21/22 19. Hafta Bereket Sigorta'nın Ümraniyespor - Gençlerbirliği

image

1 Beğeni

Lualua dışında eksik oyuncumuz yok galiba. Ha bir de Eleke’nin ben oynamıyorum deme ihtimali var. Olsun onsuz da kazanmayı öğreniyoruz.
Metehan sanki “Ömürcan’ın yerine sağ bek oynarım hocam” dedi. Siz de duydunuz mu.
Devre arasına moraller yüksek girmek istiyorsak en az 1 puan almamız gerekir.

İstanbul’da yaşayan alkaralar bu maç sizden sorulur ona göre…

1 Beğeni

Bugüne kadar Ümraniye’yi zor da olsa yendik. Ümraniye takım olarak oturmuş, rahat bir takım. Ancak tüm takımlarda olduğu gibi onların da son haftalarda tüm maçları üç ihtimalli.
Son maçta attığımız ve yediğimiz gollerin 5 te 1 i kadarı olsun yeter.

2 Beğeni

Kazanırsak ilk 6’nın yanı sıra ilk 2 için de umutlanacağımız maç… Eskiden gazetelerdeki Spor Toto tahminlerinde, takımlar için fizik ve moral kondisyondan söz edilirdi. Örnek: “Falanca takım üç haftadır kazanıyor. Moral kondisyonu çok üst düzeyde. Ev sahibinin saha ve seyirci avantajına rağmen deplasman takımının bu maçı kazanma şansı yüksek. İki ihtimalli bir maç. Tahmin: 0 - 2…”

Takımdaki pozitif hava, maçlardaki oyunumuz ve performansımız bu maçı kazanabileceğimiz konusunda umutlandırıyor.

Son 13 maçta 25 puan (maç başına 2 puana yakın) toplamamıza rağmen ilk 4 maçta sadece 1 puan alabildiğimiz için ilk 2’ye girmemiz şimdilik zor görünüyor. İlk 2’ye girebilmek için sezonun tümünde 72 puan toplamak ve maç başına 2 puan ortalamasını tutturmak, bunun için de öncelikle Ümraniyespor’u yenip puanımızı 29’a çıkarmamız, ikinci yarıda da üstümüzdeki tüm rakipleri yenip 18 maçta en az 14 galibiyet, bir beraberlik ve en fazla 3 yenilgi alarak 43 puan toplamamız gerekiyor. Ümraniyespor ile birlikte ikinci yarıda üstümüzdeki takımları yenebilirsek ilk 2’ye girmek için maç başına 2 puan ortalaması biraz daha aşağıya düşebilir. O zaman birazcık daha yenilgi ve beraberlik hakkımız olabilir. Ama ilk 2’ye girecek puanın 68-69’un altında gerçekleşeceğini sanmıyorum.

Yine yükselmeye başladık, hadi hayırlısı… :blush:

2 Beğeni

rakip bir yandan ruzgar bir yandan ikinci yari greckinin bolca sut cekmesi lazim ruzgari arkasina alarak.

1 Beğeni

Ankaragücü’nün sahasında Keçiörengücü’nü 2-1 yenmesiyle ilk yarı tamamlanmış oldu. 18 maçta 26 puan (maç başına 1,44 puan) topladık. Düşme hattı 19 puanda kaldı. 27 puanlı altıncı ve yedinci İstanbulspor ve Samsunspor’un 1 puan gerisinde, düşme hattının 7 puan üzerinde dokuzuncu durumdayız. Üstümüzdeki 7 takımdan sadece 4 puan (maç başına 0,57 puan), aynı puanlı Adanaspor ve altımızdaki 11 takımdan ise 22 puan (maç başına 2 puan) aldık. Son 7’deki 6 takımı yendik ve 18 puan kazandık. Bu puanlar sayesinde ilk yarıyı iyi sayılabilecek bir yerde bitirmiş olduk. Düşme hattına uzaklıktan bu kadar söz etmem biraz itici gelebilir ama bana göre öncelikli hedefimiz ligde kalmak olmalı. Ligin ikinci yarısında ne olacağını kimse bilemez. Ne kadar uzak olursak o kadar iyi. Çünkü devam eden ciddi bir transfer yasağımız olduğu için takımı transferlerle takviye etmemiz çok zor görünüyor. Transferi geçtim, inşallah bir de puan silme cezasına maruz kalmayız. Ayrıca ikinci yarıda şampiyonluk ve ligde kalma mücadelesi çok kızışacak, puan adeta aslanın ağzında olacak. İkinci yarıda en az 18 puan (maç başına 1 puan) toplarsak ligde kalırız sanırım. İlk 6’ya girebilmek için de direkt rakiplerimizi ve altımızdaki takımları yenmemiz kaydıyla 30 puan yeterli olur gibi görünüyor. İlk yarı puan cetveline göre şimdilik direkt rakiplerimiz olarak görünen İstanbulspor, Tuzlaspor, Manisa FK, Altınordu, Boluspor ve Menemenspor ile deplasmanda, Samsunspor, Adanaspor ve Kocaelispor ile sahamızda, son 4’teki takımlardan ikisiyle sahamızda, ikisiyle de deplasmanda oynayacağız. İlk 5’te yer alan takımlardan Ümraniyespor, Ankaragücü, Erzurumspor ve Bandırmaspor ile sahamızda, Eyüp ile deplasmanda karşılaşacağız. İkinci yarıda daha da güçlenmelerini beklediğim bu 5 takımdan alabileceğimiz puanları ekstra olarak görüyorum. Bu takımlarla oynayacağımız 5 maçtan 15 puan alabilsek çok güzel olur ve tadından yenmez tabii. Ama stratejik bakımdan gerçekçi davranarak yoğunlaşmamız ve her birini final gibi oynayıp kazanmaya çalışmamız gereken maçlar ilk 6 mücadelesindeki direkt rakiplerimiz ve son 4 takımla olduğu için bu maçlar öncesinde cezalı futbolcumuz olmamasına dikkat etmeliyiz.

Bu akşam Keçiörengücü deplasmanda Ankaragücü karşısında 1-0 öne geçince sosyal medyada sevinen taraftar arkadaşlarımız olduğunu gördüm. Arkadaşlar, bu akşam Keçiörengücü kazansaydı düşme hattı 21 puana çıkacaktı ve düşme hattıyla aramızda sadece 5 puan kalacaktı. 5 puan nedir ki! Bir yenilgi, bir beraberlik… Üstelik 21 puanlı iki takımla da deplasmanda oynayacağız. Ben şahsen ilk 2’ye çok yakın olamadığımız sürece, ilk 6’ya girebilme umudumuzun devam etmesi ve düşme korkusu yaşamamak için ilk 5’teki takımların direkt rakiplerimizi ve düşme hattındaki takımları yenmelerini isterim.

1 Beğeni