21/22 36.Hafta: Gençlerbirliği - B. Belediye'nin Erzurumspor

image

2 Beğeni

Zor maç, mevcut teknik taktikle daha da zor maç.

2 Beğeni

Zor maç doğru. ayrıca çok önemli. İş son haftaya kalmamalı. bence köpruden önceki son çıkış. Erzurumun gevşeyeceğini düşünmuyorum ama sahaya olabilecek en sert takımla çıkmamız lazım. rakıbin sakatlık riskini de hesaba katıcağını düşünüyorum.yenemesek bile mutlaka puan almamız lazım. kocaeli altınordu maçı sonucuna bağlı olarak bir galibiyetle ligi (matematiksel olarak olmasa bile )buyuk oranda garantiliyerek bitirebiliriz. olası malubiyette ise menemen maçı çok stresli olur. ve bizimkiler strese gelemez.

1 Beğeni

Doğru zor maç ama evimizde kazanıyoruz. Yine kazanıp sonrasında bir beraberlikle işi garantileriz.
Lua’nın takıma dönmesi gerek. Onsuz sol kanat zayıf kaldı. Lua her zamanki yerinde oynasın ki 7 numara Limanın ününde arkasında olsun. Barış zaten sağ tarafı iyi kullanıyor.
Ben bu maçta da Sandro’dan gol bekliyorum. Kalede Ramazan’ın olması bir tık daha iyi.

2 Beğeni

Lima’nın artık yerden kalkıp futbol oynaması lazım. Son iki maçtır sürekli yerde, sürekli faul kovalıyor. Barış maç içinde skora katkısı olan bir oyuncu ama çok fazla top kaybı ve hata yapıyor. Geçen maç Denizlisporun ilk golünde de benzer şekilde bir top kaybı yapmıştı. Tschibola da daha fazla sorumluluk almalı. Defans dörtlümüz ve kalecimiz iyi gidiyor.

Sahada her şeyi verip kavga ettiğimizde maçı kazanıyoruz. Tutuk oynadığımızda ise bu ligin en kötü takımıyız. Takım kenardan taktiksel olarak yeterince beslenemediği için, sahada kavga ederken sürekli en iyi seviyemizde olmamız lazım.

Camia içinde özellikle bir grup (onlar kendilerine taktığım lakabı iyi biliyor ve birbirlerine de yakışıyorlar) bir süredir takımın kaybetmesi için ve faturanın birilerine kesilmesi için büyük bir savaş veriyorlar. Takım kaybedince hortlayıp, aynı tekerlemeleri mırıldanıyorlar. Geçen seneki yönetimlerden torpilli ve cavcav dönemini özleyen bir odaktan beslenen bu yüzsüzleri de bu camia safra olarak atacaktır! Buna inanmak istiyorum.

2 Beğeni

Kaleciler istikrarsız, ne yapacakları belli değil. Defansta sezon başında ilk 11’de başlayan Ömürcan, Arda, Kerem Can (gidene kadar) ve Mert Kula’nın performansları tam bir hayal kırıklığı yarattı. Hiç hesapta olmayan üçüncü stoper Metehan’ı kimi zaman stoper, kimi zaman da Ömürcan’ın yerine sağbek olarak oynatmak zorunda kaldık ve bazı hatalarına rağmen bence şu ana kadar en verimli futbolcumuz oldu. Ön libero olarak gelen Gökhan Gül şu anda birinci stoper olarak oynuyor. Kerem Can ara transferde kaçarcasına gittikten sonra bereket versin Muhammet Bayır (Bolu maçı hariç) Kerem Can’dan daha iyisini yapıyor da defansı biraz olsun rahatlatıyor. Orta sahada Dimitro dışında istikrarlı bir futbolcu yok. Hepsinin futbol açısından sorunlu bir yanı ve hikâyesi var. Düşünün, sezon başında solbek yedeği olarak düşünülen Musa orta sahada solbek önünde… Belyaev sakatlanarak sezonu erken kapattı. Lua Lua sakatlıktan dolayı fazla verimli olamadı. Forvette Lima bu sezon biraz daha iyi gibi oldu ama ben çok yeterli bulmuyorum, daha iyi olup biraz daha puan kazandırabilirdi. Büyük umutlarla kiralanan Eleke’yi anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz. Dolayısıyla çok sıkıntılı bir sezon geçirdik ve alt sıralardaki takımlar da tahmin edilenden çok maç kazandığı için işimiz çok zor.

