21/22 38. Hafta: Gençlerbirliği - Bereket Sigorta'nın Ümraniyespor

image

1 Beğeni

Son maçımız ama aynı zamanda çok kritik ve önemli bir maç. Ümraniye, Süper Lige yükselmeyi garantilemiş bir takım. 49 puanlı Tuzla ile 48 puanlı Samsun berabere kalırsa, 48 puanlı Keçiörengücü de deplasmanda oynayacağı Ankaragücü’nü yenemezse, Ümraniye’yi yendiğimiz takdirde ligi 7. sırada bitiriyoruz. Yedincilik olmadı da diyelim ki sekizincilik oldu, o da olumlu. Kısacası bu maça heyecandan yürek dayanmaz. :blush:

Şu 11’i görmek isterim:

image

1 Beğeni

Kazanalım güzel bitirelim. Sıralamayada etkisi olsun isterim psikolojik olarak

1 Beğeni

İlkerciğim Ömürcan gidiyor. Onun için Ömürcan’ın yerine Metehan’ı sağbekte, Abdullah ve Gökhan Gül’ü stoperde oynatsak ne dersin? Gel, kırma beni. :blush:

1 Beğeni

Tamam Necdet Abiciğim öyle olsun ama Metehan’ın sağ bekte ciddi pozisyon alma sıkıntıları var. Uzun vadede onu stoper olarak düşünmek lazım.

1 Beğeni

Kazandığımız takdirde averajla sekizinci olarak sezonu daha keyifli bir şekilde bitireceğimiz bir maçı maalesef kaybettik. Özellikle kalecimiz ve savunmamız hiç iyi bir görüntü vermedi. Hoca keşke Menemen maçındaki kadroyu çıkarsaydı. Savunmamız sezon başından beri sorunlu ve bir türlü toparlanamadı. Süper Lig takımlarının radarındaki Arda kaç maçtır yedek kalmasına bile ciddi bir tepki vermeden ve formayı hiç terletmeden durumu öylece kabullendi. Ömürcan da Süper Lig takımlarından birine gidecek gibi görünüyor ama bırakın Süper Ligi, bu ligin bile altında bir görüntü içinde oldu ve kimi zaman mecburiyetten oynadı, kimi zaman da yedek kaldı. Arda ve Ömürcan’ın bu hırs ve istekten yoksun, takımı sahiplenmeyen gamsız davranışları yüzünden kaybettiğimiz maç ve puanların haddi hesabı yok. Rahmetullah’ın da Giresun ile anlaştığı söyleniyor ama katkısız bomboş bir sezon geçirdi. İlker’i anlatmaya bile gerek yok, görüyorsunuz. Altyapıdan gelen bu dört oyuncumuz da şaka gibi… Şimdi de nanik yapıp gitmeye hazırlanıyorlar. Hoca hoca hoca… İndir hoca, bindir hoca… Gol yedik hoca istifa, gol kaçırdık hoca istifa… Hoca aşağı, hoca yukarı… Hoca ne yapsın bunlara!

Transfer yasağı kalkmazsa ve Lima giderse önümüzdeki sezon bu savunmayla işimiz çok zor. Transfer yasağını kaldırabilirsek öncelikle savunmaya çok ciddi takviye yapmamız lazım.

2 Beğeni

Keyifli bir maçtı. Her iki takımın rahat olması buna bir etkendi büyük ihtimalle. Sayılmayan gollerle birlikte bol gollü olmasına rağmen sıfır puanla biten bir maç olması üzdü. Kale de defans hattı gerçekten büyük sıkıntı yarattı tüm sezon. Neyse lig bitti değil mi eminiz? 8. olmamız yine engellendi :slight_smile:

1 Beğeni