27 Ekim 2018 Bolu Deplasmanı

O zaman formasız gelerek şansımı deneyeyim. 2 genç gideceğiz maça, polisin deplasman tribününe geçmemizi sakıncalı bulacağını sanmıyorum.

Ben sabah araba ile çıkacağım 3 Kişilik geniş yer var.
Koru metrodan alabilirim.
idi

Planım ama otobüs ile gidip gelmeye doğru ibre dönüyor :slight_smile:

1 Beğeni

Yarın biz bir araba 5 kişi geliyoruz.
Deplasmana gidecekler buradan organize olsak da, beraber yola çıkıp maç öncesi organize işlere girsek bir yerlerde…

1 Beğeni

İstanbul ekibi olarak maç öncesi Boluda arçelik lokalinde olacağız. Ankaralı tanıdıklardan gelen olursa görüşürüz

1 Beğeni

Güzel bir deplasman yolculuğu oldu. Kutay, Mustafa ABi ve Necla Abla ile yola çıktık Batıkent’ten. Ural da bize eşlik etti yol boyu.

Hedef maçımızda son yılların en kalabalık deplasman tribününü yaptık. Bulunduğumuz tribünün üstünün açık olmasından dolayı bağırdığımız tezahüratlar Bolu’nun puslu dağlarına yayıldı çoğunlukla. İstanbul, Ankara ve Trabzon’dan gelen 40’ı aşkın Alkara tribündeydi. Aramızda yeni isimler de vardı, 50 yıldır bu tribünlerde olan Akşit abi de…

Ne yazık ki anlık heyecanlar arayan bir grup, onlarca yıllık geleneği ve karakteri yok sayarak gereksiz hareketlerde bulunabiliyorlar. Umarım bu genç arkadaşlar da bu hatalarının farkına varacaklardır.

5 Beğeni

İlk deplasman galibiyetimi tattığım bir deplasman oldu. :slight_smile: Bolu, kimlikte eski memleketim. Düzce il olduktan sonra bizim ilçe Düzce’ye bağlandı. Eski memleket olmasına karşın bu deplasman Bolu’nun şehir merkezine ilk girişim oldu.

Bolu’ya vardığımızda maçın başlamasına dört saat vardı. Bu süreyi de Abant’a gidip orada yemek yiyerek değerlendirdik. Abant Gölü’nün girişindeki trafik yoğun olunca ben, Engin ve Özhan arabadan inip yol kenarından yürümeye karar verip beş dakika kadar normal tempoda yürüdük. Ancak sonra trafik açılınca Serkan’ın arabasıyla aramızdaki mesafe de açıldı. Bu açığı kapatmak için en az 500 metreyi hafif tempo koşarak kapattık. Gören sanki akşam bizim maç oynayacağımızı sanır!

Tribüne maçın başlamasına on dakika varken girebildik. Maç sırasında Bolu tribününün bizimle bir ilgisi yokken bizim anlık heyecan peşindeki renktaşlarımız yüzünden Boluspor taraftarları maçla ilgilenmek yerine bizimle uğraşmaya başladılar. Belki bu gerginlikten kaynaklı olacak, bizi maç bittikten neredeyse 40 dakika sonra stattan çıkardılar. Ankara döndükten sonra da rutini bozmayıp 9 kişilik dev kadroyla Eskiyeni’ye gidip galibiyet biramızı içtik.

3 Beğeni

Sesimiz çok iyi çıkmıştır diye düşünerek dayıma sordum nasıldı sesimiz?
Ne sesi deyince dayım
Ben de dağlara taşlara bağırdığımızı fark ettim :smiley:

2 Beğeni

Bir ara bizim tribünden “şampiyon olmamis engellenemez” tezahüratı yukseldi. Akabinde yandaki Bolu tribününden bir dayı dönüp “kim engelliyor lan sizin şampiyon olmanızı” dedi. şuurlu tezahürat yapmak lazim tabi.

6 Beğeni

Süper cevap Erdem. Bravo Bolulu dayıya… :blush:

1 Beğeni

@Erdem_Ceydilek maçta fark etmemiştim.
Şu anda sesli güldüm :smiley:
Maçta bir de 90 dakika boyunca işaret parmağını sallayan dayı vardı.
Eve giderken halen havada sallanıyordu.
Çok merak ettim neye kızıyordu?
Veya elinde ne çeşit bir araz vardı?
:sweat_smile:

1 Beğeni

Dayı çok haklı :slight_smile: Boluspor’lu arkadaşların bir kısmı ellerini kafalarının üstünde birleştirip yuvarlak yaparak, sonrada o yuvarlaktan kafalarını geçirerek bazı hareketler yaptılar, anlamını hala çözmüş değilim. Bunu yaparken güldüklerine göre eğlenceli bir mesaj verdiklerine eminim :slight_smile:

2 Beğeni

Kendime yanıt vereyim :sunglasses:
Böyle hem de 450 renkdaşla yapılır:

Fotograf internetten alıntıdır.

2 Beğeni

ben de bu mükemmel fotoğrafla katkıda bulunayım.

2 Beğeni

Sayımız o kadar yoktu ya. 300 ancaydik. Ama tabi “deplasman tribununu tıka basa doldurduk” anlatısı daha güzel. Öyle diyelim bundan sonra :slight_smile:

2 Beğeni

Efsanelestirmek için çok erken bence de. Bundan bir 10 sene sonra 500 kişi diye anlatırız kim bilecek :slight_smile:

2 Beğeni

Yıllar geçtikçe duruma göre 3.000 - 3.500’e kadar yolu var Galip. Taraftar aleminde örnekleri çok çünkü. Örneğin, 80’li yıllarda bir taraftar grubunun İstanbul deplasmanında emanetleri çekerek ben diyeyim 3.000, sen de 3.500 kişiyi Ali Sami Yen Stadının önünden Florya yokuşuna kadar kovalamışlıkları var. Bu hikâye ilk olarak muhtemelen 80’li yıllarda 300 - 500’le başlamış, her on yılda bir geometrik artışla günümüzde 3.500’e kadar ulaşmıştır. :blush:

4 Beğeni

Aksit abiyle 371 de kalmistik en son 3500 olduysa cok iyi​:grin::grin:

1 Beğeni

En az 500 kişiydik, yayında da söyledim :)) dört biradan sonra bana 500 gelmişti. :slight_smile:

3.000-3.500 kişiyi emanetlerle Florya yokuşuna kadar kovalayanlar Ankaragüçlü arkadaşlar Kadir. :blush:

Bolu deplasmanı benim gittiğim ilk deplasman oldu. İlk defa deplasmana gidiyordum ve bu seneki en önemli, zorlu rakibe karşı oynuyorduk. Tam anlamıyla 6 puanlık maçlardandı. Sonuç olarak ilk deplasmanım, 1-0 da olsa çok önemli bir galibiyet ve 3 puan.:muscle:t6:

3 Beğeni