22/23 1. Hafta: Gençlerbirliği - Altınordu

image

Kapılar… pardon, sezon açılıyor!
Çatışmalar… pardon, yazışmalar başlıyor!
Haydi buyrun,
Ortada teknik-taktik adına ne kaldıysa, üzerine konuşmaya!

3 Beğeni

Hocamız ve futbolcularımızın bu çok sıkıntılı dönemde direnmek ve başarılı olmak için kenetlenmeleri ve yüksek sorumluluk duygusu içinde hareket etmeleri gerekiyor. Şu anda kadromuz çok dar ve birçok mevkide eksiklerimiz var. Eksik yerleri dolduracak genç futbolcularımıza büyük görev düşüyor. Kendilerine tanınacak şansı çok iyi kullanmaları lazım. Takım olma duygusu içinde yardımlaşarak ve hataları telafi etmeye çalışarak oynamalıyız. Taraftarlar olarak da bu takımın yanında olduğumuzu tribünde ve sosyal medyada göstermeliyiz. Kulüplerin zor zamanları bazen özellikle genç futbolcular için kendilerini gösterme fırsatına dönüşür. Genç futbolculardan oluşan bir takımımız var. Şimdi "Gençler"in “Birliği” ni sağlamak zamanı…

1 Beğeni

Sezonun ilk maçını bizim gibi transfer yapmayan ama alt yapısı bizden daha güçlü bir takımla Altınordu ile oynuyoruz. Geçtiğimiz sezon içeride ve deplasmanda yendiğimiz bir takım ama onlar kadrolarını korurken biz önemli oyuncularımızı elimizde tutamadık.

Hazırlık maçlarında Ankaraspor maçı dışında gol atamadık. Sandro Lima’nın yokluğunu fazlasıyla hissedeceğiz. İlker ve Gökhan’ın ne yapıp edip gol atmaları lazım. Eğer bu defa da kendilerine tanınan şansı kullanamazlarsa hem biz yandık hem onlar.

1 Beğeni

Ne yazık ki boşa kaybedilen vakitler, inatlaşmalar, saçma sapan ithamlar ve eleştiriler derken, hem güçlü bir başkanı, hem de telafisi olmayacak bir zaman dilimini kaybettik. Bugün, karanlık günlerden geçiyoruz. transfer yasağı kaldırılamadı, kaldırılsa dahi transfer yapılabilecek mi belli değil. Bir grup ergen ruhlu, bu camiayı karanlığa sürmek istediler ama kongrede cevaplarını aldılar. “Bu kulüp, gerekirse herhangi birine emanet edilir ama sizin gibi bu camiayı bölen, bu camiada huzuru tüketen insanlara teslim edilmeyecek” dedi kongre. Sonuçta güçlü olmayan ama tecrübeli bir yönetim var elimizde. Ellerinden geldiğince bazı şeyleri düzeltmek için çabalayacaklar. Transfer yasağı kalksa, iyi kötü transfer yapılsa, kulübün bir yıllık gideri ve maaşların ödenmesi halledilebilecek mi, o da belli değil. Bu şartlarda lige başlıyoruz.

Tabi her şey sahaya çıkıncaya kadar. Sahanın büyüsü farklı ve her şeye gebe. Bu umutsuz sezon belki de yıllarca anlatacağımız bir saha içi direnme hikayesine de sahne olabilir. Takımda böyle bir ışık var, herkes konuşurken Metin Hoca ve bizim çocuklar sezona iyi çalışmışlar. Biz de stada gidip onlara güç olmalıyız. Umarım her şey iyi gider. Haydi Gençler!

