22/23 3. Hafta: Gençlerbirliği - Pendikspor

image

İki maçta 4 puanla iyi başladık. Kadromuzun çok dar olduğu bu sıkıntılı dönemde iyi sonuçlar alıp puanlar biriktirmemiz, ileride çeşitli sebeperle alabileceğimiz kötü sonuçlara hazırlıklı olmamız bakımından çok önemli. Futbolcularımız genç, hırslı ve iştahlılar. İyi çalışıyorlar. İnşallah kazanırız.

2 Beğeni

ligin ilk 3 maçı ligde oyun stratejilerinin bir özeti gibi olacak. ilk maç evimizde bizden ustun olduğunu düşünen takıma nasıl oynanacağını deneyimledik. o maçın 2. yarısı oyununu rakibe nasıl kabul ettirirsin oyununu gösterdik ama sonuç alamadık. 2. maç deplasman da nasıl oynanır maçı idi çok güzel başardık. bu maç ise kilidi nasıl açarsın maçı olacak. ve bu maçı alırsak evimizdeki bir çok maçta oynayacağımız taktik de bu olacaktır. rakibe oyunumuzu rahatlıkla kabul ettireceğimizi kilidi açacak pas trafiği ve varyasyonları yapabileceğimizi düşünüyorum. golsuz giden maçta pozisyonlar da bulacağımızı biliyorum ama pozisyonları cok kolay harcıyoruz bu korkutuyor. birde rakibin hızlı hucumlarında defansın vereceği açıklar gerçekten korkutuyor. güzel maç olacağını ve ilk golu biz bulursak 0 a karsı net bir skor alabiliriz. gönlümden geçen 3 0 goller ilker ilker ilker

3 Beğeni

bu sefer olmadi takim kosmayi birakinca abdullah sahindereye yenildi resmen.

Gençliğin iyi yanı enerji dolu olmak
Kötü yanı ise tecrübesizlik.
Rakip ne yapacak diye beklersen ve rakibin bu ligin en tecrübeli ve tilki oyuncularına sahipse, ve hocası da bu yolun yolcusu ise ya sundadir ya bunda yapar ve seni avlar.
Öğreneceğiz, tokat yiyerek öğreneceğiz ve biz de pişeceğiz
Yeter ki bu arada yanmayalim.
Bizim bu takım taktik gereği oyunu yavaşlatma, ipe un serme vs. Yapamaz, beceremez.
Hocam bırak koşsun bu takım. Maç 1-0 da olsa 0-3 de olsa saldirsin. Yoksa bizi çok döverler hocam.

2 Beğeni

bir ben miyim perişan
gecenin karanlığında
yosun tuttu gözlerim
yalnızlar rıhtımında… diye başlayıp;

bütün gece ağladım
dalgalar kucağında
yosun tuttu gözlerim
yalnızlar rıhtımında

Diye sona eren Erkin Koray şarkısı, dün sanki biz Gençlerbirliği için yazılıp bestelenmiş bir Ağustos akşamı şarkısı gibi geldi bana.

Aslında her şey Muhammed’in oyundan çıkması, sedye ile hastaneye götürülmesi ile başladı. Sonra gol geldi biz unuttuk esas meseleyi. Keyiflendik. Golü atan genç Arda olunca daha da keyiflendik.
Sağ bek Abdullahın ilk yarı performansı hiç de fena değildi.
Sonra ikinci yarı başladı. Garip, oyun soğutucu, iki taraf için de düzensiz gel gitler olurken bir sol taraf hücumu sağ bek sıkıntımızın ne kadar çok bize sorun olacağını tekrar hatırlattı, anlamsız bir hücumda anlamsız bir penaltı yapıp golü yedik. Tekrar geçen sezonun ilk maçlarında ki tedirgin telâşlı bir hâl aldık. Yine bir sol taraf akını yine bize sağ bek sorunumuzu hatırlattı golü yedik.
Pendiklilerin çirkef tezahüratları, Osman Hocanın ayıpları, futbolcularının yatışları bizim goller kaçırmamız hakemin çok anlamsız kararları ile maçı bitirdik.
Burda hakeme ayrı bir parantez açmak istiyorum ilk yarı 5 dak. uzatma oldu ise ikinci yarı 8 dakika olmalıydı 5 dakika verdi.
Ahh! Adaş Ahh! İlker ikinci yarı o golü atmalıydın.
Metin Hoca yazının başlangıcındaki yanlızlar rıhtımını arkasına dönüp yedek oyunculara baktıģında anladı. Biz Muhammedin oyundan çıkışında. Sanırım yönetim de koca Ankara’da maddi olanak bulamadığı transfer sezonunda yanlızlar rıhtımının ne demek olduğunu anlamıştır.

Uyanın beyleerrr! Bu takıma transfer şaarrttt!. Metin Hoca 2. Kez transfer tahtasının açılması gerektiğini söyledi. Bence Gençlerbirliği yöneticikerinin bir hakkı daha kaldı. Sonra mı? Yanlızlar rıhtımı☹

1 Beğeni