21/22 23. Hafta: Gençlerbirliği - Ankaragücü

Eksik kadromuzla çok zor bir maç oynayacağız. İnşallah Antalya kampı takıma iyi gelmiş ve futbolcularımızın formu biraz yükselmiştir. Sahada çok gayretli olmalı ve uyumlu oynamaya çalışmalıyız.

Bursa kendi sahasında Altınordu’yu yenince düşme hattı puanı 23 oldu. Tuzla kendi sahasında Balıkesir’e yenildi ve 27 puanda kaldı. 19 puanlı Denizlispor ise kendi sahasında 60. dakikada 2-0 yenik durumda. Ligin ilk yarısında olduğu gibi birkaç maç galibiyet serisi yapabilirsek çok rahatlayacağız. Haydi Gençler!

Açıkçası bu maç Ankara derbisi olmasının dışında bir önem taşımıyor.
Bu kadar ilk 11 oyuncusunun oynamadığı bir maçtan galip ayrılmamız bence mucize olur.
1 puan bile zor ama takımdan umut kesilmez.

1 Beğeni

İlk yarıyı 1-0 yenik kapattık. Ayrıca bir de kırmızı kartla 10 kişi kaldık. Gayretli bilinçli ve uyumlu bir oyunumuz yok, zayıf ve uyumsuz bir takım durumundayız maalesef. İşimiz çok zor.

0-3 bitti. 5 haftadır yeniliyoruz. Düşme hattı bize yetişti.
Haftaya da yenilirsek panik başlar

1 Beğeni

Ankaragücü maçından çok umutlu değildim zaten. Puan cetvelinde bize yakın olan direkt rakiplerimizle yapacağımız maçları kazanırsak Adana ve Manisa yenilgilerine hayıflansam da Ümraniye, Eyüp ve Ankaragücü yenilgilerini çok büyük bir kayıp olarak görmeyeceğim. Ankaragücü, Altınordu, Samsun, Bolu, Balıkesir ve Kocaeli ile olan 6 maçlık periyotta Samsun hariç Altınordu, Bolu, Balıkesir ve Kocaeli ile bizim için 6 puanlık öneme sahip 4 maç oynayacağız. İlk yarıda Ankaragücü yenilgisinden sonra bu takımlarla oynadığımız 5 maçta 13 puan almıştık. Bu maçlarda ilk yarıdaki gibi iyi sonuçlar almak için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Hoca ve futbolcularımızın bir an önce çöküntü havasından çıkıp tamamen bu maçlara odaklanması, taraftarlarımızın da daha sakin ve birlik havası içinde davranıp takımın düşük olan moralini daha da bozmaması gerekiyor.

1 Beğeni