22/23 6. Hafta: Denizlispor - Gençlerbirliği

image

1 Beğeni

Devre arasına kadar alabildiğimiz kadar puan toplamalıyız. Denizli maçları ise Gençlerbirliği’ne ters geliyor. Umarım puan veya puanlarla Ankara’ya döneriz.

1 Beğeni

Metehan yok, Muhammet yok ama olsun acıların takımıyız. En az 1 puan alırız.
Takımı bu maça Medet Coşkun hoca hazırlamış. Bakalım sağ bek sorununu nasıl çözmüş hep birlikte göreceğiz.

1 Beğeni
  1. dk cecenoglu taban girdi daha onceden sarisi vardi ama var odasi kayiplarda,
    46.dk oguz yilmaz adamin gogsune taban girdi aradiginiz var odasina yine ulasilamiyor.

genclerbirligi taraftarinin dk dk kufurlerini arayip bulan tff bu dakikalari inceler insallah bu hafta.

3 Beğeni
  1. deplasmanımızı da kazasız belâsız atlattık. Darısı iç saha galibiyetine diyelim.
    Metin Hocanın sürpriz ( ki bence hiç de sürpriz değil) bir kararla gidişinden sonra kulüp iç yapısını iyi bilen uzun yıllardır kulüp içinde çeşitli yerlerde görev yapmış Medet Hocaya emanet edilmişti takım. Açıkçası daha önce ki Denizlispor deplasmanlarında alınan kötü sonuçlar da göz önüne alındığında kendi açımdan pek de bu maçtan ümitli değildim. M.Bakkal,Gençlerbirliği maçlarına sanki ayrı bir bileniyor her zaman bir de bu durum vardı.
    Tek ümidim şu idi, bu sefer aynı şartlarda olduğumuzdu. Onlarda tahtayı açamamışlar, duyduklarıma göre onlarda bizim gibi zor durumda imişler.
    Biz Cephede ki arkadaşlarla Denizliye gittik. Denizlispor Kara Ordu grubu bizi Denizli girişinde karşıladı. 4 araçlık bir konvoy arkada bizim otobüs şehirin içine girdiğimizde takımın kaldığı oteli ve otobüsümüzü görüp durduk. İçerde futbolcu arkadaşlara, Medet Hocaya,
    “yönetici” arkadaşlara başarılar diledik. Otel öyle denildiği gibi kötü bir otel de değildi. O da ayrı bir konu.
    Sağolsunlar bizi Kara Ordu grubu güzel ağırladı. Kahvaltı çay herşeyi hazırlatmışlar bizi mağdur etmediler. Burdan onlara teşekkürler.
    Maç başladı. İlk 10 dakika anlamsız acemiliklerle geçti. O karambol de golü de yedik. Üst üste Denizli gol de kaçırınca geçen seneki Tuzla maçı geldi aklıma 4lük olacağız galiba dedim içimden.
    Ama öyle olmadı çünki karşıdaki takımın bizden aşağı kalır yanı yoktu. VAR dan bir penaltı ile beraberliği sağladık. Ama defansımız acemiliklere devam etti üst üste şutlar, sağa sola çarpan toplardan sonra 2. Golü yedik. Bence rakip oyuncu K. Mayi nin sakatlanıp oyundan çıkması ile oyunun şekli değişti. Çünki forvette ve orta saha da kaldığı dakikaya kadar çok etkili işler yaptı. İlk yarı direkten dönen toplara dua ettik ve bitirdik.
    İkinci yarı ise bambaşka bir Gençlerbirliği vardı. Daha etkili idik. Her zaman ki gibi sağa sola atılan defans arkası uzun toplar, Aksel’in biraz daha oyun içinde gözükmesi, defansın toparlanışı ile gole yakın taraf biz idik.
    Ceza sahası önünde bir frikikden bir şekilde golü attık. Sessiz olan Denizli taraftarı sustu.Artık oyuna tamamen biz hakimdik. Hakem mâlum durumda kırmızıyı pas geçti. Biz vara gider derken oyunu devam ettirdi. Bize alışkın şeylerdi.
    80 den sonra ard arda 3 pozisyonu hunharca katlettik. Tamamen acemilik.
    Ve maçı bitirdik.
    Yüzde 59 ile top bizde, ikinci yarıda ki oyun ile 474 pas yapmışız, 12 şut çekmişiz ki çok çok iyi, yüzde 76 pas isabeti bulmuşuz, 2 korner atmışız. İstatistiklere göre galip gelmek içten bile değilmiş.
    Maç sonu mu ne oldu? Anlamsızca Genćlerbirliği iki grup taraftarı arasında gerilim, tartışma, bağırma çağırma sonra otobüslere binip Ankara istikametinde bir yerde tekrar karşılaşma ve sakince konuşulup konunun tatlıya bağlanması.
6 Beğeni

