21/22 31. Hafta: Gençlerbirliği - Keçiörengücü

1 Beğeni

Baraj çok yükseldi. Bu gidişle ligde kalma puanı 45’e kadar çıkabilir. Şu andaki puan cetveline göre 6 puanlık 5 maç oynayacağız. Keçiörengücü ile oynayacağımız maç, bu 5 maçın ilki ve iç sahada oynayacağımız tek maç. Sırasıyla Tuzla, Bursa, Denizli ve Menemen maçları ise deplasmanda. Tuzla ve Bursa deplasmanları art arda… Kısacası ligde kalmak için bu maçlardan iyi sonuçlar almalıyız. 5 maçta 2 galibiyet 3 beraberlikle yenilgisiz 9 puan ya da 5 maçta 3 galibiyet, bir beraberlik ve bir yenilgiyle 10 puan almamız lazım. Aksi halde çok sıkıntı yaşarız. Keçiörengücü çok formda bir takım ve bizim için çok zor bir maç olacak. Futbolcularımızın bu son düzlükte amatörce kritik hatalar yapma hakkı kalmadı. Çok dikkatli, sorumlu, sabırlı, sağlam ve yardımlaşarak oynamalıyız.

Kötü Haber: Metehan sarı kart cezalı, Belyaev ise henüz iyileşmedi.
İyi Haber: Ömürcan, Aaron Tshibola ve Sandro Lima iyileşmiş.

Ben bu maçtan da beraberlikle ayrılacağımızı düşünüyorum. Geçen hafta KeçiörenGücü takımını Bursasporu 2-1 yendikleri maçta Tv den izledim. Eze diye bir sol açıkları var. Adam eze eze geçiyor. Ömürcan’ın çok dikkatli olması lazım. Metehan’ın yerine onayacak olan Arda’nın da hata yapmaması gerekiyor.

1 Beğeni

Kötü Haber: Ömürcan iyileşmediği için oynayamıyor.
Bu da yetmezmiş gibi Lua Lua da antrenmanda sakatlanmış. İki hafta oynayamayacakmış.
Ne yapalım, orta sahamızın teknik kapasitesine yüklenelim. Örneğin Rahmi, Aksel, Barış ile işi bitirebiliriz.
1 Puanda ısrar ediyorum

1 Beğeni

Murphy kanunları gibi… Bulutlar bir türlü dağılmadı, Güneş bir türlü çıkmadı. İnşallah bu maçla birlikte yüzümüz gülmeye başlar.

Bu kritik maçı 2-0 kazandık. Çok güzel oldu.
Savunma neredeyse hatasız oynadı. Sağ bekte Ömürcan’ın yerine oynayan Rahmi hayatının maçını oynadı diyebilirim. Aksel zaten bir başka evrenden gelmiş gibiydi. Santi’yi de beğendim.
Beraberliğe razıykene galip gelmek çok iyi hissetiriyor.

1 Beğeni

Ligin bitmesine çok az bir zaman var. Bizim 7 maçımız, bazı takımların 6 maçı kaldı. Bu zorlu süreçte çok kritik bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Hem 38 puana yükseldik hem de Keçiörengücü’nün iyice rahatlamasını engelledik. Hocamızı ve futbolcularımızı kutluyorum.

Diğer maçların sonucuna göre biraz rahatlarız inşallah.

1 Beğeni

Son yarım saatini mutfakta kurufasulye-pilav yaparkene tabletten seyrettiğim ve bu vesileyle yeni bir totem icat ettiğim bu kritik maçta iki golle üç puan almanın mutluluğunu yaşıyorum. Ekibimiz sağolsun varolsun!

2 Beğeni

Rahmi Sağ bek oynamış. Maç heyecanından fark edememişim bile. Ben de çocuğa yukleniyordum niye ileriye destek vermiyor diye. Fakat özellikle ikinci yarı toparladı ve kendine verilen görevi elinden geldiğince siritmadan yaptı. Ömurcan’a yeni bir rakip doğdu. Stoperlerimizin fiziği zayıf bu biraz sorun oluyor. Eze gibi izbandut oyuncular karşısında zorlanıyor.
Muhammed ile Keremcem arasında fark yokmuş. Hatta Muhammed daha istekli oynuyor. Boşuna çekmisiz nazını.
Kurtarirsa Aksel kurtarır bizi. Yoksa takım ligin ilk maçını oynuyor gibi dağınık.

1 Beğeni

Ayrıca TIRT TIRT TIRT HAKEM demekte haklıydık . Orta hakem maçın ilk yarısında sarı kartını unutmuş gibiydi.

1 Beğeni

Bu sezon bana çok ilginç gelen bir istatistiğimiz var.

İlk yarının ilk dört haftasında 1 puan alabilmiştik, ikinci yarının ilk dört haftasında hiç puan alamadık. Böylece 8 maçta 1 puan toplayabildik.

İlk yarının dördüncü haftasından sonraki 5 maçta ise 13 puan almış, ondan soraki 3 maçta puan alamamış, böylece 8 maçta 13 puan toplamıştık. İkinci yarının dördüncü haftasından sonraki 5 maçta 8 puan toplayabildik ama ondan sonraki 2 maçta 4 puan aldık, böylece 7 maçta 12 puan kazanmış olduk. Tuzla deplasmanında berabere kalırsak 8 maçta yine 13 puan kazanmış, böylece bu periyottaki toplam 16 maçta 26 puan toplamış olacağız. Yenilirsek 16 maçta 25, yenersek 16 maçta 28 puan kazanmış oluruz. İlk ve ikinci yarıların ilk 4 maçından oluşan 8 maçlık periyotta sadece 1 puan, sonraki toplam 16 maçta 25, 26 ya da 28 puan…

Bu arada, topladığımız 38 puanın 31’ini aynı puana sahip olduğumuz ya da altımızda olan 9 takımla oynadığımız 14 maçta kazandık. Tuzla’yı yenersek 15 maçta 34, berabere kalırsak 15 maçta 32 puan olur. Üstümüzde ki 9 takımla yaptığımız 15 maçta kazandığımız puan ise sadece 7…

Ankara ve İstanbul takımlarıyla oynadığımız 8 maçta hiç puan alamamıştık. Şimdi 10 maçta 4 puan aldık ve bu kötü istatistiği biraz olsun düzeltmiş olduk. Tuzla’yı yenersek 11 maçta 7, berabere kalırsak 11 maçta 5 puan olur.

Üstümüzdeki takımlardan biraz daha puan alabilsek iyi olacak.

2 Beğeni

Sezonun ilk yarısı ile ikinci yarısı arasındaki puan dengesizligi Keçiören maçı ile kapandı, Tuzla maçını kazanırsak ikinci yarı daha çok puan toplamış olacağız. Yani eksik ve sakatlara rağmen istikrarlı bir takımız.

2 Beğeni