22/23 11. Hafta: Gençlerbirliği - Manisa FK

image

1 Beğeni

Takımın bir noktada patlama yapıp seri galibiyetler almasını bekliyorum. Bazen acaba takımla çok fazla bir duygusal bağ kurdum, objektif bakamıyor muyum diye düşünüyorum. Aslında Adanaspor maçının çıkış maçı olmasını bekliyordum. Bence takım da aynı beklentiyle çıktı maça. Maçtan mağlup ayrılmanın yıkıcı bir etkisi oldu bu yüzden. Yönetim bu etkiyi azaltmak için çok uğraştı hafta içi. Umarım etkili olmuştur.

Bence Kader maçımız.
Son üç maça bakınca pek ümidim de yok ama hadi bakalım.
Her ne kadar istatistikler çok kötü görünmese de “Bu oyunla kazanacağız” ruhunu göremiyorum takımda.
Yanilmayi o kada çok istiyorum ki.
Umarım utandirirlar beni.

bu maçı da kaybedersek, taşkın hocanın takımdan ayrılması gerekir. metin hocayı bir şekilde ikna etmeli. yönetimdekilerle arasında ne varsa, bunu artık sonraya bıraksınlar. takımın transfere de ihtiyacı var. metin hocayla bu minimum a indirilir. eğer ikna edilemiyorsa, onun gibi gençlerbirlikli ve takımı takip eden bir hoca gelmesi gerekir. özellikle hacettepe de görev yapmış birisi. metin hocayla da rahatça iletişim kurarak bu işi götürebilir.

transferler bu ekibe bırakılmalı. bu maçı kazanabileceğimizi pek ummuyorum. oyun ortada. her şey ortada. umarım ben de yanılırım. kazansak bile, bu böyle gitmeyecektir.

eğer yönetim mantıklı adım atmak istiyorsa, ihtiras, ego ne varsa bi kenara bırakmalı bu seçenekleri düşünmeli.

taşkın hocanın oyun sistemi bu takıma sene başına gelse de olmazdı. bu takıma olmazdı. bu takımın oyun ruhu başkadır. bunu metin hoca bizlere izletti.

bu yönetimin bu başarısızlık ve görüşsüzlüğü nedeniyle bi şekilde istifa etmesi gerekiğini düşünüyorum. eğer böyle keskin net ve doğru kararlar alırlarsa, en azından gençlerbirliğini düşündüklerini gösterirler. bu kadar yanlışa artık net doğrular gereklidir.

Geçen hafta bu takımla deplasmanda puan almak evde puan almaktan kolay dedik. olmadı . Ancak hala aynı sekilde düşünüyorum. bu haftada 3 puanı zor görüyorum. insallah dediğimin tersi çıkıyordur.

hala istifa yok ilginc.

hocanın istifasını veya görevden alınmasını sanırım bütün gençlerbirlikler bekliyordur. yapılması gerekenler bellidir. devre arasına kadar toplanması gereken puanlar toplanmalıdır. eğer böyle saçmalıklar yaşatılmasaydı, bütün bu beceriksizliklere rağmen borçların eritileceği ihitmalleri bile konuşuyor olurduk. şimdi bütün ihtimaller gidiyor elimizden, kulüp yok olacak mı diye düşünüyoruz. yeter artık.