3 Beğeni

Altınordu karşısına çıkacak muhtemel 11…

Übeyd - Metehan, Abdullah (Mert Kula), Gökhan Gül, Büyük Muhammet - Dimitro, Aksel, Serdarcan, Barış, Musa - İlker (Küçük Gökhan)

Übeyd - Metehan, Abdullah (Mert Kula), Gökhan Gül, Büyük Muhammet - Dimitro, Aksel, Serdarcan, Barış, Arda - İlker (Küçük Gökhan)

Übeyd - Büyük Muhammet, Metehan, Gökhan Gül, Musa - Dimitro, Aksel, Serdarcan, Barış, Arda - İlker (Küçük Gökhan)

Übeyd - Büyük Muhammet, Metehan, Abdullah (Mert Kula), Musa - Gökhan Gül, Dimitro, Aksel, Barış, Arda - İlker (Küçük Gökhan)

1 Beğeni

Maç istatistiklerini şuraya bırakıyorum:

1 Beğeni
  1. yılın ilk maçının henüz erken dakikalarında VAR sonucu gelen penaltı ile başladı 1. lig.
    İlk yarı gerçekten nefes kesici idi.
    Bunun nedeni çok iyi ileri uç topçuları mıydı kırılgan defanslar mıydı emin değilim.
    Ama yenik duruma düşsek de ne taraftarın ne de Gençlerbirliği topçusunun moralini bozmayıp maça asılması takdiri hak etti.
    Ayrıca eski takımlarına gol atan Ahmet İlhan ve Barış Alıcı gollerinden sonra sevinmediler. Bu hem onları biraz daha büyüttü hem de takdir edildi.
    Tahta açılsa 4-5 iyi topçu ile bu takım çok iyi yerlere gelecektir.
    Aksi bir durum olmayacağını düşünüyorum ama Samsunspor veya Eyüpspor Süper ligte orta sıralara oynayacak güçteler ve transfersiz o maçlaa çıkmasak daha iyi diyebilirim ancak.
    Tahta açılınca bu koca yürekli topçularımızla uyum sağladıktan sonra süper lig için mücadele edecek başarılı bir ekip olacağımızdan eminim.
    Tüm oyuncalarımızı yürekten kutluyorum.
    Son goller özellikle güzeldi. Bizim penaltı kazandığımız pozisyon ise gerçekten ilginçti.
    Aksel in attığı gol şut değil de ortaymış gibi geldi bana. Güzel yere gitti :slight_smile: bana Takoz Recep in milli takımda attığı golü hatırlattı:
2 Beğeni

Geçen yıl ilk maçtan sonra ev ahalisi ile yaptığım konusmadan bahsederek başlamıştım. totem olsun bu yılda boyle başlayalım. maça gitmeye hazırlanırken kızım kimle oynayacağımızı sordu. altınordu dedim. yenermisiniz dedi. 5- 6 yemeyiz insallah dedim. o kadar kötümüsünüz dedi belkide tarihteki en kötü gençler olabilir dedim.

Sanırım maça gelen tüm taraftarlarda aynı korku vardı. ilk golden sonra fark korkusunu herkes düşündü ama bir destek belki toplarlar dedik ve topladılar. ancak 2 golden sonra bu korku daha cok hissedildi. destekte ilkine göre daha düşüktü. ama takım beklenenden farklı oynuyordu nitekim 2 gol peşinden kaçan penaltı ve 3 gol geldi. herşey mukemmeldi. sonra yenilen 3 gol. 2. yarı bariz üstünlüğümüz ancak pozisyonsuz bir yarı izledik. ve bir puana razı olduk.
Teknik olarak soyleyebileceğim herkesin bildiği defansta cok kötüyduk özellikle göbekte çok açık verdik. geçiş oyunlarında mükemmele yakın oynadık. üstümüze gelen takımlara karsı çok iyi olabiliriz. 2. yarı altınordu üstünlüğümüzü kabul ettı. ama biz oyun kuramadık. bu sorun geçen yılda vardı. maçın temposunu ayarlayan aksel ve dimitri de yorulunca iyice pozisyonsuz bir son 20 dakika oldu. hiç bir oyuncumuzun alternatifi yok. maç sıkısınca yedek kulubesine baktım metin hocaya acıdım. yine de enseyi karartmamak lazım 4-5 oyuncumuz mevkisinin hakkını veriyor. sayıyı transfer veya performas artısıyla onlu rakamlara çıkarabilirsek korktuğumuz seyleri yaşamayız

Bir paragrafta Metin hocaya açmak lazım. kendisi benim gençlerbirlikli olması dısında çok tuttuğum bir hoca değil. ama bu yıl bam baska bir iş yapıyor hacamız. başkası olsa kariyerini düşünür çoktan giderdi. başını one eğmiş tüm olumsuzlukara kulağını tıkamıs elimdeki ile ne yapabilirim demiş. ve bence çok güzel bir takım yapmış. ellerine sağlık. eğer bir başarı olacaksa bu Metin hoca sayesinde olacaktır. Bir mesajda yönetime çok uğrastıklarını biliyorum ama zaman aleyhimize artık. bugun tahtayı açtırsalar oyuncu alsalar hazır olmaları 2 ay. bu da 10 hafta eder. hocanın elini rahatlatmaları lazım.

