22/23 17. Hafta: Gençlerbirliği - Erzurumspor

image

Bu maçı alacağız.

Çok çok onemli bir maç. Son 3 haftada en az 5 6 puan almalıyız. aksi taktirde tahta açılmış o para gelmiş transfer olmuş çok bir onemi yok. ben de alacağımıza inanıyorum. hayırlısı

maçın ikinci yarısına yetişebildim. böyle bir oyun beklemiyordum özellikle erzurum topu olduğu gibi bize bıraktı. çocuklar belirli aralıklarla iyi de oynadı. aksel-serdarcan ortasahası çok iyi giderdi böylesi bi maça. sanırım kontralar için böyle bi karar alındı. aksel’in durumunu bilmiyorum. oyuna girer girmez büyük fark yarattı. serdarcanla ofansif-defansif iyi uyum içindeler. (arkalarında bi de gökhan olsa çok iyi göbek olur gelecek için, hem defansif hem ofansif.)

takımı uzun süredir doğru düzgün izlemiyorum. akan oyundaki ortaları açacak yerlerdeki oyuncuları iyi belirlememiz gerekiyor. kağan’ın orta konusundaki yeteneğini merak ettim. istekli ve yetenekli bir oyuncu gibi görünüyor. arda içerde olsa cezasahasının havası biraz daha karışırdı. ilkerin hava hakimiyeti vardı. ortalar pek ona gitmedi. umarım sakat sakat oynamadı onca tempolu maç. balayev takımdan biraz kopuk gibi oynuyor. bana nedense hep bi rotasyon ve taktik oyuncusu izlenimi verdi. bu arada gökhan iyi oyuncu. maç içinde kalan, en çok yaşayan gökhan gibi görünüyor. bu iyi bir oyuncu özelliği.
abdullahı kazanmamız. gelecek için iyi oldu. bu gençler çok ağır şeyler yaşadı. kulüp olarak bunlar bu çocuklara yaşatıldı. artık saha’ya kendilerini daha çok vermeliler. taktiksel olarak söyle bir oyun oynayabileceklerini düşünmemiştim bile.

beraberligi bile 5 dk koruyamayan bu kadroda kime teklif gelirse hemen yollanmali bu genclerin seviyesi en fazla 1.lig ki o bile fazla goruyoruz sahada. kendine cok guvenip baska takimlara gidenlerin hali ortada. ozellikle defans oyuncularina 100 tl veren olursa bile verilmeli 23 24 yasindaki adama hala genc diyemeyiz onundeki topu uzaklastiramiyor adamlar daha. eger tahta acilirsa 4 tane tecrubeli defans oyuncusu alinmali oncelik olarak. tahta acilmazsa zaten 2.ligde bile duramayiz 3.lige merhaba deriz. hoca zaten tahta acilacak sozuyle geldi ilk giden o olacaktir. Goztepe gibi hulle yoluyla baska bir takimi alarak belki 2. veya 3.lige donebiliriz anca.

SONUC OLARAK TAKIMI BU HALE GETIREN;
1. ILHAN CAVCAV SONRASI VELIAHT YONETIM
VE TEKNIK DIREKTOR YAVRU AYICIK,
2. SEZON BASI BIR ADAY OLUP BIR CEKILEN VE HALIHAZIRDA KULUBUN TRANSFER TAHTASINI ACMASINA ENGEL SUAN KI BASKAN
3. VE GENCLERBIRLIGINI BU HALE DUSUREN KIM VARSA,

ALLAH BIN BELALARINI VERSIN HER MAC IZLEDIGIMDE BUNLARA SOVUYORUM. BIR GENCLERBIRLIGIMIZ VARDI EL BIRLIGIYLE ICINE ETTINIZ.BRAVO.

bi isyan bu kadar net olamazdı, bi çok şeyi de ben ekleyip isyan ettim. takım içi yazdıklarınıza bulunduğumuz durum ve gerçekler açısından katılamadım. geleceğimiz son derece belirsiz olduğu için elimizdeki oyuncular değerlidir. en bu en basitindendi. oyuncuların potansiyellerine gelince, 17-21-24 olarak ayrırsak çok çok yetenekli ve iyi oyuncular var. transfer yapılır mı bilemem. yapılmasa da olur, yapılsa da olur. öncelikle iç transfer halledilsin, sonra napacaklarsa yapsınlar. iç transfer artık en önemli şey haline gelmiştir.

bi de naparlar bilemem, borçları sıfırlamaları gerekiyor. en azından bunu yapmalılar.