2019-2020 Kayserispor-Gençlerbirliği

Pek çok otoriteye göre kesin düştü denilen iki takımdan ilki ile oynuyoruz. Muhtemelen rakibimizin matematiksel olarak olmasa da son şansı. eğer bu maçı kaybederlerse muhtemelen diğer maçlara zaten düştük havasında çıkarlar. Bizim ise alacağımız puan kümede kalmaya 3 puansa meşhur 8. lik hedefine yonlendirir. seyirci avntajının da bizde olduğu maçtan stancunun golleriyle galibiyet bekliyorum diyerek… sözü pandemi süresince sessiz kalan ahaliye bırakıyorum

1 Beğeni

Bence Kayserispor henüz küme düşmedi ancak bizim maçı kaybederlerse, küme düşecekler.
İki farklı Kayserispor olabilir karşımızda, saha motivasyonu çok önemli olacak.

1. Ligde kalma şansını sürdürmek isteyen ve bu uğurda her ne olursa olsun bu maçı almak için sahaya çıkan Kayserispor.

2. Bir sezonluk sıkıntıların ardından, “ulan ne olacaksa olsun, bıktık sürekli dert dert” diye sahaya çıkan bir kaysersipor.

Geçen haftaki Fenerbahçe maçını 3 dakikada yedikleri iki golle kaybettikleri için 2. kayserispor’u daha muhtemel görüyorum.

Biz bu maçı kazanırsak kesinlikle ligde kalacağımızı göstermiş oluruz. Kazanamazsak bile kaybetmememiz gereken bir maç… Bu işi bir an önce bitirmemiz, 36-37 puanı mümkün olduğunca çabuk görmemiz gerekiyor.

Muhtemel 11 tahminimi de yapıp kapatayım.
Kalede Nordfeldt,
Sağ bek Ahmet Oğuz, Stoperler Arda ve Zargo Toure, sol bek Halil İbo
Orta Saha: Yasin, Fabri, Berat (Mats)
Hücum: Sio, Candeias, Stancu

Formsuz Sese’nin kenarda olması gerektiğini düşünüyorum.
Teknik taktik meseleleri forumda yeniden açtığı için sevgili Uğur Katırcı’ya da sonsuz teşekkür.

1 Beğeni

Bence maçı sakin kalabilirsek rahat kazanırız, biz iyi olduğumuz için değil Kayseri çok kötü olduğu için. Mensahtan başka etkili oyuncuları yok, geçen haftaki eksik oyuncuları ne katkı verir bilmiyorum.

1 Beğeni

Eryaman’da oynadığımız ilk maçta Stancu çok gol kaçırmıştı ama galibiyet golünü de yine Stancu atmıştı. Bazı oyuncuların bazı takımlara karşı gol şansı vardır. Gol şansının uzun bir aradan sonra takımda yerini alan Stancu’dan yana olmasını ve Kayserispor’a karşı goller atmasını bekliyorum.
Yine ilk maçın unutulmazlarından biri de 15 yaşındaki Emre Demir’in bize attığı goldü.
Benim bu maçtan beklentim üç puanı alacağımız yönünde.

1 Beğeni

Tam anlamıyla 6 puanlık çok zor bir maç. Kayseri’nin son şansı olduğu için maça tüm gücüyle asılacaklar. Onun için rakibimizi küçümsemememiz gerekiyor. Çok dikkatli ve soğukkanlı bir şekilde sakin olup şuurlu oynamalıyız. İnşallah kazanırız.

Kayserispor ilk 15 dakikada 3 gol kaçırdı. Defansımız evlere şenlik. Sanki geçen haftanın tekrarı gibi.

1 Beğeni

Maalesef 35. dakikada gol yedik ve 1-0 yenik durumdayız. Kötü oynuyoruz.

Maalesef 89. dakikada 2-0 yenik duruma düştük.

2-0 yenildik. Küme düşme hattından uzaklaşamadık. Kayserispor da aldığı bu galibiyetle kümede kalma mücadelesine dahil oldu.

Geçen hafta Konyaspor’u yenince, anlaşılan bizim için lig bitti zannedip rehavete kapılmışız.
Oynanan oyun bunu açıkça gösterdi.
Rahat bir nefes almak bize haram

1 Beğeni

Bişey değil Serkan kardeş de keşke değseydi yazdıklarımıza. takımın bu şekilde oluşu üzüntü verici. yenilmek önemli değilde gücü sınırlı olan bir takıma hiç direnememek tüm maçı 2- 3 yarım pozisyonla bitirmek üzücü

ligin ilk 6 hatta biraz zorlarsak ilk 8 takımı geri kalanlardan oldukça güçlü. güçlü olmalarının sebebi kendi kalitelerinden cok son 8 in önceki yıllara oranlada çok zayıf olması. anlasılan küme düşme yarısı hiç kopmadan son haftaya kadar devam edecek ve malesef 7 maçın 4 ü ilk 8 le. o yuzden mutlaka kasımpaşa ve malatya maçlarından en az 4 puan çıkarmalıyız

1 Beğeni

Kasımpaşa Fener’i 2-0 yendi, Konyaspor-Sivassspor maçı, Konyaspor 2-1 galip durumdayken Sivasspor’un 90+1’de attığı golle 2-2 bitti. Küme düşme hattı ile aramızda 4 puan var. Durum ciddi…

Hocanın çıkardığı kadro çok beceriksiz bir orta saha kurgusuydu. Topu rakibe verdik ve başımıza geleceklere razı olduk. Geçen hafta aynı filmi izlemiştik aslında, Konyaspor biraz becerikli olsa 3-4 olacak maçı 2-1 kazandık. İki hafta çıkan kadrolarda ofans-defans dengesi kurulamadığı için, oyuna ortak olamıyoruz. Umarım Hamza Hoca gerekli dersi çıkarır ve tekrar tartışılır hale gelen imajını kurtarır Kasımpaşa maçında…