4-5 Ağustos 2017 Ankara TSYD Kupası

TSYD kupası kuraları çekildi.
Ne kadar anlamlı olduğu tartışılır statü değişti.
Artık tek maç üzerinnden eleme usulü değil de lig usulü olacakmış kupa.
Stat: BELİRSİZ
Hatta kura çekiminde Hakan Kaynar espriyle karışık penaltıları AKM deki standımızda atarız şeklinde konuştu! :slight_smile:

Cuma. Günü: Gençlerbirliği - Malatyaspor
Bilecik Söğütsipor (Osmanlıspor) - Karabükspor

Cumartesi.Günü: Gençlerbirliği - Bilecik Söğütsipor (Osmanlıspor)
Y. Malatyaspor - Karabükspor

51.TSYD Ankara Turnuvası kuraları çekildi
2017-2018 sezonu öncesinde 51. Kez düzenlenecek olan TSYD Ankara Futbol Turnuvası’nın kura çekimi bugün TSYD Ankara Derneği Lokali’nde gerçekleştirildi. Kura çekiminde kulübümüzü temsilen Basın Sözcümüz Hakan Kaynar yer alırken, kurada TSYD Ankara Başkanı Alper Bakırcıgil, Osmanlıspor Kulüp Menajeri Ender Yurtgüven, Kardemir Karabükspor’u temsilen Aycem Çakırdere ve Yeni Malatyaspor’u temsilen de Nusret Çaylak yer aldı.
Kura çekimi öncesinde konuşma yapan Bakırcıgil, turnuvanın TRT’den yayınlanacağını ve dört kulübün son durumunu görmek adına önemli maçlar oynanacağını dile getirdi. Değişen statüye de değinen Bakırcıgil, İlhan Cavcav Sezonu’nda ilk hafta fikstürünün kendilerini böyle bir statüye sevk ettiğini söyledi ve ilk hafta ligde oynayacak takımların karşı karşıya gelmeyeceği bir takvim oluşturduklarını söyledi. Eleme usulünün olmayacağı turnuvada, puan sistemi devreye girecek ve toplam puan ile averaj sonucu şampiyon takım belli olacak. Bakırcıgil, “Türkiye’nin en uzun soluklu turnuvasının bu yıl 51 incisini düzenliyoruz. Bu turnuva takımların lig öncesi son prova olması açısından büyük önem taşıyor. Geçen yıllarda takımların turnuvada gösterdikleri performansların lige de yansıdığını gözlemledik. Herkes eksiğini bu turnuvada görme fırsatı yakalayabiliyor. Duayen Başkan İlhan Cavcav’sız ilk turnuvamız olacak. Bu turnuva dolayısıyla onu da bir kez daha anmak istiyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum”dedi.
Kura çekimi öncesinde konuşma yapan Hakan Kaynar, son şampiyonun Gençlerbirliği olduğunu hatırlattıktan sonra şunları söyledi:
“Kuşak itibariyle bu turnuvayla büyümüş kişilerdenim. Ankara şubesinin bu turnuvayı sürdürmekteki ısrarı ve sebatı aslında bu dayanışmanın devam etmesini de sağlıyor. Bu turnuva kulüp ve gazeteciler arasındaki dayanışmanın en önemli göstergesi. Biz 1923’ten beri Ankara takımıyız, bu şehrin futbola emek veren gazetecileriyle dayanışmak da görevimiz.”
