21/22 32. Hafta: Tuzlaspor - Gençlerbirliği

1 Beğeni

Takım kazanınca yeni maçın başlığını hızla açman gözümüzden kaçmadı Abregciğim. Bir istek, bir motivasyon görüyorum adminimizde.

Tuzla da kazanınca puanını 38’e çıkardı ve biraz rahatladı. Keçiören karşısındaki kadromuz bu zorlu maçta iyi mücadele etti. Futbol şansı da yanımızdaydı. Tuzla maçında da hiç olmazsa berabere kalsak puan cetvelindeki durumumuz açısından çok iyi olacak. Böylece ilk 8 maçta puan alamadığınız Ankara ve İstanbul takımlarından 3 maçta 5 puan almış oluruz.

1 Beğeni

Vallahi heyecanlandım abi! Topikler açılsın, istişare başlasın dedim hemen! Hele hele aynı puanda olduğumuz bir takımla maçımız olunca…

1 Beğeni

Sanırım Belyaev ve Lua Lua dışında sakat oyuncumuz yok.
Cezalı durumda olan var mı bilmiyorum.
Ömürcan iyileşti, Metehan’ın cezası bitti.
Bu durumda Metin hocayı aldı bir düşünce. Maça hangi 11 le başlasam daha iyi olur?
Örneğin sağ bekte Rahmi mi, Ömürcan mı?
Stoperde Metehan mı Yoksa Arda mı?
Sandro Lima’nın arkasında / yanında Eleke mi Santi mi?

Siz olsanız ne yapardınız?

1 Beğeni

Hoca, Keçiörengücü karşısındaki kadroyu muhafaza eder diye düşünüyorum gardaşım.

Rahmetullah, Arda ve Santi’nin iyi oynamaları ve mücadele etmeleri inşallah geç de olsa bir forma rekabetini beraberinde getirir, bu da kadro derinliğini artırarak takıma yarar.

Yenilince ligdeki diğer maçları izlemek hiç içimden gelmiyor. İnşallah şu maçı kazanır, diğer maçları döşümüzü kaşıya kaşıya izleriz. :blush:

İlk yarıda dağıldık.
Defans bu gün çok kötüydü. Özellikle Arda’nın gamsızlığı için söyleyecek söz bulamıyorum.
Bu nasıl bir altyapı oyuncusu anlamış değilim.

1 Beğeni

Maalesef ağır bir yenilgi aldık. Çok üzgünüz. Biraz önce Bursa da İstanbulspor’a deplasmanda 3-1 yenildi ve 31 puanda kaldı. Denizli deplasmanda Keçiörengücü’nü yenince düşme hattı puanı 35’e çıktı ve çarşı pazar iyice karıştı. Yarın 35 puanlı üç takımdan Menemen deplasmanda Balıkesir’i, Altınordu ve Boluspor da kendi sahalarında Manisa ve Erzurum’u yenerlerse düşme hattı puanı 36 olur. Orta ve alt sıralar iyice sıkıştı. Salı günü Bursa ile deplasmanda oynayacağımız maç hem biz hem de Bursa için (özellikle Bursa için telafisi yok) final niteliğinde olacak. Çok zorlu bir maç bizi bekliyor. Sağlam ve dikkatli oynamamız, fırsatları iyi kullanmaya çalışmamız gerekiyor.

Bugün kendi sahasında galip gelen Altınordu 38, Kocaeli 36 puana ulaştı. Balıkesir ile deplasmanda berabere kalan Menemen’in 36 puanı var. Bu akşam Bolu hangi sonucu alırsa alsın (Bolu kendi sahasında Erzurum’a yenilip 35 puanda kaldı) düşme hattı puanı 36… Takımların birbiriyle oynayacağı maçlarla düşme hattı puanı 45’e kadar çıkabilir. Düşme hattındaki üç takımla da deplasmanda oynayacağız.

Sağlam ve dikkatli oynamalıyız dedikçe aksine güvendiğimiz bazı futbolcularımız sezon başından beri gamsız, dikkatsiz, birbirinden kopuk ve savruk bir oyun sergilemeye devam ediyor. Sosyal medyada birçok taraftarımız hakarete varan mesajlarla hocayı suçluyor ve hocaya yükleniyor ama burada suçlamayı en az hak eden kişi hoca… Hoca ne yapsın, bu yaştan sonra sahaya çıkıp oynasın mı? Sahada tüm sorumluluk ve inisiyatif, hocanın güvenip ilk 11’de oynattığı futbolcularda. Gamsız, futbolu öğrenmeye çalışan tecrübesiz amatör küme futbolcuları gibi hareket etmek, bazıları Süper Ligde oynamış ve bazıları da 1. Ligde tecrübesi olan futbolculara yakışıyor mu? Gücünün yetmeyeceğini, maç gerilimine dayanamayacağını düşünen futbolcular şimdiden söylesinler ve oynamasınlar. Futbolcularımızın artık işin ciddiyetini kavrayıp ona göre hareket etmeleri gerekiyor.

1 Beğeni

Birden fazla futbolcunun beklenenden az performans sergilemesi bireysel değil yönetimsel bir sorun olduğunu gösteriyor. Bu hoca da olabilir, maddi sorunlar da. Maddi yönden birçok kulübün bizden zor durumda olduğu kesin. Buna rağmen oyuncular deli gibi oynuyor. Bizde sanki adamları zorla oynatiyorlar. Sebeplerini bilemiyorum ama hocanın mutlak otorite kuramadigi kesin.

1 Beğeni