Ve topçular uzun zamandır boyle inatçı bir takım izlememiştim. kendilerini ayakta alkışladık. ve alkışlamaya devam ediyoruz. Bu forma kendilerine hi bu kadar yakışmamıştı. bravo

Maçtan once samsunlu bir arkadaşım başarılar dilemek için aradı. kendisine tahtamızın kapalı olduğunu soyledim dediki “siz ne ara bu hale geldınız” Maç çıkışında hafif kekremsi bir tatla eve dönerken onumde 18 22 yaş aralığında olan 3 genç konusuyordu. biri en azından 1 puanımız var ayrıca averajımız da 0 dedi. içim cızladı. ben onların yaşındayken 19 mayıstan 1 puanla ayrıldığımızda sinirden ağlardık rakıp takım mutlu giderdi. hatta onların yaşından 3 4 yıl sonra avrupada fena esmiştik. sonra hak verdim arkadaşa cok değil geçen yılda 6 gol izlemiştik ilk maçta 0 puan ve -2 averajla donmüştük evlerimize. onun gözunden bir ilerlemeydi bu sahi biz ne ara bu hale geldik. ve bizi bu hale getirenler hala viski içiyorlarmı

3 Beğeni

uzun yillardir ilk defa bu kadar kosan mucadele eden bir genclerbirligi goruyoruz herkes saskin gol atar miyiz acaba derken herkesin konustugu bir mac cikti ortaya sonuc hic umrumda degil mucadele mukemmeldi, yillardir sirbistan coplugu gibiydi takim mecburiyetten genclere yonelince taraftarin istedigi mucadeleyi birakmayan takim cikti sonunda ortaya dusunsenize arda guler de simdi bu takimda oynuyor olacakti belki de beceriksiz evlat satmasaydi. tahta acildiginda takimi insallah yine yabanci coplugune dondurmezler menajerlerle birlikte. Bu zorunlu genclik asisi insallah tutar bence bu kadro bozulmamali hatta 3 4 sene beraber oynamali serdar gurler de yaptigimiz hatayi aksel ve barista yapmamaliyiz kacirmamaliyiz 3 5 fazlasi neyse verilmeli sonra yerine adam bulmak daha pahaliya maloluyor. Futbolcularimizi tebrik ediyorum bundan sonraki haftalarda da ayni mucadeleyi bekliyoruz tadimlik olmasin bu mucadele lutfen.

2 Beğeni

İlk maçı kazansak çok iyi olacaktı ama 3 gol atıp lige puanla başlamamız da sevindirici. Genç futbolcularımız çok gayretli oynadılar. Buldukları şansı iyi değerlendirdiler diyebiliriz. Maçı ciddi bir sakatlık olmadan ve kart görmeden tamamladık. Kadromuz çok kısıtlı olduğu için bundan sonraki maçlarda da inşallah ciddi sakatlıklar yaşamayız. Mümkün olduğunca gereksiz kart görmemeye gayret etmeliyiz.

2 Beğeni

Her şeyden önce, bu zor şartlar altında takımı bırakmayıp, sezonun ilk maçına motivasyonu yüksek, son ana kadar savaşan bir takım çıkaran Metin Diyadin büyük bir teşekkürü hak ediyor. Bir diğer teşekkür de futbolcu grubuna; herkes maç boyunca elinden geleni yapmaya çalıştı. Son yıllarda bu kadar yüksek bir takımdaşlık duygusuna sahip bir futbolcu grubu görmemiştim. Umarım tüm sezon böyle gider.

