22/23 14. Hafta: Altay - Gençlerbirliği

image

Takım kötü gidince insanların teknik taktik yazma isteği kırılıyor. Bende zaten teknik taktikten cok anlamam. sadece puan durumuna bakınca bizim deplasmanda Altayın da evinde biraz iyi olduğunu görülüyor. Beraberliğin normal sonuç olduğu denge bozulacaksada tek farkla olacak bir maç gibi duruyor.

Mustafa hocamıza başarı diliyorum. insallah futbol şansı yanında olur. Eğer ligde kalacaksak ligi mustafa hoca ile tamamlarız düşecek gibi olursak muhtemelen sondan bir onceki hocamız olur. her halükarda bu sezon en uzun çalışacağımız hocamız olur. o yuzden bu maçta sonuçtan daha cok nasıl bir oyun oynatacağı futbolcuların onu kabul edip etmeyeceğini gözlemleyeceğim bir maç olacak. yinede şans yanımızda olsun sonuçta 1-2 bizim olsun

takimin en buyuk dusmani yine kendisi rakibe gerek yok her mac kendi hatalarimizla yeniliyoruz bu puanlari cok arayacagiz

Sakarlıktan da öte bir durum bu.
Anlatılayamayacak bir ruhsal çöküntü yaşıyoruz.
Kâbus çöktü üstümüze, bir türlü bitmiyor bitmiyor.
Bir el, bu kadar mı gereksiz organa dönüşür. El hikâyesi ne zaman bitecek?
İnsan orta saha mücadelesin de kolay varken ne den daha zor ve çetrefilli yolu seçer? (Penaltıdan önce orta saha mücadelesinde Aksel Bey in rahatlığı, bencilliği) Neden arkadaşını zor duruma düşürür kolay yol varken?
Yandan gelen ortalar bize hep tehlike saçarken bizim yaptığımız ortalar neden kaleciye ısınma hareketi olur.
Orta sahamız neden bu kadar yumuşak ?
Hücum hattın da ceza sahasına neden giremiyoruz? Neden tehlike yaratamıyoruz?
O kadar aleyhimize penaltı oluyorken kalecimiz ne zaman birini kurtaracak?
Orta saha ve hücum hattımız ne zaman koordineli bir hücum yapacak?
Defansif sakarlıklar ne zaman bitecek?
Mentâl açıdan bu çöküntü mücadelenin sonu küme düşmek mi olacak?
Hazirandan beri biz taraftarı mağdur eden güvenimizi boşa çıkaran başkan ve ekibi daha neyi bekliyor?
Bu bekleyişin sonu küme düşme mi?
Taraftar her ortamda birbirine girmişken bu konu onları hiç mi üzmüyor?
O cu bu cu olmak kimlerin işine yarıyor?
Peki, biz taraftarlar Gençlerbirliği nin küme düşme potasında ki en önemli takım olduğumuzun farkında mıyız?
Bu sorulara cevap verecek biri var mı?
Ben cevap bulamıyorum, güvenemiyorum,uyuyamıyorum. İsyan ediyorum.
Kalbim ağrıyor, elim titriyor, evin de Gençlerbirliği maçından sonra huzuru olan var mı?

2 Beğeni

mücadele gücü çok yüksek olan bir takım bu kadar ağır oynamamalı. bu kadar korkak hiç oynamamalı.