Ahmet Calik

Hayatini kaybettigini uzulerek ogrendigimiz genc, temiz yuzlu Genclerbirlikli kardesimiz.

Huzur icinde uyusun.

2 Beğeni

Çok üzüldüm. Kulusiç’in sakatlanmasıyla bulduğu forma şansını çok iyi değerlendirmiş, genç yaşta kaptanlığa yükselmiş ve kendisinden sonra gelen genç futbolculara güzel bir örnek oluşturmuştu. Allah rahmet eylesin. Acılı ailesine başsağlığı dilerim.

2 Beğeni

2013 yılında Fenerbahçe’yi Ankara’da 2-0 yendiğimiz maçta teknik direktörümüz Fuat Çapa sakat olan Kulusiç’in yerine sürpriz yaparak Ahmet Çalık’ı oynatmıştı. Ahmet de kendisine duyulan güveni boşa çıkarmayıp çok iyi oynamış ve sonra da takımın değişmez elemanı olmuş, genç yaşta kaptanlığa kadar yükselmiş, Galatasaray’a transfer olduğunda da kulübümüze hatırı sayılır bir bonservis bedeli kazandırmış, kendisinden sonra gelen genç futbolcular için güzel bir örnek oluşturmuştu. İşte 9 yıl önce Fenerbahçe ile oynadığımız maç öncesinde ve sonrasında taraftar arkadaşlarımızın forumda yazdığı yorum ve değerlendirmeler… Güzel ve keyifli bir galibiyet anısı… Ahmet Çalık kardeşimizi bu maçın yorum ve değerlendirmeleriyle bir kez daha güzel bir şekilde anmış olalım.

http://archive.alkaralar.com/showthread7236.html?64-2012-13-S�per-Lig-30-Hafta-Gen�lerbirli�i-Fenerbah�e

3 Beğeni

Başımız sağolsun. O Gençlerbirliği’ne çok şey kattı, Gençlerbirliği de ona…

3 Beğeni

Futbol hayatına henüz 10 yaşında Gençlerbirliği’nde başlayan Ahmet çalık
2013 yılında Ankarada oynayacağımız bir Fener Bahçe maçında ilk kez A takım formasını giymişti.
O maçta hatasız oynamış ve maçı da 2-0 kazanmıştık.
IŞIKLAR İÇİNDE YATSIN

3 Beğeni

2005 senesinde minyatür kale maç yapmıştık

arka sentetik saha’da arkaşımla şut çalışması yaparken (o meşhur numaralı taş kale o sahadaydı) iki velet saha’ya gelmiş bizi izliyordu. topları da yoktu. topu kendin getirirsin, antremandan sonra toplanırdı. öyle bi saçmalık vardı. bi süre sonra adının sonradan ahmet olduğunu öğrendiğim velet “abi ikiye iki minyatür maç yapalım mı” dedi. eyi dedim ben de, sordum arkadaşa olur dedi. döndüm velete sen bendensin, arkadaşında arkadaşımla takım. “yok abi biz ikimiz siz ikiniz olsun” yürekliydin.

2 Beğeni