22/23 5. Hafta: Gençlerbirliği - Tuzlaspor

image

Skandal hakem atamasıyla karşı karşıyayız. Hakem ortada maç yönetirse mutlak galip geleceğimizi düşünüyorum. Takımın tüm alacakları ödendi diye haber vardı. Doğruysa pozitif etkisi olacaktır.

Takıma balyaev vb yedeklerimiz de katıldığında daha da güzel olacaktır.

Güzel günler göreceğiz güneşli günler…

2 Beğeni

Göztepe maçının ikinci yarısında rakibe, savunma bloğumuzun önünde çok fazla topla buluşma şansı verdik. Merkezde yeterince kalabalık kalamamamız göze batan sorunlardan biriydi. Tijanic’in 10 numara olarak oyuna girmesi ve rakibin 4231’e dönmesiyle merkezde sayısal üstünlüğü rakibe verdik. Ayrıca rakibi yönlendirmek yerine adam adama savunma yaparak rakibin bizi yönlendirmesine ve rakip merkez orta sahaların merkezde alan yaratması sonucu santrfor ve kanat oyuncularının o alanı değerlendirip topla buluşmasına müsaade ettik. Rakibin üçüncü bölgede organize olamaması ve son pasları yapamaması bizim için şanstı. Bizse zaman zaman kontra atak fırsatları bulsak da rakip ceza sahası çevresinde son vuruşları ve doğru tercihleri yapamayınca skoru değiştiremedik.

Tuzla’ya karşı daha kompakt kalmamız ve Tuzla’nın ileri üçlüdeki hızlı ve atletik oyuncularının geniş alanlar bulmasını engellememiz önemli. Savunma direncimizin düştüğü bölümlerde Mert Kabasakal ve Beliaev’e daha fazla süre vermemiz gerekiyor. Mert’in ikinci pivot olarak oyuna girmesiyle Göztepe maçının son 10 dakikasında merkezde daha kompakt kalabildik. Bu maçta da onun katkısı yine değerli olacaktır.

takımca çok iyi oynadık. yine bi 3 puanı kaçırdık hissi. biz bu tuzlayı rahat yenerdik.

metehan’a gelecek olası maç cezasına kesinlikle itiraz edilmelidir.

var hakemlerinden birisi daha geçen hafta ülke gündemine oturan tartışmaların kahramanlarındandı. kamuoyu yapılmalı. takıma sahip çıkılmalı.

bu kulüp bu tip şeyler nedeniyle kulüplerbirliğini kurmuş bir külüptür. bununda bilinçinde hareket etmek gerekiyor. öyle bağlantılarla iş yapacak bi kulüp olmadığımız için insanlara hem bu sezonumuzu hem yapılanları aktarın. maç izleyen, seven, türk liglerini takip eden insanların dikkatinin çekilmesi gerekir. gençlerbirliğinin bu sezon ki hikayesi türk liglerinde açık ara en önde. bunları sindirebilecek durumumuz yok.

geçen maçlardan birinde metin diyadin yayıncı kuruluşa ‘bu flaş roportajları ankarada da isteriz’ demişti. ankaradaki maçlarımıza maç önü sonu da konulmuyor.

1 Beğeni

Maçı iki farklı yarıdan değerlendirmek gerekli. İlk yarıdan bahsedecek olursak ; takım olarak maça iyi başladık. Son vuruşlar kötü olsa bile takım ileri gitmek için çok çaba gösterdi. Yalnız Tuzla takım oyuncuları ilk yarı çok faul yaptılar ve hakem ( hakem demek istemiyorum) hiç kartına başvurmadı. Göstermelik bile olsa kart gösterebilirdi bu Tuzla takım oyuncularını biraz daha geriye iterdi. İlk yarının bizim için en kötü olayı ise gol atamamış olmamızdı.
İkinci yarıdan bahsedecek olursak ; ikinci yarı başında Metehan’a direkt kırmızı kart gösterdi. İlk yarıda Tuzla takımına bir sarı kart bile göstermeyen hakem ikinci yarı başında direkt kırmızı kart gösterdi. Metehan’ın pozisyona gelirsek başlangıçta faulü kullanan oyuncumuz yanlıştı. Hata ilk orada başladı. Kırmızı kartın ise ağır olduğunu düşünüyorum. Kırmızı karttan sonra geriye çekildik doğal olarak ve maçın seyri değişti.
Hakemin bize karşı ayrı bir garezi var. Sebebinin ne olduğunu bilemiyorum ama bu bir değil iki değil . Yazık değil mi ayakta durabilmek için direnen takımı her maç biçiyor. Biz taraftarlar olarak torpil istemiyoruz adaletli yönetmesini istiyoruz.
Bir diğer dikkatimi çeken konu ise Übeyd’in aşırı umursamaz tavırları. Hoş değil Ramazan’ı andırıyor. Ben buna yetişemem ki , belki dışarıya çıkar , şu topa çıkmayayım , şu pozisyonda uçmayım. Ne zaman patlama gösterecek merakla bekliyorum. Bu fırsat eline geçmişken kullanması gerekir. Genel performansı ile ayağına sıkıyor.