21/22 1. Hafta Gençlerbirliği - Eyüpspor

1 Beğeni

Nasıl bir başlangıç yapacağımız her kes için merak konusu.
Biz taraftar olarak tribündeki yerimizi alarak maç boyu takımı ateşlemeye çalışacağız.
Umarım Stancu formsuzdur ve oynamaz. Bizim golcümüz Lima ise tam da bu ligin adamı olduğunu gösterse iyi olur. Yoksa yıllık 420 bin Avro garanti para boşa gidecek.

1 Beğeni

420 bin avro gerçek mi. bu ligin adamı olsa da fazla para

1 Beğeni

Diaspora Keçileri merakla canlı yayın haberi bekliyor TRT’den… Maçın dicitürk’te verileceği kesin ama bir ihtimal TRT de yayınlayacak. Anlaşılan son dakika belli olacak.

2 Beğeni

Lima malum geçtiğimiz sezon ortasında geldi. Getiren kim? Murat Cavcav …
Murat Cavcav yönetimi 420 bin Avroya anlaşmıştı.
Lima’nın bu sezon hazırlık maçlarında dahi gol atamaması sezon için bir fikir veriyor.

1 Beğeni

mac eyup un sahasinda oynaniyor sanki her hakem insiyatifi eyup lehine

1 Beğeni

Maç öncesi umutlarımız Umut’un ilk yarım saatte bulduğu 2 golle bulut olup uçtu. lig maçında olduğumuz da bu gollerden sonra aklımıza geldi. ilk yarının son 20 dakikası oyunda dengeyi kurduk ama Sandro Lima ve Lualua’nın ezdiği toplar yüzünden organize bir atak geliştiremedik. İkinci yarıya da istekli başladık Rahmetullah bence sahanın en iyisiydi. Oyunda kaldığı 75 dakikada sahada basmadık yer bırakmadı. Kerim Avcı’nın golü ile umutlarımız tekrar yeşerdi. ama Eyüpspor maçı bırakmadı ve 3. golü yedik. maç boyunca saç yolduran Sandro’nun golünün hemen ardından yediğimiz gol ise evlere şenlikti. Eyüpspor maça daha iyi hazırlanmış bir görüntü çizdi. daha organizeydiler. Bizde ise Rahmetullah dışında göze batan bir oyuncu olmamasının yanında defansta yaptığımız bireysel basit hatalar kalemizde 4 gol görmemize sebep oldu. daha ligin başı enseyi karartmayalım. takımın potansiyeli var. ama bence Sandro ile bu iş yürümez

2 Beğeni

Takım tam oturmamış daha. İlk 5 haftayı ne kadar az kayıpla atlatirsak o kadar iyi. Defans komple yenilenmiş, stoperler birbirine yabancı. Kula biraz yavaş gibi geldi. Arda keskin sirke kıvamında.
Ancak genel olarak takımın teknik kalitesini beğendim. Uyum ve kondisyon problemleri çözülürse rahat maçlar izleriz.
Bu sene Rahmetullah in yılı olabilir, yeter ki özgüveni kaybolmasın.

2 Beğeni

Maçtan önce;
"Umarım Stancu formsuzdur ve oynamaz. " demiştim ama 38 yaşındaki Umut Bulut’u unutmuşum.
Hele 27 dakika içinde 2 gol atacağına hiç ihtimal vermemiştim.
Takım olduğumuz gün daha iyi sonuçlar alacağımız kesin.
Bana göre Rahmi bizim takımın en iyisiydi. Umarım böyle devam eder.
Tribünü özlemişim ama daha dolu ve canlı bir tribünü …
Maraton ve kale arkası neredeyse boştu. Kapalı VİP en kalabalık olan tribündü.
Bizim çekirdekçi olduğumuzu çekirdek satan dayı da anlamış olacak ki, ikide bir önümüze gelip
ÇEKİRDEEEK ! diye bağırdı.

1 Beğeni

Galibiyetle başlamak istiyorduk ama maalesef yenildik ve üzüldük. Ama en azından iki gol bulduk, Lima gol attı. Beraberliğe yaklaştığımız anlar oldu. Rahmetullah, Dimitro, Lua Lua gibi futbolcularımız iyi durumdalar. Futbolcularımız biraz ürkek bir görüntü veriyor. Hazır olmayan futbolcular var. Lige alışıp ürkekliği üzerimizden attığımızda, daha hırslı, daha cesur, daha sakin ve şuurlu oynamaya başladığımızda daha iyi sonuçlar alabiliriz. Zaten bir yeniden yapılanma dönemindeyiz, beklentimizi yüksek tutmamamız lazım.

