2018-19 TFF 1. Lig 29. Hafta / Gençlerbirliği - Balıkesirspor Baltok

Ben her hafta 1-0 gerilimine mahkum muyum?
Bu maç iyi oynadık, genel olarak takım da çok iyi.
Ancak son vuruş beceriksizliği bizde sezon başından beri düzelmeyen yara.
Ve bu yara her hafta kanamaya devam ediyor…
Kaldı son bir maç.
İstanbul maçını da alırsak tepeye ulaştık demektir.
Sonra boşa da atsak imeriz aşağıya…

1 Beğeni

Haftaya 3 oyuncumuz cezalıymış. Ahmet Oğuz ve Yasin İstanbulspor maçında yoklar 3. kim acaba.
Çok gol kaçırdık. Net pozisyonları harcadıktan sonra penaltıdan bulduğumuz gol imdadımıza yetişti.

1 Beğeni

Şükürler olsun bu maçı da kayıpsız atlattık ve üçüncü Hatayspor ile 7 puanlık farkı korumuş olduk. Tek farklı bir galibiyet daha… Penaltı golümüz olmasa Hatayspor ile fark 5’e inecekti. Her zaman olduğu gibi 3 puana seviniyoruz. Oyunumuz hâlâ iyi ve tatmin edici değil. İnşallah İstanbulspor maçını da kayıpsız atlatıp Kardemir Karabükspor maçına 64 puanla çıkma şansını yakalarız.

Bu arada Balkes ile ikili averajda geride kaldık. :blush:

Bu arada maçtan önce bizim babadostu ve Umut ile birlikte, Bülent Atlas ve Orhan Kemal Erkılıç’ın sunduğu Klasspor canlı yayınını sabote eden bir eylem gerçekleştirdik. Sonra Kubilay da eyleme katıldı. Mahkemeye verseler haklılar… :blush:

2 Beğeni

Jailton: Bizim takım için çok çok önemli bir oyuncu. Son 3-4 haftadır çok formda. Herkesin sağına soluna baktığı bir takımda, ileriye bakan ve dikine giden yegane oyuncumuz belki de.

Stancu: Dün belki girdiği pozisyonları alışık olmadığımız şekilde harcadı ama Stancu’nun olmadığı bir kadroyla da pozisyona giremediğimiz aşikar.

Berat: Çok yakışıyor bu forma ona. Umarım önümüzdeki her hafta daha fazla şans bulur.

Haftaya klasik geri dörtlümüze dönüp (ahmet olmasa da), oyunu iyi tutup, kontralara dikkat edip, İstanbulspor maçından da 3 puanı alacağız umarım.

1 Beğeni

Girdiğimiz pozisyon sayısı / verdiğimiz pozisyon sayısı olarak bakıldığında, yüksek bir orana ulaştığımız maç oldu. Daha becerikli olabilirdik. İlk yarıda Jailton’un ve Sese’nin boş kaleye yuvarlayamadıkları iki pozisyon dışında, ikinci yarı stancu ile iki, Nadir ile iki net pozisyondan daha golü çıkaramadık. Son vuruş konusunda beceriksiz bir akşamı geride bıraktık.

Takımın iyi futbol oynayamadığı eleştirilerine katılmıyorum. Oyun organizasyonumuzun en önemli parçaları, geriden topla çok becerikli olan Claro ve Mert ile gol ve asist olarak birçok forvet oyuncusundan bile fazla katkı yapan Alper’in, bugün oynamadıklarını hatırlatmak lazım. Ligde hiçbir takım, hiçbir başka takıma karşı ezici bir üstünlük kuramıyor zaten. Ya çok ekstra işler başaracak bir teknik ekiple, bambaşka seviyede bir teknik akılla oynayacaksınız, ya da şu anda olduğu gibi mücadele ederek ve her maçta zorlanarak kazanacaksınız. Birincisi olmadığı için, ikincisine şükrediyoruz. Sonuçta sezon başından beri kazanma kararlılığında olan, bu kararlılığı ve duruşu geride kalan 29 haftada sahaya en iyi yansıtan takım biziz. Adanademirspor gibi, Gazişehir gibi takımlar varlık içinde ve kadro derinliklerine rağmen bu duruşu gösteremediler. O nedenle takımın futbolu ile ilgili sızlanmaları, sezon başında takımı bu ligin çok üstünde gören anlayışın kötü mirası olarak görüyorum. Bütün bir sezonun orta sahanın göbeğindeki üç pozisyon (6,8,10) için dört alternatifle (bekir, sese, yasin, Selçuk) oynamış bir takımız. Çok da büyütmeyelim kendimizi…

İbrahim hoca geldiğinden beri 5 maçta 1 gol yemişiz, İbrahim Hoca gelmeden önceki 5 maçta 7 gol yemiştik. Yani İbrahim Hoca geldiği gün itibariyle en büyük sorunumuz çok kolay gol yememizdi. İlk maçı olan Altay maçı dışında, kalemizde büyük tehlike yaşadığımızı bile çok hatırlamıyorum. O yüzden hoca değişikliğinin bir şey değiştirmediği eleştirilerine de katılmıyorum. Hiçbir teknik adamın elinde sihirli değnek yok denilir ya hep, adamın elinde sihirli değnek varmış gibi gol yeme sorunumuzu çözmüş. Gol atma, oyuna hükmetme becerisi ise gerçekten sihirli değnekten bile ötesini istiyor. Ona rağmen, akan oyunda daha çok pozisyona girdiğimizi, daha çok şut şansı bulduğumuzu görüyorum ben. Berat’ın iİbrahim Hoca’dan sonra daha çok sahada görünmesi de, Hocanın hanesine artı(+) yazar! İbrahim Hoca ile ilgili yapacağım en büyük eleştiri oyuncu değişiklikleri tercihidir.

Hakeme de bulaşmak istiyorum. Penaltı kararı sonrası Balıkesirspor’lu oyuncuların yoğun ve ısrarlı itirazları nedeniyle üç dakika penaltı attıramamış, sonrasında da karşılıklı birer kart göstermiş bir hakemin, hakemlik lisansı taşıması bile utanç verici. Ey Alper Ulusoy, bundan sonra hayatının her alanında, dün bize gösterdiğin sarı kartlar kadar basit sarı kartlar görürsün umarım! bu da taraftar bedduası işte

6 Beğeni

Statta söylemek isteyip de söyleyemediğim tezahüratı burada yazılı olarak ifade edeyim de içimde kalmasın: "NEREYE KADAAR, NEREYE KADAR… BİR SIFIR BİR SIFIR NEREYE KADAR! NEREYE KADAAR, NEREYE KADAR… BİR SIFIR BİR SIFIR NEREYE KADAR! "

Hocadan ve futbolculardan şöyle bir cevap geliyormuş: “ÇIKANA KADAAR ÇIKANA KADAR… ŞAMPİYON OLUP SÜPER LİGE ÇIKANA KADAR! ÇIKANA KADAAR ÇIKANA KADAR… ŞAMPİYON OLUP SÜPER LİGE ÇIKANA KADAR!”

2 Beğeni

Kendi Adıma içimi saçma bir iyimserlik kapladı
Süper ligteyiz artık.

İstanbulspor maçını da 1-0 kazanırsak beraber söyleyelim Necdet abi.