22/23 8. Hafta: Samsunspor - Gençlerbirliği

bence de işimiz çok zor. her çıkış yolunu kendi elimizle kapata kapata, futboldan çok uzak adımlar atıp filmlere döne döne çok zor. buyrun abi devam edin.

yazmayayım dedim dayanamadım. necdet abi sana çok saygı duyarım, bunları üzerine alınmazsan sevinirim. az çok futbolu bilen bir insanım, oyuncudan da anlarım. benimle değil camiayla, gençlerbirliğiyle böyle dalga geçilmesi kanıma dokundu. metin diyan’in arkasından da bunların denmesi beni insan olarak çok üzdü. bu artık ayıbı aştı. bu yapılanlar gençlerbirliğine saygısızlıktır. bu insanlar, bu futbol aklını üretenler, gerçekleri böyle sunanlar kimlerse onlara söylüyorum bunları.

eğer bu böyle devam edeceksr, bu kulübün kongreye gitmesi gerekiyor. sizden de rica ediyorum üye alımını durdurun. bu hatalae çok kötü sonuçlar doğurabilir. nalyon üye bizzat kürsüden konuşulduğu için böyle bir şeyin yapılması gerektiğini söylüyorum. isterseniz dikkate almayın. camia ağır bölünür.

parası olmayan biri bile çıksa benim için oluru var. kim ne düşünürse onu düşünür. bu mantık düşünceler artık gerçek dışıdır, akıl mantığa uymamaktadır. bi yol bulunur takımı öldürmez, sattırmaz, kültürünü koruyan birileri umarım vardır. en azından böyle bir saygısızlık ayıp işlemez. seneler uzar eski yerimize geç geliriz, hatta 3. ligde bi süre takılalım diyen birine bile olur dedirtecek kadar yanlışlar içinde bu yönetim. parası olan vardır gelir daha erken eski yerimize geliriz bunu bilemem. yazık günah artık.

kulübe zorla satılma ya da düşürme senaryosudur bu. hayır öyle değil diyorsanız, gelin söyleyin. sürekli hatalar yapılıyor sürekli uğraşıyoruz deniyor. bu nasıl bir şeydir.

yönetime gelmek isteyenler varsa da bu talebi belirtmesi gerekir, düzgünce uslupluca sizlerle ya da kimle görüşmelilerse iletişime geçmeleri gerekir. insanlara da anlatmalılar ne yapacaklar. yok mu böyle insanlar? yoksa böyle insanlar sizin bulmanız gerekir. inanmayın öyle herkese. gençlerbirliğine bunların yapılmasına izin vermemelisiniz. kimse düşman değil, bi artık napıyoruz demeliyiz. olmuyo işte, beceremiyorlar. bunun anlaşılması gerekir. düşeriz ya da satarlar kulübü.

bu adamlar ya ağır futbol yoksunu ya da başka bir şey artık. o kadar da söyleniyor olan biten buna rağmen dalga geçiliyor. olması gerekenler bellidir. göz var akıl mantık var. insanlar var bu işi bilen, gençlerbirliğine bunu yapmayacak. benden bu işi çok daha iyi bilen, anlatacak insanlar vardır. herkes haddimiz değil diye geçiyordur. üzülüp geçiyordur. susup geçiyordur. şu şu olsun değil, bu olmasın yeter benim için. sizin nasıl içinize sinebilir bu geçdiğimiz süreç.

bunu yapanlar şu şu diyemem. çünkü artık anlamdıramıyorum. herkes bi düşünmeli noluyo, napıyoruz. tesislerimiz var. kültürümüz var. bunlar önemli şeylerdir ve tehlikeli şeyler yapıyoruz. hem de çok tehlikeli zamanlarda.

olan bir şey var. bunu kim yaratıyorsa o odur. o insanlar yerine gençlerbirlikli insanlarla görüşülmesi gerekir.

düzenleme: uslup.

uslubum alakasızdı. biraz düzelttim. tarzımı az çok biliyorsunuz. okuyunca uslubuma sktr çektim. ben rahatsız oldum. belki de rahatsız olmanızı istediğim için bunu yapıyorum. çünkü yanlış yapıldı, yapılıyor ne yazık ki yapılacak gibi görünüyor. yoksa bana ne ya da ben kimim ki diyebilirim ya da yanlış düşünüyorum heralde diyebilirim. bunları çok izledim, o nedenle uyarı yapmak istedim.