Maça gelirsek… 4-2-3-1 dizilişiyle başladık. Orta sahada Dmytro ve Aksel stoperlerden top alan, Serdarcan da hücum geçişini sağlayan oyuncu pozisyonundaydı. Benzer şekilde geçen sezon da oynamıştık ama bu maç geçen sezon boyunca halledemediğimiz en büyük problemimizi halletmiş gibiyiz: 1. bölgeden 2. bölgeye geçiş. Hatırlayın geçen sezon bunu yapamadığımız için neredeyse tek hücum planımız Barış Alıcı’ya atılan uzun toplar olmuştu. Altınordu maçında orta saha üçlümüz, kanat oyuncularımız ve hatta en uçtaki İlker’in orta sahaya gelmesiyle defanstan harika çıkışlar yaptık. İlk golde Aksel’in İlker’e dikine pası, onun stoperini orta sahaya çekmesi, boşalttığı alana Arda ve Barış’ın atağı ve Serdarcan’ın asisti harika işlerdi.

Serdarcan’a ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Maç boyunca arkadaşlarına pas opsiyonu olarak oyunu rahatlattı, Aksel’le Dmytro’nun baskı yediği anlarda stoperlerden top aldı, oyunun bazı anlarında Aksel’le Xavi - İniesta oldu (bkz. söz sanatları, mübalağa) ve bunları yaparken defansif görevlerini de hiç ihmal etmedi. Eğer Aksel de defansif olarak kendini bir tık yukarı çekerse seyretmeye doyum olmayacak bir orta sahamız olacak bu sezon.

Tabi orta saha işleyince takımın hücum tarafı da işliyor. Barış’ın hücum koşuları, gol pozisyonlarını koklaması yine harikaydı ama beni asıl sevindiren pas alış verişinde daha verimli bir şekilde yer alması, her pozisyonda rakiplerinin içinden geçmeye çalışmayıp top kayıplarını en aza indirmesi oldu. Arda Tuzcu çok daha iyi olacak. Onun defans arkası koşularını Aksel ve Serdarcan daha iyi değerlendirirse, hem sağdan hem soldan çok tehlikeli oluruz. İlker de fizik olarak henüz yeterli seviyede hazır değil ama buna rağmen santrafor pozisyonunda çok doğru işler yaptı. Goldeki takipçiliği, pas trafiğinde istasyon olma isteği olumlu taraflarıydı. 2-3 maç sonra çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum.

Gelelim defans dörtlüsüne. Musa ve Muhammed kanatlarda gayet iyi gözüktüler. Muhammed oyunu kurarken ters ayağının avantajını iyi kullandı. Musa da özellikle ikinci yarı Altınordu’nun sağ kanadından müthiş bindirmeler yaptı. En problemli noktamız defans ortası gibi gözüktü. Yediğimiz ilk golde Gökhan Gül’ün yaptırdığı penaltı acemiceydi. Ahmet İlhan’ın ikinci golünde Metehan orta sahaya çıkan oyuncuyu takip ederken, Gökhan onun kademesine gireceği yerde ofsayt yaptırmak için kendini öne attı ama ortada düzgün bir defans çizgisi yoktu. Aslında yediğimiz ilk gol de ikinci gol de Gökhan’ın orijinal mevkisinin stoper olmamasından kaynaklandı. Gökhan ağır olduğu ve bunun farkında olduğu için ilk golde telaş yaptı. Halbuki o topa kafa vuramasa da ortada çok tehlikeli bir durum yoktu ama o telaş kontrolsüzlüğe ve kolunu topa uzatmasına sebep oldu. İkinci golde de Ahmet İlhan’ı takip edince yakalayamayacağını düşündüğü için kolay yolu seçip ofsayta düşürmeyi tercih etti. Halbuki takip etse hem Ahmet bu kadar kolay vuruş yapma imkanı bulamayacak, hem de belki Übeyd defasın rakibe yakın olduğunu görüp kaleyi boşaltmayacaktı. Gökhan’ın defanstan oyun kurarken katkısı yüksek ama bu hataları o katkıya değmiyor. Metin Hoca’nın Abdullah Şahindere’yi ciddi şekilde düşünmesi ve Gökhan’ı daha çok orta saha rotasyonunda değerlendirmesi gerekiyor. Üçüncü golde ise Aksel ve Dmytro’nun yetersiz defansif müdahaleleri vardı ama rakibin şahane vuruşunun da hakkını verelim tabi. Aksel’in o bölgede o tehlike bölgesinde topu çalmaya değil rakibin önünde kalmaya yönelik hamle yapması gerekirdi.

