3F işte, otuz karakteri nereden bulacağız?

uefa kriterleri diye bi şey vardı?. esas bu sene için başımızın belası diyorlardı. nooldu? kaldırıldı mı?
bilen var mı arkadaşlar?

beceriksiz ve basiretsiz yöneticilerin, futbolcu huzurevine döndürdüğü ligimizde çar-çur edilen milyonlardan sonra uefa kendi marka değerini korumak için, seyredilebilirliğini ikame edebilmek uğruna bir dizi yaptırım kararı almıştı. bunlardan en çok etkilenecek olanlarda şu anda tepedeki beş maskeli değilmiydi?. şu anda ençok para harcayan en çok borca giren de bunlar olunca sormadan edemiyor insan…
sorduğun zamanda “borcu çevirme becerisi” diyorlar. karşılığı olmayan borcu çevirenin dünyada görülmediği bir düzende, şirketini çeviremeyen andaval, borcu çevirecekmiş… borcu çevirmek, çember çevirmeye benzemez…

hele bi tanesi kaptanına yer bulamıyor… yedekleriyle birlikte tam bir takım aldı, kaleci hariç. beni bu düşünceye salanda o olmuştu zaten. muslera’yı satmadan bu işin içinden çıkamayacaklar diyordum. bırak muslera’yı satmayı onunda yedeğini aldılar… adana’nın cingeni de usul usul oraya yaklaştığına göre bunlar ve diğer maskeli dördü bi yerden para buldular da söylemiyorlar… gerçi hoplayıp zıplamaktan, inen uçakları salyalar akıtarak karşılamaktan kimsenin bunu sorduğu yok da; sorsanda söylemezler…

alacakları yüzünden stadlarına fener bayrağı asılmakla tehdit edilenler, rahmetlinin “bunlarsız biz ne yaparız” diyerekten yaşatmak için borç vermeyi düşündüğü takımlar, sıfırı tüketince kurtar bizi adnan polat, kurtulunca da bu stadın hiç bir yerinde ali sami yen yazmıyor “nerde lan senin şapkan” diyerek ismet paşa kurnazlığı sergileyenler, şimdi uçakları filolarla indirip kaldırıyor… bunela?.

bir tek oyuncuya pastanın çileği gibi ağzı açık hasret kalanlar, her biri ort. 7M uerodan 12 - 13 oyuncu alıyor, 4 tane de yolda diyerek böbürlenebiliyorlar… rahmetliden başka kimsenin kimseye öpücükle oyuncu vermediğine göre ve bu çevirdiklerini söyledikleri paranın hiçbirinde olmadığını herkesin bildiği üzre, bunlar bi yerden parayı buldular ama du bakalım noolacak?. kepazelige ve hakemlere dikiz…pardon bide kararlar minübüste verilecek… minibüse de dikiz…

haa… sen nediyon?. diyeceksiniz. ben bişey demiyorum da; insanın aklı nerelere gidiyor anasını satayım…
general franco’muydu ülkeyi 3F ile yönetiyorum diyen?. Futbol, Fidayda, Faşizm.

2 Beğeni

Sevgili Mehmet’ciğim.
Harika döktürmüşsün her zamanki gibi.
Sevgi ile gözlerinden öperim kardeşim.