iyi yapmamız lazım.

İnşallah bu pazar akşamı biz de Afjet Afyonspor deplasmanından güzel bir galibiyetle döneriz.

yıllarca oyuncu takip edip, ince eleyip, ailesini bile araştırıp, yinede yanlış transferler yapan kulüplerimiz ortadayken, neyin değiştiğini kimsenin açıklayamadığı üzere transfer tahtası son gün açıldı… son iki saatte açılanlarda var…

bu kadar kısa sürede bu kadar isabetli çok sayıda transferi yapabilecek durumdaydılar da; şimdiye kadar ne işleri vardı burada dimi ama?.
bravo ziraat bankasına iyi oldu da çiftçiye vermedi, biat eden kulüplere verdi kredileri… çünkü bizler yemesekde olur ama maç izleyip hoplamaktan geri duramayız…
bravo o menejerlik firmasına ki; eksik yerleri ve o yerlerin doğru isimlerini bir günde toparlayabildi…
o kadar doğru noktaya transferi takip etmeyi bıraktım bakın… o kadar transferin sözleşmesini hazırlamak ve imza altına almak için bile bir günlük zaman dilimi yetmiyor…
boşverin bunları hoplamaya devam… bizim hoplamamız lazım… hoplat bizi hoplat…
erkekler stadlara hoplamaya, kadınlar tv’lere dizi, yarışma, evlilik programları izlemeye… ağlamaya… ağlat bizi ağlat…

Sakin olup şuurlu oynarsak rahatla alabileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Necdet Abi Ankaragücü bu sene başından beri neredeyse 20 yabancı transfer etti, hepsinden de verim aldı maşallah. biz ■■■■■■■■■ döneminde 20 civarında yabancı transfer ettik, hiçbirinden verim alamadık. söyleyeceklerim bu kadar.

1 Beğeni

“Bu kulüpten Geremi’ler gitti. Kulusiç kim arkadaş?”

“Hahaha! Bir sezonda kaç gol atmış Muriç?”

Bir sezon sonra onlar Süper Ligde, biz alt ligde… Bu arada geçen sezon Giresunspor ara transferde eski futbolcusu Muriç’e talip olmuş. Bizimkilerin Muriç’e kiralık değil de bonservisi ile birlikte vermek istemesi bu transferin gerçekleşmesine engel olmuş. Nitekim o dönemde Muriç’i bonservisi ile birlikte Çaykur Rizespor’a verip kurtulduk! Şaka gibi… :blush:

Bu arada geçen sezon büyük ümitlerle Fransa’dan transfer ettiğimiz Diallo Guidileye bu ara transferde futbolcularına para ödeyemeyen ve iki saat kala transfer yasağını kaldıran Elazığspor’a transfer oldu ve dün Denizlispor maçında oynadı. Geçen sezon nasıl küme düştüğümüzü / düşürüldüğümüzü gösteren görüntülerden biri… Söyleyeceklerim bu kadar Serkancığım. :blush:

42.dakikada Genclerbirligi umutsuz goruntusu vermekten uzak.

Afyon cok iyi firsat yakaladi cok sukur pas yerine acisini cabuk daraltan Emrullahi hedef aldi nefes aldik.

Ikinci yari bu oyunla tek puan ikramiye…

Kötünün de kötüsünü oynuyoruz. Gol yememiş olmamız mucize şu devrede

Su Tombitosun Sakat ve en iyi formundan uzak oldugu icin ucuza aldik , eski formunda olsa 2 milyon Euro luk oyuncu dedigi Diallomu bu??

Tek başıma da kalsam beraberlik demişim. Ve şimdi de diyorumki Altay maçında mağlubiyete hazır olun. Altay gümbür gümbür geliyor. Bu devrenin ilk 3 takimindan biri.

1 Beğeni

Maçın kısa özeti: Afjet Afyonspor, zayıf rakibi Gençlerbirliği karşısında yakaladığı gol fırsatlarını değerlendiremeyince maç 0-0 sona erdi.

Neyse ikinci yarının ilk dört haftasında dört yenilgi, sonraki iki haftada iki galibiyet, son haftada da bir beraberlik ve 7 maçta 7 puanla çok şükür kötü günleri geride bıraktık.

1 Beğeni

Bu futbolcular ve bu oyunla bundan sonra ne yapacağız? Bakalım amcamız ne demiş?

1 Beğeni

Oynanan top top değil.
Hocanın maç içi hamlesi ya yok ya da çok geç ve anlamsız.
Belki ben çok büyütmüş olabilirim hocayı gözümde.
Ama takım cidden tecrübeli ve 1. Lige göre kaliteli.
Bu durumda iken 1 puana sevinmek beni üzüyor.
Buna üzülen azınlıktayım galiba…

1 Beğeni