Tabi bunların hepsi maçın ilk yarısında oldu. İkinci yarıda takımı daha dengeli ve derli toplu gördüm. Rakibe pozisyon verdiğimizi hatırlamıyorum, ciddi de baskı kurduk rakibin üzerinde. 70. dakikadan sonra bazı oyuncularımızda fiziksel olarak düşüşler başladı ama yine de rakibe göre daha diriydik.

Altınordu güç olarak bu ligin neresinde, bu maç sezon için ölçü olabilir mi bilemiyorum ama takımın motivasyonu, takımdaşlığı ve kenetlenmesi bana umut verdi. Tabi ki bu kadro tüm sezonu götüremez, mutlaka en az 4-5 takviye gerekiyor ama bu yoksunluk yüzünden altyapıdan yetişen oyuncularımızın da daha çok şans bulmalarına içten içe sevinmiyor değilim.

4 Beğeni

Altınordu geçen seneden daha da zayıf bir kadro gibi gözüküyor. Takımın bütün yükü 2/3 oyuncunun üzerindeydi. Özellikle orta saha da 17 numaralı Safa Kınalı yı ben çok beğendim. Pas alış verişi, hep öne doğru top oynama isteği vardı.Defansif yönünü biraz daha geliştirmesi gerekiyor. 9 numara bizim Ahmet :)) yıllanmış şarap gibi daha da olgunlaşmış durumda.23 numaralı Kürşat orta saha da bir şeyler yapmak için çok mücadele etti. Hüseyin Hocadan sonra Ufuk Hocanın ilk maçı heyecan ve telaş içinde gecti. Saha ile bağlantısı zayıftı.
Gençlerbirliğine gelince, tek tek futbolcu yorumu yapmıyacağım. Ancak bu takım kart cezasında, sakatlıkta ve ligin özellikle ikinci yarısında ki daha sert rakiplerinden puan alması çok zor. Altınordu bizim dişimize göre bir rakipti onda bile bayağı zorlandık. Net 3 transfer yapılmalı. Kulübe de oturacak transfere ihtiyac yok.
Artık resmi sitede Başkan ve Y.Kurulu üyelerinin gittiği yerlerde ki “fotoğrafları” görmek istemiyorum. Onun yerine transfer yasağımız kalktı cümlesini görmek istiyorum. Bunu ben değil tüm camia istiyor.
Cumartesi beni duygulandıran en güzel şey, taraftarın takımı, oyuncuları, teknik ekibi yanlız bırakmamaları idi. Özellikle geçen seneki “Metin Diyadin istemezliği” bu sene bu şartlarda görmüyeceğimiz olaylar olacak. Hoca yapacağını yapmış,asgari oyuncuları azami düzeyde hazırlamış.
Sıra yönetimde fotoğraf işi biterse transfer süreci başlar. Sadece transferin açılması bile camia olarak ileri ki maçlarda bir vites daha artırma demektir.
Saygılar. Bolu da görüşmek üzere😊

5 Beğeni

Üç yıldır gurbetteki taraftarlar arasına katıldığımdan, yine televizyondan izleyebildim.

Korkular içerisindeydim, ilk beş altı dakika korkularım gerçek oluyor sandım. Maneviyatım bozuldu. Bu maneviyat bozukluğu, maç bittiğinde galibiyeti kaçırmanın maneviyat bozukluğuna dönüştü. İnsanoğlu nankördür (bilhassa "oğlu"lar, çok nankördür!)

Memnuniyetlerim:

• İlker’i ilk defa (vallahi ilk defa!) “olumlu” bir havada gördüm.
  • Barış’ı “düşmemiş” gördüm, sevindim.
  • Muhammed’i sahiden “kaptan” gibi gördüm.