bu takım iyi puan alırdı. öyle çok iyi takımız değil, ligde kalıp potansiyel parlatacak bir takımdı. metin diyadin de kaçmadı. adamı kaçırdılar. metin diyadin yerine onun oynattığı oyunu oynatacak biri gerekirken, böyle bir şeye girişilmesi bize puanlar kaybettirreceği gibi bu takım bunu oynaması çok zor. bunu yapmak istiyorsanız seneye yaparsınız. bu şu an yapılacak iş değildir. bu hatalar derinleşirse kulübe yönetici bulamazsınız. ve felakete yol açarsınız. başkan ya da yönetim, futbolu içinde bulunduğumuz durumu iyi anlaması gerekirken böyle şeyler yapıyorlar. elimizde tam bize göre hocamız vardı artık yok. oyuncularımız var, değerlendiremeyeceğiz. borcumuz var potansiyelle kapatacakken olmayacak. bir sürü transfer yaptıracaksınız borca gireceğiz. bu takımın az transfere ihtiyacı vardı. şimdi napılacak? bunları yapıp bi de başarısız olunursa kulübe tesislere ne olacak? bunları düşünüyor musunuz? camia böyle bölünürse huzur kalacak mı? kulübü satarsanız kültürü ne kadar ve nasıl koruyacaksınız? felaketlere gidersek bu kulübe yönetici çıkacak mı? bi çok soru sorarım. her şey iyi biz deniyoruz deniyor, eee kulüp kendi kendine ışık veriyor. onlar bir bir kapatılıyor. bilerek ya da bilmeyerek sonra “biz zaten buyduk” yok ya. ben körüm heralde. geçmişe bakıyorum korkunç hatalar var. hacettepe yok olmuş, gerekaiz bi sürü para harcanmış. eee bu adamlar napacak diyorum ligden çıkacağız diyorlar. bu nasıl bir yönetim mantığıdır ve siz nasıl böyle insamlara yönetimi bırakırsınız? paraymış. evet para da var bu işin içinde de, yüzde kaçıdır para? eee başlıyo sezon sürekli hatalar devam ediyor. eeee. hala daha elimizden geleni yapıyoruz. dalga geçiliyor resmen. ya bu yönetim doğruyu yapmak zorunda, ya da birileri çıkmak zorunda. bu yönetim yapacaksa yapsın. ancak yapsın şu doğruları artık.

tivitir da o onu dwmiş bu bunu yapmışbu bunu yapmış bunlar boş işler. bu forumda dönen bu muhaberlerde öyle. yanlışlae yapılıyor. bunlae çok bariz. bunların üzeri örtülüyor. malum türkiyedeyiz. eğer iyi niyetine güvendiğiniz insanlar varsa da bu kadar hata yaptıramazsınız. bu artık sizin masuliyetiniz olur. izlemekte sizin mesuliyetiniz olur. ooo hadi kavga gürültü değil. bi konuşun hata var mıdır? yapılıyor mu? bu hatakar bizi nereye sürükler? sen ne düşünüyorsun? napacaksınız? iletişim bu kadar kötü kulanılamaz bir camia da. sonra otururuz işte böyle birimiz deriz biz aslınsa şunu yapardık, birimiz deriz yok biz buyuz. aynen bu döngü de devam ederiz.

umarım bu çocuklar bu işi başarırlar. siz biz buyuz diyip yine yeniden bu çocuklara bunu yapıyorsunuz. bu ayıptır. hem de bunları camiaya da takıma da yaşatarak yapıyorsunuz. hiçbi şeyi kendi kendine bile bırakmadan,sürekli baltalayarak yapıyorsunuz. umarım ya hatanızı görürsünüz. ya da bu çocuklar sizi bir kere daha utandırır. yine de bu yönetimin başarısı olmayacağı gibi yine baltalacağından eminim. ve burada birileri artık devreye girer. o insanlar da neredeyse yok varsalar da kalmayacaklar. yanlış düşünüyorsam, körsem de körümdür. hayal perestsem de öyleyimdir. doğruysa da doğrudur. siz devam edin bunlara. aynen böyle kulüp yönetin. bunun mesuliyeti kesinlikle size kalacaktır. bu takım bize böyle bir ışık verdiyse, bu kulübü bunları yaşatarak satarsanız, düşürürseniz, bu sizin mesuliyetinizdedir artık. şunu dedirtmeniz gerekirdi evet bu adamlar denedi abi. hayır baltacı çıktılar. evet geçmiş yönetim kulübü mahvetti ancak bu ışıkları kapatan, doğruları yapmayan, 5 6 kritik hata yı daha doğrusu yaraları açan sizlersiniz. kimseyi kandırmayın. kendinizi de kandırmayın. bu spordur. sporun tek doğrusu olmasa bile, yapılmaması gereken şeyler ortadadır. herkes hata yapıyor. benimde bunları yazmamam gerekir.