Çok güzel bir özet olmuş.
Ben maça gidemedim toplantım olması nedeniyle.
Takımın oteli maç sonrası istemediğimiz tartışmalar ve sonunda tatlıya bağlanması bilmediğim noktalardı.

2 Beğeni

Gittiğim her deplasman maçından sonra bir şarkı/türkü gelir aklıma ve sürekli içimden mirildanir dururum.
Artık yavaş yavaş ağırlaşıyor ve daha çok hüzünlü hale geliyor türküler.

NE FERYAD EDERSİN DİVANE BÜLBÜL
SENİN BU FERYADIN GÜLŞENE KALSIN
BU DÜNYADA EREMEZSEN MURADA
HUZURU MAHŞERE DİVANA KALSIN

NESİN METEDEYİM BİR KAŞI KARE
ŞU SİNEME AÇTI ONULMAZ YARE
DÜNYA TABİP GELSE DERDİME ÇARE
DERDİMİN DERMANI LOKMAN’A KALSIN

BİR CAN İÇİN GEÇTİ CAN Ü SERİNDEN
VÜCUDUM KÜL OLDU AŞKIN NARİNDEN
EMRAH BUSE İSTER NAZLI YARİNDEN
BU BAYRAM OLMAZSA KURBANA KALSIN

Bu maç dahil olmak üzere bu sezon beni iyi hissettiren tek şey takımın elinden geleni yapması ve özverili oyunu.
Bunun dışındaki her yerde, her şeyde kavga ve kaos hakim.
Artık kimse birbirini anlamaya çalışmıyor. Ortam böyle iken deplasman maçların en çekilmez yanı da yenilgi sonrası eve dönüş değil de taraftar grupları arasındaki itiş kakış oluyor
5-10 kişi bir araya gelince kendimizi alemin kralı olarak görüyoruz. Hakemin veya rakibin ötesinde mutlaka laf sokacak, giydirecek bir mecra arıyoruz.
Bu yeri geliyor rakip tribün oluyor, yeri geliyor yönetim oluyor, kendi oyuncumuz oluyor. Hiç bir şey bulunamiyorsa diğer gruplar oluyor.

Maça gelince; Ha biz, ha Denizli. Boşuna kardeş takım demiyorlar. Neredeyse kaderimiz bile aynı.
Denizli için bu maç alınabilecek nadir maçlardan biriydi o nedenle biraz fazla asildilar. Bizde de eksik çok, buna rağmen takım olarak hala diriyiz.
Defans yapımız bu olunca maçın hakkı da beraberlik oluyor.
Yukarıdaki türküyü Cengiz Özkan güzel söyler:

Umarım bir sonraki türkümüz şen şakrak olur.

3 Beğeni

taktiği anlarım da, oyun sistemini değiştirmek çok tehlikeliydi. nedendi anlamadım. ilk yarı 3 4 farka gidecekti. ikinci yarı artık oyuncular mı el attı, noldu, metin hocanın izleri çıktı ortaya.

gökhan çok hırslı. samide de gerçekten kumaş varmış. sanırım o son pozisyonda belayev kendine alan yaratmadı. ilker oldu artık. işini çok iyi yapıyor, çok iyi karıştırıyor orayı. rakipleri iyi çalıştığı çok belli. musa iyi sağ çıktı bu maçtan kulağına sert top mu gelmedi, tekmelemediler mi, gögüsüne taban mı vurmadılar. çok yıprandı.

herkes hüzne bağlamış :slight_smile: yine de herşeye rağmen bu sezonun üstesinden geleceğimize inanıyorum. gelecek sezon bozmasınlar bu yapıyı yeter.

o zaman bir kaç dize de turgut uyardan gelsin;

"
çünkü yaşamak gibi bir şeydi yaptığı
anasız bir tay gibi coşkun ve hüzünlü
…"

bi de özlemişim böyle iğrençliklerden sonra ilhan başkanın verip veriştirmesini;

federasyonu istifaya davet ediyorum

2 Beğeni