21/22 26. Hafta: Beypiliç'in Boluspor - Gençlerbirliği

image

1 Beğeni

Boluspor bugün deplasmanda İstanbulspor’u 2-1 yendi ve 22 maçta 31 puana yükseldi. Deplasmanda çok zorlu bir maç oynayacağız. Maalesef takım olarak çok kırılgan bir yapımız var.
Özellikle savunmadaki sıkıntılarımız bir türlü bitmedi. Süper Lig takımlarının transfer listesinde olan ve defansımızı toparlamasını beklediğimiz Arda Kızıldağ tam bir hayal kırıklığı, hiç iyi bir görüntü vermiyor ve bu yüzden iki maçtır yedek çıkıyor. Bu da Arda’ya hiç yakışmıyor. Tamam, sözleşmeni uzatmadın ve sezon sonunda gideceksin. Ama hiç olmazsa üstüne düşeni yap ve sayesinde futbolcu olduğun, adını duyurduğun bu güzel kulübe bir faydan olsun. Kalede Ramazan’ı oynatıyorsun, jeneriklik goller yiyor. Übeyd’i oynatıyorsun, takımı kurtaran, galibiyeti koruyan ciddi bir kurtarışı yok. Ömürcan’ın oynaması ayrı, oynamaması ayrı dert. Hoca hoca hoca… Hocaya yükleniyoruz da hoca ne yapsın, çıkıp kendi mi oynasın?! Gencecik Metehan hem gol yükünü hem de savunma yükünü sırtlanmış durumda. Bereket versin solbekte Muhammet Bayır kendisine yönelik eleştirileri haksız çıkarırcasına oynuyor da Kerem Can’ın eksikliğini hissetmiyoruz. Defans hattımızın bir an önce bu dağınıklıktan kurtulması, çok çalışması, çok dikkatli ve uyumlu oynaması gerek. Çok zor attığımız gollere karşılık bu kadar basit ve amatörce goller yememeliyiz. Artık daha hırslı, istekli, sağlam ve güçlü bir takım görüntüsü vermeliyiz.

Sezon başında takımın hemen hepsi dağılmış. Onlarca yeni transfer, hepsi kapalı kutu. Yapılan transferler yetersiz kalınca çaresizlik. Bu sezon öğrenme sezonu. Sezon başında takımın neredeyse hiç birini tanımıyordum ama şimdi tüm oyuncuların meziyeti konusunda bir düşüncemiz oluştu. Artık “el gövdede kaşınan yeri biliyor” Bize hayal kırıklıkları yaşatan oyuncuların yanında severek izlediğimiz oyuncularda yok değil. Bu sene de böyle oldu diyelim.
Bolu maçında bir puan iyidir, üç puan olursa dadından yinmez…

1 Beğeni

Hafta içi maçında Bolusporun deplasmanda İstanbulsporu 1-2 yenmesi sürpriz oldu.
Maçın özet görüntülerine baktım da 90+1 de kalecinin hatasını affetmeyen Kasongo galibiyet golünü atmış. Demek ki neymiş Kasongo’ya dikkat etmemiz gerekiyormuş. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan defansımız yüzünden böyle bir uyarı yapmak ihtiyacı duydum. Umarım bizim Takım özellikle de defansımız hatasız bir maç çıkarır. En kötü beraberlik bekliyorum.
Haaaaydi Gençlerrrr!!!

1 Beğeni

Maşallah dediğimiz bebek üç gün yaşamıyor. Tecrübeli dediğimiz, iyi oynuyor dediğimiz futbolcu önce hakeme ısrarla itiraz edip sarı kartı görmek için adeta çırpındı, sonra da takım 1-0 yenik ve maçı çevirebilecek durumdayken gereksiz bir penaltı yaptırıp gördüğü kırmızı kartla takımı 10 kişi ve 2-0 yenik durumda bırakarak oyundan çıktı gitti. Tecrübeli dediğimiz futbolcu böyle yaparsa daha ne diyebiliriz ki.

Maalesef bu zorlu maçtan puan alamadık. Bir an önce toparlanmamız, uyum sağlama ve organize olma çalışmalarına ağırlık vermemiz, sahada gözüpek, hırslı, özgüvenli, sakin olmamız ve şuurlu oynamamız gerekiyor.

Yabancı futbolcu olsa ve yılbaşı yaklaşıyor olsa, "Noel tatili için böyle davranıyor"diyeceğiz. Profesyonel kelimesinin birinci kuralı öfke kontrolü olmalı sporcu için. Hadi birinci kartı gördün, neden penaltı yaptırırsın kaleden uzaklaşan rakibe. Yönetim değişse de son yillarda bizim takımda kangren haline gelen gamsızlık ve düşük mücadele isteğinin bir açıklamasını bulamıyorum.

1 Beğeni