21/22 24. Hafta: Altınordu - Gençlerbirliği

image

1 Beğeni

Çok zorlu bir maça çıkıyoruz bugün. Dün akşam takımımızı tesislardan alkışlarla uğurladık. Futbolcularımıza başarılar diliyorum.

Deplasmanda 6 puanlık çok zorlu bir maçı kazandık ve şimdilik rahat bir nefes aldık. Çok sevinçliyiz. Hocamızı ve futbolcularımızı kutluyorum. Değerli arkadaşlar, sevgili kardeşler. Galibiyet sevinci yaşamak yerine hoca ve futbolculara yüklenmeyi anlayamıyorum. Zor durumdayız.

Doğrusu bu şartlarda evimizdeki Samsun maçında alacağımız bir galibiyeti ekstra olarak görüyorum (düşme hattında olmamasından dolayı) ve tabii ki çok sevindirici olur. Ama ondan sonraki Bolu, Balıkesir ve Kocaeli maçları 6 puan değerinde. Bu dönemi en iyi şekilde atlatmaya çalışmalıyız.

Bu yüzden taraftarlar olarak kendimiz için de “Sakin ol, şuurlu oyna!” diyorum. Anlık tepkiler anlaşılabilir ama hiç olmazsa maçlardan önce ve sonra yorumlarımızda daha ölçülü ve saygılı olalım. Adımız “Gençlerbirliği”… Adımız gibi “gençlerin birliği” olup bu dönemi atlatalım.

1 Beğeni

Altı buçuk puan değerinde olan bir maç kazandık. Ligin ilk yarısında olduğu gibi stres oldukça yüksekti. Rahat olmadığımız için oyun kalitesi de oldukça düşüktü ancak bizim takım daha tecrübeli olduğu için kazanmasını bildik. Nihayet Ömürcan bir asist yaptı ve güzel de oynadı. Rahmetullah girdi, takım rahatladı. Daha fazla süre almalı. Bir de Samsun maçını kazanırsak takım kendine gelir artık.

1 Beğeni

Serdarcan’ın basit pası sonrasında Ömürcan’ın müthiş ortası ve Lima’nın izlemeye değer mükemmel vuruşu ile çok güzel bir gol attık. İkinci golümüzde de Barış’ın ara pası ve Eleke’nin kaleciyi de atlatıp yaptığı vuruş çok net ve güzeldi. Futbolcularımızdan beklediğimiz hareketler işte bunlar. İşin özü çok çalışmak, mücadele etmek, yardımlaşmak ve organize olmak, birbirinin dilinden mümkün olduğunca anlamak… İnşallah bundan sonraki maçlarda da akıl dolu güzel gollerle galibiyetler alıp rahatlarız.