21/22 3. Hafta Gençlerbirliği - Manisa F.K

1 Beğeni

Bu hafta o hafta
Daha açık olmak gerekirse, Takımdan galibiyet bekliyorum.
Sakatlarımız iyileşip bu maça hazır hale gelirlerse dadınmaz yenmez.
Tüm eleştirilere rağmen Sandro’nun yapabileceklerinin en iyisini vermeye çalıştığını düşünüyorum.
Hava toplarını uygun arkadaşına indirmesi, gol vuruşu yapacak oyuncuya pozisyon hazırlaması, rakip defansı yıpratması gibi hareketleri iyi yapıyor. Rahmi’nin S.Lima’ya yakın oynaması pozisyon bulmamız için şart.
Göreceksiniz olacak bu iş.

1 Beğeni

Ağzından bal damlıyor gardaşım. İnşallah kazanırız. Rakip ceza sahasına dahja çok girip orayı karıştırabilirsek gol atma ihtimalimiz çok artacak.

Manisa iyi hava yakalamış durumda.
Ama bana göre biraz fazla abartılıyor.
Kendi sahalarında oynadıkları -eksik- Denizli’ye karşı oldukça zorlandılar.
Beni gözlemlediğim, yapmaya çalıştıkları iki şey var:
1-Topu kapinca oldukça hızlı hücuma çıkmak. Bunu denerken de çok top kaybediyorlar.
2- ileride top kaybedince hücum presle topu kapmaya çalışmak, alamayınca faul yapmak.
Bu zinciri kırar ve şansız bir duran top golü yemezsek biz kazanırız.

1 Beğeni

Bu haftaki en büyük kozumuz tribünde benim olmamam :star_struck: Stada gelemediğim yıllarda Viyana kapılarına dayanmıştık :sunglasses: Benim dışında takımda eksik var mı"…

1 Beğeni

Galip geleceğimiz veya gelmemiz gereken bir maç. Milli maç arasına bir galibiyetle girmek ilaç gibi gelecektir. orta saha oyuncularının daha çok golu düşünmeleri gerekiyor bence. Golü çok düşünelim ama orgilede aman dikkat.

1 Beğeni

1-ikinci yarıda ( rezalet karar olan! ) penatı öncesi futbolunu niçin maç başında da oynayamıyoruz? Td zafiyeti mi bu?
2-Maç tüm gün devam etse yine gol atamayacağımızı benim gibi topçular da hissediyor mu? niçin gol atamıyoruz?

2 Beğeni

pozisyon gelistirme yok kisisel cabalarla gidiyoruz o da tek tük, yabanci oyuncular genclerden daha tecrubesiz duruyor hic bir artilarini goremiyorum oyunda iyi ki almisiz diyebilecegim bir oyuncu yok su ana kadar altyapidan gelen metehan rahmetullah omurcan suan takimin en iyileri bence ilkerin sutu gol olsa bir golcu kazanacaktik ama o da olmadi ustune hakemin uydurdugu penalti vb falan filan derken kisacasi bu sene zor gececek, takim yeni kuruldu iyi hos ama pozisyona girememek metin hocaya sabrimi tuketiyor acikcasi en basinda zaten metin hocadan birsey beklemiyordum ama en azindan takim pozisyona girmeli sut cekebilmeli ama o da yok.

3 Beğeni

Stada başlama vuruşundan 1 dk sonra girebildim. metrodan indiğim anda duyduğum tezahüratın şiddeti oldukça etkileyiciydi. Stat aynı oranda dolu olmasa da ilk maça oranla oldukca iyi ve maça tesiri yeterli idi

ilk yarı tek bir pozitif hareketimiz düzgün yaptığımız tek bir atağımız olmadığı gibi sürekli riskli geri pasları ile rakibe ben yetersizim beraberlik için oynuyorum mesajını verdik. onlarda o mesajı aldı ve değerlendirdi. Bu noktada bir sitem de teknik ekibe ramazan ın vuruşları bu kadar kötü iken 10 a yakın geri pası yaparken neden müdahale etmediler.