Stat sorununa da değinen Kaynar, stat probleminin sadece Gençlerbirliği’nin ve TSYD’nin değil tüm paydaşların bir sorunu olduğunu ve doğacak çözümden herkesin kazançlı çıkacağını dile getirdi. Kaynar şunları söyledi:
“19 Mayıs Stadı ile ilgili TSYD’nin yaşadığı heyecanı biz de yaşıyoruz. Aynı çözümü istiyoruz, aynı sorunu yaşıyoruz. 2 aydır taraftarlarımızın ve basının bize destekleri zaman zaman da eleştirileri oldu. Öncelikle, taraftar her zaman haklıdır. Biz kimseye sesimizi yükseltmeden, kavgaya dönüştürmeden bu meseleyi çözmek istiyoruz. Defalarca telefonda ya da yüz yüze konunun paydaşlarıyla görüşüldü ve çözüm istendi.
Bu Gençlerbirliği ve TSYD’nin bir sorunu değil. Burası Türkiye’nin başkenti ve 1923’ten beri Türk futboluna renk veren bir takımın başkentin sınırları dışında bir yerde mücadeleye devam etme ihtimali kent prestijine ve ligin marka değerine gölge düşürebilir. Ayrıca İlhan Cavcav Sezonu’nda böyle bir durumun yaşanması daha da üzücü olur. Bizim isteğimiz sadece kulübün çıkarları değil, çözüm en çok bizi sevindirecek belki ama az önce saydığım eksikliklerin yaşanmamasına neden olacak. Geldiğimiz noktada ilk 3 haftalık programda Gençlerbirliği’nin stat kısmı boş bırakıldı. Bizler Gençlerbirliği’nin ve pilot takımımız Hacettepespor’un problemi 19 Mayıs Stadı ile çözülsün istiyoruz.”
Eryaman’da yeni yapılacak olan stat ve Ostim Stadı’ndaki eksiklere de değinen Hakan Kaynar, 19 Mayıs Stadı halen futbol oynamaya hazır halde duruyorken, bir süre daha burada oynamak istediklerini yineledi:
“Eryaman’da inşaatı süren bir stat var. Ocak ayında biteceği söyleniyor ancak söyleyenler sahada olmayan, inşaat mühendisi olmayan kişiler olduğu için süre verebiliyorlar. Ama ne gibi aksaklıklar yaşanacağını bilemiyoruz. Zira Ostim Stadı için 2 ayda eksiklikler giderilir denmişti. Biz de bir araştırma yaptık ve 6 ay gibi bir süre çıktı karşımıza.
Eryaman’daki stat bitene kadar ya da Ostim Stadı hazır hale gelene kadar; henüz çimleri yem yeşilken , henüz tek bir koltuğu sökülmemişken 19 mayıs Stadı’nda bir süre daha futbol oynanmasına izin verilmesi hem bizim için, hem TSYD için, hem başkentin prestiji için hem de ligin marka değeri için önemli olduğunu düşünüyorum. “
Kura çekiminin ardından eşleşmeler ve maç takvimi şu şekilde oldu:
4 AĞUSTOS CUMA
17:00 Osmanlıspor - Kardemir Karabükspor
19:00 Gençlerbirliği - Evkur Yeni Malatyaspor
5 AĞUSTOS CUMARTESİ
17.00 Gençlerbirliği- Osmanlıspor
19.00 Kardemir Karabükspor - Evkur Yeni Malatyaspor