Bir not daha: Gökhan Gül’e fazla kızılıyor bence. Savunmadaki birçok hata, şahsi değil kolektif. Penaltıyı da herkes kaçırabilir. Bence Dimitro atsın.

Temenni ve dualarım:

• Tahta açılsa…
  • Açılan tahtaya abartmadan, sahiden lüzumlu olan 3-5 oyuncu yazsak.(Onlardan biri, bir orta saha mutfak robotu olsa. İnceci olmayıversin, Soner “kadar” olsa yeter.) (Ergin Keleş’i istiyorum. Tatlı adam, bize çok uygun, abilik de yapar, az çok gol vuruşu var, masrafsız.)
  • Musa, varlığını hissettirdiği kabiliyet ve kapasitesini kullanır hale gelse. Pek sarsak be yahu.
  • Arda Tuzcu’nun kapasitesini açığa çıkartmayı başaracağını, yarım kalmış yetenek olarak çürümeyeceğini kuvvetle seziyorum. Bir gole bakar gibime geliyor.
  • Metin hoca, -kendisine duygusal desteğim tamdır ve tam olacaktır-, kadroyu tavla figürleri gibi değil de satranç figürleri gibi kullansa, arada birilerini oraya buraya kaydırsa.

Takımımıza ve taraftar arkadaşlarıma Batı Karadeniz’den muhabbetler yolluyorum
Tanıl

9 Beğeni

Bazen mecburiyetler ve yoksuzluklar başarıya neden olabilir. Bu sezon yapılabilirse 5 transfer (nokta transferler) bambaşka seviyeye çekecektir takımı. Yapılmazsa da benim umudum var. Mücadele var. Azim var. Özellikle geçen senelerde vurdumduymazlık bu sene olmayacak gibi.

Gençlerbirliği varsa umut vardır. Boluda görüşmek üzere…

5 Beğeni

Maçtan önceki forum mesajımda “sahanın büyüsünün farklı” olduğunu söylemiştim, sahiden de farklıymış.

Metin Hoca’ya sonsuz teşekkür, gerçekten çabalayan bir takım yaratmış. Geçen sene daha alternatifli kadroda eksik olan ne varsa, bugünkü takımda hemen hepsi tamam.

11’de 6 altyapı mahsulü ile sahaya çıktık, buna karşılık altyapı kulübü Altınordu 11’de 2 oyuncu ile sahaya çıktı. Zaman zaman fazlasıyla iyi işler yaptık; kimi zaman beklenmedik acemilikler oldu (özellikle defans kurgusunda) ancak sevabıyla, günahıyla formasını terleten, isteyen-çabalayan bir oyuncu grubu vardı sahada…

Altyapı mahsullerinden üç oyuncuya dikkat çekmek istiyorum.

Biri Musa, inanılmaz bir potansiyeli var. Hızı ve çabukluğu premier ligi seviyesinde ancak bazı eksiklikleri göz tırmalıyor. Topa ilk teması zayıf, mental olarak duruşu güvensiz ama bunlar sonradan kazandırılabilecek şeyler. halledilse, hatta hızı ve çabukluğu üzerine daha çok gidilse Premier lig bile görebilir. geçen sene baya savruktu, bu maçta çok daha derli toplu olmasına rağmen hala eksiklikleri göze batıyor. Bu cocuk şimdi diğer takım arkadaşlarıyla aynı antrenmanı mı yapıyor? Eğer öyleyse nasıl eksikliklerlini kapatacak. Biri kenara çekip, Musa ile eksikleri üzerine özel çalışmalı!

Serdarcan. Arsenal’den yetişme Wilshere’i izliyor gibi hissettim maç günü. Sürekli pas opsiyonu ve doğru koşu, etkili kısa paslar, ikiye bir denemeleri. sahada görmek istediğim ne varsa yaptı. Bu cocuk nasıl yıllarca hacettepede süründü? biz yıllar boyu tomic seviyesinde yabancılardan bu işleri beklerken, bu cocuk nerelerdeydi. Neden ekstra antrenmanlarla iyi yönleri daha iyi seviyeye çekilmedi?

Son olarak Arda… O da topla buluşma konusunda farklı bir özelliği oldğunu gösterdi. Çok eksiği ama ciddi potansiyeli var. Topla doğru yerlerde buluşuyor, doğru yerlere gidiyor ama ne yapacağını henüz çok iyi bilmiyor.