Kısacası bu şartlarda bana göre kenarda Trapattoni bile olsa bu takım ancak bu kadar oynar Serkancığım. :blush:

İnşallah ligde kalırız. Bu sezon benim en büyük dileğim bu.

1 Beğeni

Biraz önce Süper Lig puan cetveline baktım. Küme düşme hattı 35 maçta 33 puan. 36 maçta 43 puanlı Giresun matematiksel olarak ligde kalmayı garantilemiş durumda.

Bizim ligde küme düşme hattı 33 maçta 40 puan ve biz 33 maçta aldığımız 42 puanla ligde kalmayı garantileyemedik. Gerçekten çok zorlu ve sıkıntılı bir sezon oldu.

demek ki istenince sut cekilebiliyor ve mac kazanilabiliyor, insallah haftaya menemene de 1 puan icin gidip yaslanip yaslanip golu yiyip gelmez bu ekip bugun 9 macta da gorduk ki ligi sadece balikesir birakmis geri kalan her takimda ligde kalabilecek kadro ve oyun var dusenlere cok yazik olacak.

2 Beğeni

İlk golde Sandro’nun baskı yapıp top kapması ve 7 numaranın golü müthiş.
İkinci golde Barış’ın koşusu ve rakip savunmacının çaresizliği, Barış’ın ustaca işi bitirmesi ondan da müthiş. Galibiyet güzel, güzel olmasına da ligde kaldık diyebilmek için hala 1 puana ihtiyaç duymamız çok ilginç.

1 Beğeni

İki hafta kala puan durumu

1 Beğeni
  Erzurumspor bence süper ligi hak eden bir kulüp. Erzurumsporun süper lige gitmesi 1. Lig kulüplerinin de işine gelir. Zorlu kış şartları deplasmanlarını göz önüne alırsak. 
   Yine bu hafta Gençlerbirliği olarak sezonun seyirci rekoru yenilendi.
    Lise çalışmalarımınızın ürünü Kale arkasında Sincan Hayme Ana Meslek Lisesi bu sezon yüzümüzü ağartan öğrencisi, öğretmeni,müdürü ve velileri ile gurur duyduran lisemize bu hafta yenisi eklendi.( kalabalık, toplu gelme anlamında söylüyorum ) Şanlı kulübümüzün medarı iftarı Atatürk Lisesi ilk kez bu yıl müdürü, öğretmeni, öğrencisi velisi ile kalabalık şekilde geldi (toplam 56 kişi tek tek saydım 😊)