Kaynak Kulüp Facebook sayfası

Ne kadar şapşalca bir statü olmuş!
Ben hiçbir anlam veremedim!

"İddaa programına da alınan turnuvada bilet fiyatları tüm tribünler için 10 TL olacak.

Turnuva, bu yıl Spor Toto Süper Lig fikstüründen kaynaklanan özel bir durumdan dolayı farklı bir statüde yapılacak.

Bir süre önce çekilen fikstürde, tesadüf sonucu turnuvaya katılan dört takımın ilk hafta birbirleriyle eşleşmesi nedeniyle, bu takımlar turnuvada karşı karşıya gelmeyecek.

Turnuva statüsü şu şekilde olacak:

TURNUVA STATÜSÜ

1-Turnuvada sıralama alınan puanlara göre belirlenecektir.

2-Galip gelen takımın hanesine 3 (Üç) puan yazılacak, kaybeden takım puan alamayacaktır.

3-Beraberlik halinde uzatma olmadan seri penaltı atışlarına geçilecek, penaltılarda üstünlük sağlayan takım 2 (İki), penaltı atışlarını kaybeden takım ise 1 (Bir) puan alacaktır.

4-Tüm maçların sonunda puan eşitliği halinde önce genel averaja bakılacak, genel averajın eşitliği halinde attığı gol sayısı fazla olan takım üst sırada yer alacaktır. Atılan gol sayısının da eşitliği halinde ise sıralamada üstte yer alacak takım kura çekimi sonunda belirlenecektir.

5-Takımlar maçlarda en fazla altı oyuncu değişikliği yapabilecekler."

Kaynak: https://www.tsyd.org.tr/wp/?p=14801

5 puan alırsak kupayı kazanırız.

Bende Karabük’le oynarsak lig öncesi en ciddi prova olur ümidindeydim. Tsyd müsade etmedi.

İki defa aynı takım ile oynasak ne olacak??
Zaten Özat Her iki maçta farklı 11 ile oynayacaktır.
Adamın taktiği (!) 17 maçta 17 farklı takım…

1 Beğeni

Yeni Malatya ile maçımız bugün 19:00’da biletler 10 TL. 19 Mayısta. İsteyen erken gelip aynı biletle Karabük-Osmanlı maçını da izleyebilir.

Maç 19 Mayıs Stadyumunda.
Cuma günü gelemesem de
Cumartesi 17 deki Bilecik Söğütsipor (Osmanlıspor) maçımıza geleceğim…

Diaspora ekibi maçlara trt sporda ayrıca

İlk maçımızı aldık zar zor.

Takımı yarınki maçta da analiz ederiz. TSYD bunun için güzel…

Oyun gelecek adına umut vermese de maçı aldık. Yarın Osmanlı maçımız 17:00 de.

Bu kadar kötü futbolu hakedecek ne günah işledik acaba?

Takımda ofansif becerisi olan adamlar sadece milinkovic ve rantie, yeni sezonun en iyi transferi Zeki Yavru, bunlar bizim acı gerçeklerimiz :frowning:

TSYD maçında sahadaki 11’de yeni transfer Zeki ve şu ana kadar Vedat’tan daha iyi görünmeyen Skuletic! Aldığımız sayısız adam var, geçen sene devre arasında gelenler vs, hiçbirinin şansı yok. Herkes takımı iyi bir seviyeye taşısın diye transfer yapar, bizim yaptığımız transferler kadroda olup performansını beğenmediğimiz adamı kesecek kadar bile değil. Bir de transfer ettiğimiz futbolcuların uyum süreci çok uzun. Rantie’yi 1 yıl bekledikten sonra beğenmeye başladık. Milinkovic çok Çalışkan olmasina rağmen 8-9 ayda uyum sağladı, issah aynı şekilde… iyi futbolcudan bile verim alamıyoruz, demek ki kulüpte yeni futbolcunun uyumu ile ilgili bir çalışma yok.

Ayrıca Ümit Özat’ın futbol oynatma çabasında olmayan bir teknik adam olduğu kesin. Sırf topladığı puanlar üzerinden başarılı olarak kabul edemem. Ben daha çok oynamak isteyen ve bu uğurda maç kaybetmeyi göze alan bir futbol anlayışını görmek istiyorum. Buna karşılık sahada 3 ileri 5 geri oynayan bir takım var. İçler acısı halimiz!

2 Beğeni

Osmanlı maçını dün oynanan Malatya maçı ile karşılaştıracak olursak hemen hemen aynı şeyler göze çarpıyor. OYUN KURUCU EKSİKLİĞİ … Bu sene başımızı çok ağrıtacak gibi duruyor. Takımda dikkatimi çeken olaylar ise pas hatası fazla, topu atıyor ama iletişim eksikliğinden topa koşmayanlar çok, basit top kayıpları fazla . Birde oyuncularda bence kondisyon eksikliği var. Çoğu oyuncu ikinci yarı tıkanıyor kampta ne yaptılar bilmiyorum hiç mi çalışmadılar . Üzülerek söylüyorum son 3-4 senedir TSYD maçlarını kaçırmıyorum , en kötü sezon bu sezon oynadığımız 2 maçlık kötü oyun. TSYD’yi hep önemserim eksikleri görmek adına ,ben bir sürü eksik gördüm takımda , teknik ekipte gördüğünü umuyorumki sonumuz kötü olmasın. Takım ne kadar kötü olsada desteklemeye devam.( Bu sene ben aktif olamıycam beni de idare edersiniz artık .) Tabii bugün mutlu olduğum an Erdem abi’nin bana atkı getirmesi oldu . Çok sevindim ve çok mutluyum. Burdan da yine teşekkür ediyorum.