6 Beğeni

Forum da sezon gibi hızlı başladı.
Yukarıdaki değerli maç yorumlarına ben bir iki minör gözlem eklemek isterim.
Kadro bu sene oldukça sınırlı. Bu nedenle hocanın çok fazla seçeneği yok, elde ne varsa onu sahaya sürüyor. Şu an takimda çok fazla defans yapamayan, genç, tempolu bir oyuncu grubu var. Aksel- Serdarcan ikilisinin aynı anda sahada olmasının sebebi bu. En defansif oyuncumuz Dmitro.
Gokhani orta sahaya kaydirmamiz halinde bir stoper oyunda olmalı bu surumda Serdarcan (veya Arda?) kulübeye gidecek.
Kadroya yeni isimler katilmazsa, anlaşılan bu sene çok atıp, çok yiyecegiz. Elbette bir fazla arıyorsak sorun yok.

5 Beğeni

bizin için çok iyi bi maç olmuş. maçın kendisi de güzel geçmiş. iki yarı ayrı güzeldi. kendi takımım olmasını ekleyince daha bi güzeldi.

takımımızdaki maçın adamı uzak ara 10 numara serdarcandı.

arda tuzcu gibi bir oyuncu oyunumuzu genişletiyor. iyiydi. ilk maçıydı. barış etkili ve şans yaratan bir oyuncu, serdarcanın taktiksel hızına yetişmesi gerekiyor. ilker sanırım kamp görmedi. buna rağmen çok iyi mücadele etti.

ilerde serdarcanın olması gibi, defansta metehan gibi bir oyuncuyu görmek içimi rahatlattı.

musa da ilk defa böyle bir deneyimle maçlara çıkıyor oda sırıtmadı. atak ve defans iyi şeyler yaptı. biraz daha güçkenmeli, kondisyonu iyiydi.

aksel ve dimitro yanına ortasahayı maçlara göre rotasyonlu düşünmek daha iyi olur. mert, gökhan gül bi de ataberk seçenekleri var sanırım. aksel iyi mücadele etti. gençlerin özelliklerini bilmiyoruz. altyapıda bek varsa. duruma göre muhammed hem orta saha hem bek rotadyonuna girebilir. 11 de olabilir. musa ters kanatta oynabilir mi acaba.

a takımda bulunan stoperlerden, potansiyel olarak bakılan abdullahın dışında, 3. ligde önemli deneyimi olan ali eren karadağ var. mert kula var. bu oyuncular gökhan ı asıl mevkisine ya da rotasyonuna gönderirlerse çok iyi olur. bu kadar stoper arasından bek rotasyonu var mı bilmşyoruz. ayrıca gökhan ekstra defans içinde rotasyon olabilir.

kalede bi durumda sakatlıkta atalay var u15den 19 a kadar milli takımlarda olmuş.

**

ileri kanatlar için rotasyon altyapıda emirkan demir kağıt üstünde göze çarpıyor. geçen sene kırıkkaleye kiralık gitmiş ve oynamış. bu ligde, sadece 4. lig deneyimi olan bi çok oyuncu var. as takımda da kagan özkan gözüküyor ki maçta yedekler arasıdaydı. bu oyuncularla sözleşme yenilenmesi düşünülmelidir.

(ortasaha için) altyapıdan diğer dikkatimi çeken oyuncu ise hasanalp birken. 2009 dan beri bu külüpte.

**

ikinci yarıyı izleyememiştim yeni izledim. ilk yarıda en çok dikkatimi çeken, oyuncuların birbirlerine çokça el kol hareketi yapmalarıydı. (birbirlerini de iyi desteklediler güzel hava vardı aralarında) ikinci yarı '85 dk da oyuna giren, mert oyunu zihinsel olarak biliyor gibi gözüktü. ortasaha rotasyonu için iyi olmuş. '75’de ilkerin yerine giren sami ilker gibi istekliydi.

metin hocayı tebrik ediyorum. bu süreçle birlikte gençlerbirliği için bambaşka seviye ye geçti

1 Beğeni