Ayrıca yüz kişilik bir üniversite gurubu son dakika stada geldi. VIP fulldü ve korkunç destek verdi. O küçük çocukların Haydiii Gençleer diye bağırması beni inanın çok mutlu etti.
Maçtan önce staddan sorumlu yöneticimizin bir sözü vardı. “Hiç kimse stad dışında kalmayacak” Sözünü tuttu ben şahidim. Federasyon yetkilerine, Pasolig yetkililerine, stad görevlilerine adeta yalvardı. Çünki Pasoligsiz gelenler vardı. Bir şekilde ikna edildi. Bursa da, Kocaelinde stad kapılarının açık olduğu söyleniyordu. Ankara da neden bu kadar zorluk çıkardılar anlamış değilim. Bu anlattıklarım Aysbergin görünmeyen yüzü.
Çok şükür geliyorlar, genç nesil alttan alttan yavaş yavaş geliyorlar kimseye çaktırmıyorlar ama geliyorlar.
Bir sevindiğim nokta ise basın sorumlu büyüğümüzün yüz küsür gün sonra açıklama yapması oldu. Oysa Bandırma maçı sonra açıklama yapması daha uygun olunabilirdi.
Bir sevindiğim nokta futbolcuların hatalarını anlayıp çağrılmadıkları halde tek tek stadı dolaşmaları idi. Güzel bir söz vardır " Bir musubet bin nasihattan iyidir." Demek ki kulüp olarak herkes görevini yapmış.
Maça gelince zaten herkes bir şeyler konuşacak hiç önemli değil. Galibiyet önemli.
Tek üzüldüğüm şey neydi biliyor musunuz?..
Mami’nin frikiği😊 Hadi Eyvallah…

4 Beğeni

Çok kritik bir galibiyet aldık, çok mutluyuz. Hocamızı ve futbolcularımızı kutluyorum. Ayrıca tribünleri doldurmak için büyük gayret gösteren, liselere açılan, Gençlerbirliği’nin gelecekteki taraftar yapısının temellerini atan yönetici kardeşlerimiz de büyük bir alkışı hak ediyorlar.

Ligin bitmesine iki maç kala 45 puanımız var. Ancak öyle bir sezon yaşıyoruz ki, şu anda bu puan ligde kalmamıza yetmiyor. İki maç sonunda oluşacak puan cetveline göre 45 puan da yetebilir belki ama ligde kalma puanı çok çok düşük bir ihtimalle 47 puan ve averaja da çıkabilir. O zaman bize iki beraberlik bile yetmeyebilir, garantilemek için bir galibiyet daha alıp 48 puana ulaşmamız lazım.

3 Beğeni

Maçın başında geriye dustugumuzde maçın bu skorla bitmeyecegini büyük çoğunluk gibi ben de biliyordum. Ne Erzurum 1-0 in üzerine yatacak haldeydi ne de bizim duracak halimiz vardı.
Diğer maçlara baktığımızda aslında bizim özellikle evimizde oynadığımız futbol kötü olmuyor. Diğer maçlardaki dan dun oyun bize uzak. Sert ve kararlı olan kazanıyor bu ligde.
Bu maç biz de pes etmedik ve çok ihtiyacımız olan 3 puanı aldık, alışılmışın dışına çıktık. Umarım gelecek maçta da üç puanı aynı güzel oyunla alır ve göbeğimizi kaşıya kaşıya son maçı izleriz.

3 Beğeni

İlker bey soylenecek herseyi soylemis zaten. Uzun zamandır gordugum en güzel trübünler bu maçtaydı. Pasolig sorununun gerçekten cozulmesi lazım eşimi dostumu getiremiyorum maça. futbolcuları gerçekten kutluyorum. bu konsantrasyonlarının sonraki maça yansımasını diliyorum. eksiler vardı onuda birkaç gün sonra yazarız. simdi güzel konusmak lazım. son olarak ne frikikti ama…

2 Beğeni

maminin frikiğe ben de üzüldüm ya, döneni metehan atsaydı en azından tesellisi olurdu

1 Beğeni

Bu pozisyona bir de iyi yönünden bakalım Serkancığım. Nasıl olsa maç bitti, biz 3 puanımızı aldık ve kaçan golün skora olumsuz bir etkisi olmadı. Belki de Menemen’e atarsak daha faydalı olacak bir golü boş yere Erzurum karşısında harcamamış olduk. Gol, fubolda en kıt kaynak ve özellikle bizim gibi takımlar için çok değerli olduğundan tasarruflu davranmak lazım. 1 gol 3 puan, 1 gol 3 puan. Fakirin tavuğu tek tek yumurtlar. :blush:

1 Beğeni