1 Beğeni

Ben tribünler için çok üzüldüm. Ankara seyircisi maça kupa maçı muamelesi yapmıştı!

1 Beğeni

1.ligin kabiliyetsiz/taraftarın etkisindeki/art niyetli hakemlerine de belediye yöneticilerine karşı mücade edilen sert bir lig bu lig. Sadece alt yapı ile mücade etmemiz mümkün değil.

İllaki takıma (junior cavcav ın boşalttığı kasanın durumu da bildiğimiz için en azından) 1 veya 2 tecrübeli top yapan ve gol atan amiyane tabirle ‘kaşar topçu’ gerekiyor.
(Bknz. 12. Haftaya kadar yenilgi görmediğimiz sezon nobre, selçuk, ahmet ilhan, hakan, sesse)
Bu takviyeler ile Rahmi de Ömürcan da İlker de Gökhan da kendini ispatlar hem de düşmemeye değil ilk 6 için mücadele ederiz.

Eyüpspor kaşar topçularının “tecrübe” siyle yendi bizi maalesef. Atıp yatıp 3 puanı alıp gitme idi planları. Maçın daha 42 dakikasında td leri topçularına bağırıyordu. Haydi maç bitiyor diye! Gençlerimiz maçta bir şekilde geriden gelmeye çalıştı ama skora engel olamadılar 2-4… Sağlık olsun. Bu takım oturunca biraz takviye ile de ilk 6da bitirecek bu sevimsiz ligi! Haydi Gençler!

1 Beğeni

Maçtan gelince kızım skoru sordu. 2-4 yenildik dedim. niye üzülüyorsun yenildiğin maçta 2 gol atmışsın 6 gol izlemişsin dedi. bazen bu gözle bakmak lazım. takım beklediğimden daha iyi maçtan 2 0 da da 3-1 de de kopmamaları artı yonleri. uyum sorunları barız görünüyor. ancak pek cok oyuncumuzun kaitesi bu ligin ustunde. önemli bir sorunda takım da bizde bizi diğer takımların nasıl gördüğünü düşünmüyoruz. onların gözünde biz doğal şampiyonluk adayıyız ve ankarada pek çok takım bize karşi boyle oynayacak. hakemlerde bu ligde herzaman sertliğe prim tanır. eğer seyirci baskısı olmaz ise. bize düşende bunu sağlamak.
Whatsapp grubunda da bura dada bazı arkadaşlar takımın bu hali ile küme düsme adayı olduğunu düşünüyor. kesinlikle katılmıyorum. takım bu hali ile ilk 6 içinde veya zorlayacak seviyede. yönetimin işinin zor olduğunu biliyorum ancak yapılacak 2 takviye takımı farklı yerlere taşır. biri golcu olmak sartıyla ( bu arada eleştirdiğimiz forvet 1 gol 1 asistle maçı bitirdi. bu da ayrı bir sorun.) sözün özü ben takımı genel olarak beğendim. yönetime hocaya ve oyunculara yenilsek de teşekkürler

2 Beğeni

Rahmetullah acaba 76 da niçin çıkarıldı? Maç esnasında tam anlayamadım açıkçası. İleride rakibi bozuyordu üretkenliğiyle hareketlilik katıyordu.

10 tane 0-0 biten maç sayabilirim 2-4 yenildiğimiz bu maçın keyfini almadım.
Olacak bu takım. :+1: :muscle:

2 Beğeni

Rahmi’nin oyundan alınmasına tribünde yan yana maç izlediğimiz hemen herkes şaşırdı. Hele onun yerine savunmacı alınması şaşkınlığımızı daha da artırdı. Bu gün kulüpte işim vardı, Baki Mercimek 'le karşılaştım. Taç atışından gol yedik, savunmanın sol tarafı aksıyor dedim. “Doğru tespit” dedi ama önümüzdeki maçta göreceğiz bakalım önlem almışlar mı.

2 Beğeni

Lima nın gol attığını ben maç sonrası fark ettim :frowning: Çünkü daha adı okunurken golü yedik :smiley: :face_with_symbols_over_mouth:
Taç atışından yediğimize ek olarak Santradan kontra yiyen evrendeki ilk takım biz olabiliriz.
Ders çıkaralım ve defansi düzeltelim: biraz motivasyon, biraz transfer, kombine satışlarının artmasıyla tribün desteği ile büyük ivme kazanacak bu takım.

1 Beğeni