22/23 20. Hafta: Altınordu - Gençlerbirliği

1 Beğeni

Bir kaç haftalık sürecek umudun ilk haftası. ilk 2 haftada 6 puan almazsak en azından 4 puan almazsak başlamadan bitecek. inşallah biraz sürer rüyamız. insan umutlanmadan heyecanlanmadan edemiyor. akşama güzel seyler yazmak dileğiyle

1 Beğeni

*Gencler gol, gol, gol" tezahuratini duyduk ya deplasmanda, bu yeter bize.

teknik ekip altınorduyla oynadığımız ilk maçı izlememiş.

maçı geçelim.

hazır oyuncun varken, ikinci yarı bitik hale gelebilecek oyuncularla oynamak teknik hatadır. kaybedecek 2 puanın bile olmadığı bir aralıkta böyle bir hata yapılıyor. transferlerin arkasındaysanız, takıma hazır halde monte etmeye başlarsınız. böyle bir düşünenin bile olmaması teknik yetersizliktir. bir teknik heyet hedefini belirlerken o yola gidecek en iyi adımları atamıyorsa başarı ihtimali düşüktür. bu transferler yönetimin saçmalamasıysa, bu saçmalamayı minimize edemeyen, olduğu gibi yansıtan heyet çözüm bulamaz.

serdarcan nerede. bırakın takımı, ligin en iyi ortasaha performanslarından birini vermiş olan serdarcan nerede. aksel’in mental peroblemlerinin yanında buna bağlı olarak kondisyon problemi vardı. devre arasında rahat rahat atlatılabilirdi. gökhan şu takımda nasıl ilk 11 olamaz. abdullah durak çıkar çıkmaz (belki de çıkmak zorunda kaldı) ortasaha çöktü. abdullah durakla gökhan oynadığında, abdullahın kondisyon eksikliği kapatılmış olurdu. ve oyunu daha derin yönlendirebilirdi. serdarcan taktiksel olarak çok üst seviye bir oyuncu. defansif olarakta katkı verebilen bir oyuncu. özel bir oyuncu. gerektiği anda anahtar olan bir oyuncu. buraya yapılan transferlerden bir tek erkan eyibil rotasyon + 11’de değerlendirilebilinir. geri kalanların bu haliyle hiçbir şekilde ilk 18 de olmaması gerekiyor.

diğer bölgeleri yorumlamaya zaman yetmez. oyuncular bencil oynuyor. takım denen bir şey yok ortada. topu alan bir şey yapayım diye bir şey yapıyor, o yaptığı şeyinde en kötüsünü yapıyor.

2 Beğeni

Yazacak bir şey yok aslında. yada çok da yazmaya değmez. bu yıl tv den izlediğim hiçbir maçı 45 dk izleyemedim. hepsinde sinirlenip kapattım ilk yarıda. şükür ki bir 45 dk izleyebildim. onunda 2. yarısı evlere şenlik. mideme sancilar girdi izlerken. 2 gun geçti yazarken bile sinirleniyorum. Allah bu yıl bize sabır versin. takımın başınada 2. yarıyı izlerken üzülecek bir teknik adam nasip etsin.