21/22 30. Hafta: İstanbulspor - Gençlerbirliği

image

1 Beğeni

Lige verilen ara takıma yaradı mı yaramadı mı göreceğiz.
Olur mu olur, 3 puan için oynayıp 1 puanı kapalım.
Yeter ki defans beklenmedik bir hata yapmasın, orta saha dik dursun ve mücadeleyi elden bırakmasın.
Gerisi kolay.

1 Beğeni

Dört İstanbul ve iki Ankara takımıyla şimdiye kadar toplam sekiz maç yaptık, hepsinde yenildik ve hiç puan alamadık. Çok berbat bir istatistik. Sekiz maçta bir galibiyet ve bir beraberlikle maç başına yarım puan almış olsak şimdi düşme hattından daha uzak, yükselme hattına daha yakın olacaktık. Her şeyin bir sonu vardır. İnşallah bu maç, bu kötü istatistiğin sonu olur da gol ya da goller atıp, gol ya da goller yemeden puan ya da puanlar alırız.

Amatörce hatalarla goller yemekten bıkmış durumdayız. Özellikle savunmada çok dikkatli ve sağlam oynamamız lazım.

Umudumu kaybetmek ve umut kırmak istemiyorum ama taraftarları Transfermarkt sitesinin şişirme verileriyle ligin en değerli 5. kadrosu iddiasıyla negatif anlamda gaza getiren bir takımımız var. Bu nasıl bir oyun anlayışıdır, anlamak mümkün değil. Oyuncularımızın kapasiteleri, oyun zekaları ve beceri düzeyleri çok düşük, bu ligin çok çok altında. Sanki futbola yeni başlamış ve tesadüfen bir araya gelmiş acemi gençler gibiler. Savunmada rakip futbolcuları boş bırakan, rahat paslaşmalarına, pozisyon yaratmalarına ve şut çekmelerine imkan veren dağınık ve savruk bir oyun. Sezon başından beri böyle ve bir türlü düzelmedi. Kâbus gibi…

2 Beğeni

Bu oyun anlayışı ile bir puan iyidir.
Çok teknik bir kadro görüntüsüne rağmen basit hatalar yapıyoruz. Lig bitecek, bir oyun felsefesi hala yok. Ligde kalalım iyi bir hoca ve bir iki nokta transferle kafaya oynar bu takım.

2 Beğeni

8 maçta 0 puandı, 9 maçta 1 puan oldu. O da olumlu. İki hafta arka arkaya içeride Keçiörengücü ve deplasmanda Tuzlaspor ile 10 ve 11. maçları oynayacağız. 11 maçta toplam 5 puana razıyım. :blush:

2 Beğeni

Bildiğim kadarıyla transferlere çok az para harcandı. Nasıl oluyor da ligin en değerli 5. Kadrosu oluyoruz?
Lima mi bu ortalamayı yükseltiyor?

2 Beğeni

Şişirme rakamlar Ateşoğul… Bizim futbolcuların TL cinsinden olabilecek değerlerini yanlışlıkla Euro cinsinden yazmışlar. Örneğin Arda Kızıldağ 775.000, Eleke 700.000 Euro olarak görünüyor, gerisini sen düşün. :blush:

Bazı futbolcuların Transfermarkt sitesindeki piyasa değerleri: Barış Alıcı 625.000, Gökhan Gül 400.000, Mert Kula 300.000, Dimitro 550.000, Tshibola, 350.000, LuaLua 325.000, Rahmetullah 275.000, Lima 375.000, Gökhan Altıparmak 300.000, Sallalich 225.000, İlker 225.000, Aksel 500.000, Musa 200.000, Ömürcan 175.000, Metehan 400.000, Übeyd 200.000 Euro…

2 Beğeni

5 dakika uzayan İstanbulspor-Gençlerbirliği maçında, 95.25’te İstanbulspor ceza sahası yakınında ataktayken hakem maçı bitirdi, itirazlar üzerine saatini gösterdi. Bence doğrusu budur, hatta 25 saniye fazla oynatmak hatadır. TRT yorumcularının hakemi eleştirmelerine katılmıyorum.

Normal süre bittikten sonra örneğin “Dur şu atak bitsin de, şu korner ya da şu frikik atılsın da öyle bitireyim” diyemezsiniz. Maç tek kaleye dönüp, sağlı sollu kornerlerle atak 15 dakika sürerse ve top ceza sahasından bir türlü çıkmazsa ne olacak, 15 dakika daha devam mı edecek?

Benim bildiğim kadarıyla ekstra uzatma kuralı sadece temdit (uzatma) penaltısında geçerlidir, penaltı atılır, gol olsa da olmasa da maç biter. Oyuncuların kaleciden dönen topa vurma hakkı yoktur. Korner, frikik, devam eden atak, gol pozisyonu gibi durumlarda ekstra uzatma olmaz.

Sanırım Akhisar maçıydı. Normal süre, uzatmalar ve uzatmaların uzatmaları bittikten sonra korner olmuş, hakem maçı bitirmek yerine korneri attırmış ve gol yemiştik. Gençlerbirliği ve birçok takım böyle çok goller yedi. Süre hakemin takdirindedir ama hakem bunu keyfi kullanamaz.

1 Beğeni