BARDAKTAKİ İKİ, İKİ BUÇUK PARMAK SU

Malum şeyleri tekrarlamayayım.
Evet, transferle ilgili savurganlığımız kurumlaşmış vaziyette.
Evet, yine meçhul ve fuzuli bir yığın oyuncu gelmiş.
Evet, yersiz iyimserliğe hacet yok.

Yine de soralım kendimize: bardağın dolu tarafında ne var? (Sadece transferlerle ilgili soruyorum.)
Ben iki veya iki buçuk parmak bir şeyler gördüm bardak dibinde.
Zarımı onlara atıyorum.

Biri, Geçen sene Fransa birinci liginden düşen Nancy’den gelen Moritanyalı Diallo, enerjik ve ileri oynuyor,… nispeten işe yarar göründü. Isıah-Diallo-Milinkoviç, en kabiliyetli orta üçlümüz olabilir.(Doğrusunu tabii Özhan bilir.)

Diğeri, bana kızacaksınız ama Ahmet İlhan Özek. Bir zamanlar bir cevheri vardı, belki de tamamen solmamıştır, diyorum. Osmanlı maçında fırsatlar harcadı ama harcayabilmesi için pozisyona girmesi lazım, bunu yapabilmesi önemli. Arkalara iyi sızdı, iştahlıydı. İyi niyetli bir oyuncu, “düzgün” birisi bence, bu da bizim için önemli. Dediğim gibi, zarımı atıyorum, umutluyum.

Elvis Manu’da da bir fark yaratma gayreti, bir arayışçılık görür gibi oldum, görmeyi umdum.

Hayırlısı olsun!

4 Beğeni

Maçın devre arasında aklımdan geçen
Bu oynanan topu en az 17 maç daha canlı canlı çekeceğiz oldu.
Umarım Tanıl abi haklı çıkar :smiley:

Maçın en rezil anı Özat ın tribüne çağrılarak ve soyun şeklinde bağrılması oldu.
Her anlamda normal bir anadolu takımı olmaya devam ediyoruz!!!

Ben ilk mactan sonra yazmıştım, ilk maça ideal düzende çıkmış gibi bir görüntü vardı, ancak ikinci maçta Tanıl Abi’nin bahsettiği, 1-2 oyuncunun umutları arttırdığını söylemek lazım.

Diallo 'yu ben de çok beğendim. Aynı şekilde Ahmet İlhan yetenekli bir oyuncu ve bu tip hızlı becerikli adamlar her zaman bizim takıma faydalı olmuşlardır (Serdar, Aydın, Djalma, Hurşut, Jimmy Durmaz vs.) Bunlara ilave olarak Halil İbrahim de ‘bu sene o sene’ der gibi… Ayrıca dün Vedat da bence iyi futbol oynadı. Yani dünkü maç, evvelki günküne göre daha umut verici oldu. Takımın en büyük eksiği futbol oynamayı düşünmüyor oluşu, yoksa bu kadrolardan çok daha kötülerini de gördük.

Tanıl’ın da yazdığı gibi Diallo ve Ahmet İlhan… Ayrıca Halil İbrahim ile Lampard Zeki de bu sezon bir şeyler yapacak gibi gözüküyorlar. Skuletiç’in biraz zamana ihtiyacı var gibi, ilerleyen günlerde daha iyi olabilir. Vedat da bu sezon daha çalışkan ve verimli olmaya aday… Hadi hayırlısı bakalım. :slight_smile:

Aklıma takılan bir soru var.
Lig maçında ilk yarı 2 oyuncu değiştiren Özat 6 değişim halkı olan TSYD de de çok az topçu denedi!