22/23 22. Hafta: Pendikspor - Gençlerbirliği

2 Beğeni

Herkesin heyecanla beklediği maç. Bolu maçının bir tesadüf mü yoksa devamlılığı olan bir sürecin başlangıcımı olduğunu gösterecek. Takımın pendik ile birkaç hafta sonra oynamasını isterdim. rakip kolay değil. diğer taraftan da rakipler için hala çantada kekliğiz yani sürpriz yapabiliriz. çok anladığımdan değil ama stoperlerimiz sanki biraz ağır. geçen hafta yediğimiz golden dolayı böyle düşündüm. geriye düşersek başımızı ağrıtabilir bu durum. onun dışında takım geçen haftaki gibi istekli disiplinli yardımlaşmalı oynayabilirse çok da zorlanacaklarını zannetmiyorum.
Ligde kalmak için sürekli olarak 3 maçın 2 sini kazanmak zorundayız. önümüzdeki 3 maçında bence en zoru bu maç alırsak gerçekten birşeyler değişir. bu haftam sayelerinde güzel geçti. insallah haftayada güzel geçecek. haydi gençler

3 Beğeni

takımda bulunan önemli oyuncular 18’de bile yok. ne denir bilemiyorum. kazanmamız gerekiyor.

1 Beğeni

Neredeyse iki sezon sonra bir İstanbul takımını yendik. Hem de deplasmanda.
Bize ayrılan 160 kişilik deplasman tribününü dolduran taraftarımıza hediye olsun.

3 Beğeni

Camiamızı çok umutlundıran güzel bir deplasman galibiyeti aldık. Takımımızı kutluyorum. Bu, yanlış hatırlamıyorsam aynı zamanda geçen sezondan beri İstanbul takımlarına karşı aldığımız ilk galibiyet. Şeytanın bacağını da kırmış olduk. Tuzla yenildi, 19 puan… Altınordu berabere kaldı, 17 puan… Altay berabere kaldı 19 puan… Biz 13 puandayız. Erzurum da yenilirse düşme hattının üstü ile fark 5 puana inmiş olacak.

Ligde kalmak için toplamda en az 10 galibiyet almamız gerekiyor. Bu 10 galibiyetin 5’ini Tuzla, Altay, Erzurum, Malatya ve Denizli’ye karşı kazanırsak, rakiplere karşı avantaj sağlayarak ve ligde kalma barajını biraz olsun aşağıya çekerek çok iyi bir iş çıkarmış oluruz. Çünkü bunlar 6 puanlık maçlar… Dolayısıyla önümüzdeki üç haftada art arda oynayacağımız Göztepe (İç), Tuzla (D) ve Denizli (İç) maçları çok önemli. Bu maçları kazanırsak bay olduğumuz haftaya düze çıkmış olarak girebiliriz. Ekstra olarak 5 galibiyet de diğer takımlardan almamız lazım. Son 2 maçlık duruma göre 2 ekstra galibiyet aldık. 3 ekstra galibiyete daha ihtiyacımız var. Bu süreçte Pendik maçında olduğu gibi futbol şansının da yanımızda olmasını diliyorum.

3 Beğeni

Neresinden bakarsanız bakın muhteşem bir sonuç. öncelikle galip geldik hemde deplasmanda. ektra bir galibiyet çıkarmış olduk. Kalecimiz muhteşemdi. yaptığı büyük hataya rağmen( bu hata pekçoğumuzu kalpten götürebilirdi) futbol sansı da yanımızdaydı.2 . yarıdaki tüm baskıya rağmen gol yemedik. her seyiyle güzel sonuç güzel maçtı. Beni en çok sevindirense oynayan oyuncuların takımı sahiplenmiş olmaları ve ligde kalmaya inanıyor olmaları. ayrıca pek çoğu futbolu biliyor.

önümüzdeki haftalarda bana göre 3 te 2 kimilerine göre de 5 te 3 yapmamız yeterli olacak.ancak her türlü ilk 3 maçta 2 galibiyet aldık. önümüzdeki 3 maçtan da 2 galibiyet alırsak süper olur. hele biride tuzlaya karşı olursa muhteşem olur. alıcağımızada inanıyorum zira 3 rakipten hiçbiri pendik veya bolu kadar güçlü değil

2 Beğeni

düşme hattıda olan takımların bizden pek çekindiklerini sanmıyorum. boluspor’u yendiğimiz maçtan sonra ligde kalma şansımız artmıştı. ancak bu galibiyetten sonra daha da arttığını söyleyemem. diğer maçların skorlarından ziyade ‘takım’ ve ‘mücadele’ olarak söylüyorum bunları. diğer takımlar ortada.

uzun süreç içerisinde ihtiyacımız olan oyuncuları hazırlamazsak, en azından mental olarak hazır tutmazsak bu iş çok zor. transfer politikası + olarak kadro da bulunan önemli oyunculara yapılanlar ne kadar doğru. günlük konuşulacak çünkü hep günlük konuşuldu.

camia içinde yönetimi de muhalefeti de yarattığı havadan sonra mental olarak kırılgan bir havadayız. bu nedenle teknik ekibin işi gerçekten zor. kendilerini ateşe attıkları için büyük saygı duyuyorum. ancak mantıklı adımlar yerine bir yol tutturmuşlar. şimdilik iyi gitseler de büyük riskler var. söyle bir yapılanmayla 6 puan toplamak kendini önemli ölçü de kanıtlamak demektir.(camia içinde kanıtlamaktan söz ediyorum, yoksa mustafa hoca bu ligde şampiyon olmuş) bizim teknik ekibin kendisini kanıtlaması değil, ligde kalmaya ihtiyacımız var.

bir şeye daha değinmek istiyorum, übeydin yaptığı hem de bir takım kaptanı olarak yaptığı yanlıştı. teknik ekip bir önceki ortamı silmek için böyle davranıyorsa hata yapıyor demektir. ihtiyacımız olan ve değerli oyuncular var kadro da. olan neyse oldu, bir şekilde bu oyuncuları süreç’e dahil etmek gerekiyor. dediğim gibi teknik ekibinde bu oyunculara ihtiyacı olacak. diğer yandan kulübünde bu çocuklara ihtiyacı var.

1 Beğeni