Devre arasında iki çınarımızla tanisma onuruna eriştim. Tanıştığıma çok mutlu oldum . Benim için günün tek güzel olayı idi

ikinci yarı biraz bastırıyormuş gibi göründük. acaba biz mi bastırdık onlar mı çekildi anlayamadım sadece baskılı göründük organize tekbir atağımız olmadı. Sonra saçma sapan bir hakem kararı ile maç pratikte bitti. Yalnız hakemin bu kararı ne kadar saçma ise bu maç için hakemi konusmakta o kadar saçma

Maçtaki tek güzel hareket ilkerin şutu idi gol olmasını onun adına çok isterdim. ümit beyin yazdığı gibi bir 90 dk daha olsa gol atamayız gibi geldi bana. maç boyunca organize olamadık duran toplarda planımız yoktu. kısacası sanki hiç çalışmamış gibiydik.

Manisa nın 3 . golunu ben de dahil stattaki pek çok taraftarın alkışlaması bazı arkadaşlarca eleştirildi. ancak gol güzeldi. ve bu alkışta en çok bize yakışıyor. Yalnız manisa top çevirirken alkışlayarak ve az da olsa oley çekerek takımı protesto etmek bence olmadı. Takımdaki özellikle gençlerin ihtiyacı olan tek sey kosulsuz destek

Yine 3 golden sonra cılız da olsa yönetime tepki vardı ki çok kısa sürdü. bunu anlık refleks olarak değerlendiriyorum. yönetim su ana kadar gerek saha dışında gerek takım üzerinde çok dogru işler yaptı. takımı küme düşürmediği sürece bu yıl bende sonsuz kredileri var.

Yazmak istediğim bir diğer konuda forvet transferi konusu . evet bence de golcuye ihtiyacımız var. ama asıl soru su gol pozisonuna girdikte golcumuz mu atamadı? iki maçtır golcumuze pozisyon bile hazırlayamadık. golcu alsak da bu maçta yada adana maçında değişen birsey olacakmıydı.

Eve gelince hocamızın maç sonu açıklamasını maalesef üzülerek dinledim. o açıklama maç sonucundan daha üzücüydü. . Burada anlatmak istediğim konuyu çok iyi anlatmış olan Erdem Ceydilek beyin değerlendirmesini paylaşmak istiyorum.
"Takımda atmosfer ve Mentalite değişikliğine ihtiyacımız var ‘yandık bittikkulup kapandı borçlar vs’ muhabbetini biz yaparız. Teknik ekip oraları düşünmeyecek.Maç öncesi onu konuşmayacak.Elinde U19 takımı yok sonuçta. Lig standartlarının üstünde bir kadro var bence hatta. "
Noktasına virgülüne kadar katıldığım bu değerlendirmenin yönetim tarafından da düşünüldüğünü umuyorum. yapılacak son transferle ve lige verilecek aranın teknik ekibe kendi düşünce yapılarını değiştirmek ve takımı bu doğrultuda hazırlamak için mükemmel bir fırsat olduğunu düşünüyorum

3 Beğeni

Uğur bey güzel özetlemiş.
Kendisiyle maçın devre arasında tanışmaktan mutluluk duydum.

2 aydır birlikte antrenman yapan bir takımın ligin 3. haftasındaki oyunu ilk iki haftaya göre nasıl geriledi anlamadım. Oysa bu maçtan umutluydum. Stada koşarak gelen tüm taraftarlar gibi tam bir hayal kırıklığı yaşadım. umarım milli maç arasını daha çok çalışarak iyi değerlendiririz.

3 Beğeni

Bizde tanışmaktan çok mutlu olduk Uğur kardeşim. Maç konusunda söylenebilecek bir şey yok. Şu anda hazır bir görüntü vermedik. Ama futbolda bazı takımlar lig başında erken form tutar ve iyi başlar, bazı takımlar da geç form tutar ve kötü başlar. Ama bu hep iyi gidecek ya da kötü gidecek demek değil. Biz henüz hazır değiliz. Milli maç arasını iyi değerlendirebilirsek, beşinci maçtan itibaren toparlanma imkanımız var. Çok çalışmamız, organize olmak için çaba göstermemiz, rakiplerden korkmadan maçlara motive olmamız gerekiyor.