madem bu kadar salladık bari şunları da söyleyeyim;

bu oyun bu takıma tutmaz. değişmesi gerekir. bunu sezon başı yaparsın. böyle bir süreçte yapamazsınız. ya hocayı uyarmanız gerekir, ya da bir hoca getirmeniz gerekir.

camia bölünmüş, bunu onarmanız gerekir.

benim gibi sesleri doğrularla kesmeniz gerekir. doğrularla.

kulübün satılmayacak planları yine devreye sokulmalıdır.

bu takım düşmezdi. bu benim görüşümdür. bu haliyle çok kötü bir görüntüdedir. önemli transferler yapmanız gerekecek. borç artacak. borçun azaltılması gerekirdi. önceki görüntü de çok az ve düşük maliyetler yeterli olduğu gibi oyuncularımızdan yararlanabilecektik. bu da benim görüşümdür. size de saygı duyarım.

buyrun yol sizin.

Onur kardeşim, gerçekleri ne kadar yazarsam yazayım anlatamıyorum; iyi niyetinizden şüphem yok ama sürekli aynı şeyleri yineliyorsunuz. Çok yordunuz beni. Kulübümüz maalesef ağır hasta ve ayağa kaldırılması gerekiyor. Şu anda hepimiz bunun için uğraşıyoruz ve uğraşmalıyız. Bir profesyonel kulüp için en gerekli şey olan para yok. Şu anda Niyazi bey dışında para verecek olan bir kişi de yok. Devleti yönetmek daha kolay, inanın. Para yoksa, hiper enflasyona sebep olsa da yetkinizi kullanıp para basar, ödemelerinizi yaparsınız. Ama kulüpte para yoksa zorunlu ödemelerinizi yapabilmek için para basamazsınız. Bir yerden bulacaksınız, başka yolu yok. Romantik yaklaşımlar sorunu çözmüyor ve karın doyurmuyor. Gerçekçi olmak, gerçeği kabullenmek ve ona göre mücadele etmek gerekiyor. Metin hoca, kimsenin kendisiyle bir sorunu yokken kendisi bıraktı gitti, bunu anlamak çok mu zor? Bu kadroda bir umut ışığı görseydi bırakır mıydı hiç? Göreve yeni gelmiş bir hoca bir maçla gömülmez, gömülmemeli. Daha ne kadar ve nasıl anlatabiliriz? Ağır bir transfer yasağı var ve yakın zamanda kaldıramazsak puan silme gibi daha ağır yaptırımlar gelecek. Hepimiz kulübümüzün iyi olmasını, başarılı olmasını istiyoruz. Kimse kötülüğünü istemez. Bu şartlar altında, kendi işlerinden güçlerinden fedakarlık edip taşın altına ellerini koymuş insanların emeğine saygı göstermemiz lazım.

3 Beğeni

hocayı gömmüyorum. adamın hiçbir suçu yok. futbol anlayışı bu, bunu da size belirtmiştir. ya da biliniyordur. buna olur diyenler kimler? uyacaksa çok puan ve zaman kaybettirir. romantik değil net yaklaşıyorum. bizim hata yapacak, zaman kaybedecek durumumuz yok.

doğru olmayan bir yönetim futbol kulüp anlayışı var. metin hocayı hala konuşmamamız gerekirdi. bunu uzatmayacağım. mantıksız oluyor. benim hatam. hala daha camia ya yaşatılanları, hocaya da yaşatılanları unutamamışım. ya mevcut hoca duruma göre oynatmalı ya da başka biri bulunmalı. belki de hatalıyımdır. bakın bunu şimdiden söyleyeyim, hatalıyımdır bu oyun belki de takıma oturur. o zaman konuşuruz. gördüğüm şey korkunçtu. yazmak istemiyorum gördüklerimi. ligin diğer takımlarını da izledim. mesuliyet bu yönetimindir dedim, geçmişi unutmadım. bu adamlar buraya düşürdü anlaşılmasın. bunları yapıyorlarsa payları olacaktır.

neyse kendi adıma burada bitireyim.