22/23 23. Hafta: Gençlerbirliği - Göztepe

1 Beğeni

İki maçta aldığımız 6 puanın anlamlı hale gelmesi için kazanmamız gereken bir maç… Ayrıca bu hafta 17 puanlı Altınordu’nun maçı yok ve 18 puanlı Erzurum ile 19 puanlı Tuzla karşılaşıyor. Bu maçın sonucu ne olursa olsun 15. takımın puanı 18 veya 19 olacak. Biz kazanırsak 16 puana ulaşacağız ve bitime 14 maç kala 15. takım ile aramızda 2 veya 3 puan fark kalacak. 14 maçta çok rahat kapanabilecek bir fark. İnşallah kazanırız.

1 Beğeni

Göztepe maçı elbette kolay olmayacak ama yeni oyuncuların takıma kattığı enerji ve 2 maçlık galibiyetlerin verdiği gaz ile üstesinden geliriz . Stadda olacağız, olmamız lazım.

2 Beğeni

bunca puan toplamak isteyen takım’ın kısa süreli yapılanması bile bu kadar kötü olmamalı.

barış gitmiş. iki kanat oyunumuzdan moha zihinsel olarak vasat bir oyuncu, pozisyon bilgisi yok. takım uyumu çok kötü. oyun zekası çok çok kötü. bu ligde öyle puanlar toplayacak takımın rotasyonu değil hamle oyuncusu olur ancak. bazı meziyetleri var bu nedenle ancak hamle oyuncu olur diyorum. ve barış gönderiliyor. torje kaliteli oyuncu, yetenekli ve şans yaratan bir oyuncu. ancak kondisyonu yok.

mete kaan nasıl bir canavardır. mezzela oynuyor, moha’nın yapmadığını yapıyor, dönüyor solbek’e aşırı yardım ediyor, gidiyor ortasaha da top alıyor. mete’yi kanat kulansak bile diğer kanat kim olacak?

metehan’ın da takımdan gitme durumu varmış. bu büyük bir yanlış olur. zaten barış gibi son derece yürekli, istekli ve inanmış bir oyuncuyu gönderiyorsanız, özellikle ‘futbol aklı’ denilen idarecilerin inancından büyük şüphe duyarım. hem böyle inanmış ve yetenekli oyuncu gidiyor hem taktiksel olarak zayıflıyoruz.

serdarcan bu takımın ortasahasında banko oynar. banko oynar. banko. bu çocuk nerede? madem barış gitti. mete’yi kanat a atılabilir serdarcan eklenirse.

metehan’a da ihtiyaç duyulacak stoper de. bu çocukları mental olarak hazırlamak gerekiyor. metehan hamle yapabilen, rakibi boğan bir stoper. hava toplarında iyi olan bir stoper. şu an 11 oynayan stoperlerden iyi bir stoper. onca hoca değişimi, sistem getirimi yanında bir de kendi mevkisinde oynamadı. yine de en güven veren oyuculardan biriydi. ‘ancak hatalar yapıyordu’ diyenler olacaktır. dışarı da yapılan hataları saymaya gerek yok sanırım. oyuncuların bu baskı ve kötü yönetimde hata yapmaları doğaldır.

başakşehir altyapısndan da oyuncu getirimişiz. bu nasıl bir kafadır anlamıyorum. insanların düşünceleri değişecektir, gözleriyle gördüklerini bile inkar edebilecektir. bunlar doğal olmaya başladı bu yüzyılda da. ben unutmadım. ve izledim bu oyuncuları da takımı da. mevcut takımı da.

neyse uzarsa çok fazla negatif olacak.

geçen maçtan erkan eyibilin mücadelesi, konsantresi, mete kaan’ın mücadelesi ve oyunu, abdullah’ın oyun ve taktik bilgisinin yanında ayovi çok çok iyi bir forvet.

nurullah napıyor ben anlamadım. biraz kendine gelmesi gerekiyor daha ilk 10 dakika da ayakla da, elle de topu oyuna sokacağım derken şans verdi rakibe. ya tecrübesizlikten, ya da oyun bilgisinden olması gerekir. böyle hatalar yapmamalı. bunun dışında hava hakimiyeti (ki übeytte hava hakimiyeti yoktu) refleksleri (ki yine übeyt de refleks zayıftı) iyi. yine de net tecrübeli bir kaleci gerekiyordu yine ‘bunca puan toplamak isteyen bir takım’ a. nurullah beni yanıltacak gibi görünüyor. ayrıca geliştiğinde çok iyi bir kaleci olacak gibi.

pendik maçında osman özköylünün inanılmaz taktiksel yanlışları olmasaydı o maçta giderdi. ısrarla sağdan denedi. ısrarla. artık ayovi bile yardıma gitti oraya (maho bildiğin yardım etmedi ayovinin oraya yardım gitmesine rağmen bunu da not edelim)

uğur ve torje içe açılan hava toplarında adam paylaşamıyorlar bile. orada barış olmalıydı. ya da gökhan gönül var mesela, hiç teklif götürüldü mü? ya da barış neden gitti abi neden neyse ya.

Takımımızı kutluyorum. Çok önemli bir galibiyet daha aldık. 15. Erzurum ile farkı 2 puana, 14. Altay ile farkı 3 puana indirdik. Bunlar kapanmayacak bir fark değil artık. İnşallah bundan sonraki maçlarda da galibiyet serimiz devam eder.

2 Beğeni

Taraftar sezonun rekorunu kırdı özellikle maraton müthişti bende oradaydım. Tabi daha çok destek şart.

1 Beğeni